شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

آذربایجان شرقی نمونه بارزی از وحدت و مدیریت در کشور است(54)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان نمونه بارزی از وحدت و مدیریت در کشور است، گفت: همفکری و هم افزایی امام جمعه و مسئولان دستگاه های این استان در کشور نمونه است.


مسئولان استان هفته دولت را در کنار شهدا و مردم آغاز کردند(53)

مدیران دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی مستقر در استان آذربایجان شرقی، هفته دولت را با حضور در جوار مزار شهدای انقلاب اسلامی و رسیدگی به مشکلات مردم آغاز کردند.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب مدال نقره مسابقات شمشیربازی بازی‌های آسیایی(45)

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی کسب مدال نقره تیمی رشته شمشیربازی در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا را به مردم شریف آذربایجان تبریک گفت.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی توسط امیرمحمد بخشی(26)

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در رشته تکواندو توسط امیرمحمد بخشی را تبریک گفت.


پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت آغاز هفته دولت(46)

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیام مشترکی به مناسبت هفته دولت، بر تأسی همه مسئولان به ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری شهیدان رجایی و باهنر و تلاش برای تحقق منویات رهبری درخصوص حمایت از تولید داخلی و اشتغال تأکید کردند.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب مدال طلای تکواندو بازی‌های آسیایی توسط میرهاشم حسینی(19)

در پی کسب سومین مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا توسط میرهاشم حسینی، تکواندوکار کشورمان، استاندار آذربایجان شرقی پیام تبریکی صادر کرد.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب مدال طلای تکواندو بازی‌های آسیایی توسط سعید رجبی(61)

در پی کسب مدال طلای مسابقات تکواندوی بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا توسط سعید رجبی، استاندار آذربایجان شرقی در پیامی این موفقیت را تبریک گفت.


برنامه یک‌ساله قرآنی استانداری آذربایجان شرقی تدوین می‌شود(73)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت تدوین برنامه یک‌ساله قرآنی در مجموعه استانداری آذربایجان شرقی گفت: این برنامه‌ها باید با تأکید بر عمق‌بخشی به دانش دینی و مذهبی تدوین و عملیاتی شود.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی توسط پرویز هادی(52)

در پی کسب مدال طلای رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا توسط پرویز هادی، کشتی‌گیر سنگین‌وزن کشورمان، استاندار آذربایجان شرقی پیام تبریکی صادر کرد.


نبود سازوکارهای قانونی مانع تحقق صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی است(35)

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب بخش کشاورزی، گفت: متاسفانه در طول 30 سال گذشته تنها یک چهارم از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته‌اند که این آمار پایین ناشی از نبود اختیارات کافی و سازوکارهای قانونی لازم برای دستگاه‌های اجرایی است.


ظرفیت‌های شهرستان خداآفرین قابلیت ایجاد تحول در منطقه را دارد(44)

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سد خداآفرین جزو بزرگ ترین پروژه های کشور است، گفت: اعتبارات شهرستان خداآفرین از لحاظ زیرساختی مهم و برابر با اعتبارات یک استان در سایر نقاط کشور است.


طرح های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باید متمرکز بر حل مسئله باشد/ توزیع جزیره‌ای امکانات عامل کاهش بهره‌وری است(62)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت احصاء نیازهای ویژه پژوهشی در سطح استان گفت: طرح های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باید متمرکز بر حل مسئله باشد.