شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

پروژه آبیاری قطره‌ای در 13 هکتار از اراضی شهرستان مرند به بهره‌‌برداری رسید(31)

پروژه آبیاری قطره‌ای در 13 هکتار از اراضی روستای کندلج از توابع شهرستان مرند با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ريال با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.


3600 طرح همزمان با هفته دولت در نقاط مختلف استان افتتاح می‌شود(24)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سه هزار و 600 طرح مختلف در طول هفته دولت در استان افتتاح می شود.


رویکرد کمیته امداد، کاهش مددجویان و خودکفایی و اشتغال آنها باشد(43)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید تلاش شود تا تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هر سال نسبت به سال قبل کاهش یابد و رویکرد اصلی این نهاد باید خودکفایی و اشتغال مددجویان باشد.


131 واحد مسکن مددجویی کمیته امداد آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید(30)

به مناسبت هفته دولت ۱۳۱ واحد مسکن مددجویی کمیته امداد با حضور استاندار آذربایجان شرقی به صورت همزمان در نقاط مختلف استان افتتاح شد.


استاندار آذربایجان شرقی دستاوردها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید را در استان تشریح کرد(44)

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در ویژه‌برنامه "شیفتگان خدمت" که به مناسبت هفته دولت از شبکه استانی سهند پخش می‌شود، بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان را تشریح کرد.


استانداران آذربایجان شرقی و ارزروم ترکیه بر گسترش مبادلات اقتصادی و فرهنگی دو استان تأکید کردند(58)

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با استاندار ارزروم ترکیه، بر گسترش مناسبات اقتصادی و فرهنگی دو استان تأکید کرد و گفت: استان‌های همسایه ایران و ترکیه نقش زیادی در تحقق هدف‌گذاری دو کشور برای افزایش مبادلات تجاری به 30 میلیارد دلار دارند.


ضرورت تمرکز بر ایجاد اشتغال پایدار در استان(34)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی ایجاد اشتغال پایدار را از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد استان دانست و گفت: باید همه برای ایجاد اشتغال پایدار به‌صورت جدی تمرکز کنیم.


اتاق سرور استاندارد، حياتی ترين عامل حفاظت اطلاعات در سازمان ها و نهادهاست.(33)

مديركل پدافند غيرعامل استان در بازديد از زير ساخت های سايبری اداره كل گمرك تبريز بر لزوم ايجاد يك اتاق سرور استاندارد در دستگاه ها و نهادهای اجرايی تاكيد كرد.


سرمایه‌گذاری 1400 میلیارد تومانی بخش خصوصی در استان/ 29 روستا هدف سرمایه‌گذاری گردشگری(46)

استاندار آذربایجان شرقی از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ۲۹ روستای استان خبر داد و گفت: از سال قبل تاکنون بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در استان صورت گرفته است.


چند طرح عمرانی و خدماتی با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان آذرشهر افتتاح شد(78)

همزمان با دومین روز از هفته دولت، چند طرح عمرانی و خدماتی با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان آذرشهر افتتاح شد.


تصدی‌گری دولت در بخش کشاورزی باید به حداقل برسد(19)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت نگاه ویژه به بخش کشاورزی در کشور گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تأثیر مستقیم آن در بخش‌های مختلف کشاورزی امروز نیازمند تحولات اساسی در این بخش هستیم وباید برنامه‌های این سازمان هم‌راستا با کاهش تصدی‌گری دولت در امور


توزیع سریع کالاهای احتکار شده در بازار با نظارت مستمر دستگاه‌های مسئول(39)

استاندار آذربایجان شرقی بر توزیع سریع کالاهای احتکار شده که توسط دستگاه‌های نظارتی کشف و شناسایی شده‌اند، تأکید کرد و گفت: حضور مداوم و مستمر گروه‌های نظارت در روند توزیع این کالاها ضروری است.