ترکیب جدید هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان مشخص شد

اعضای جدید هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان آذربایجان شرقی با برگزاری نشست مجمع عمومی و پنجمین دوره انتخابات هیأت رئیسه این شورا انتخاب شدند.

تخصیص اعتبار برای تکمیل مرکز ماده 16/ مرکز ماده 16 بانوان راه‌اندازی می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد مرکز نگهداری و درمان بانوان گرفتار در بند اعتیاد، گفت: این مرکز در کنار مرکز نگهداری ماده 16 آقایان برای نگهداری و درمان زنان معتاد استان در حال ساخت است.

دستاوردهای قابل دفاع انقلاب اسلامی باید به نسل جوان ارائه شود

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امسال قرار است برنامه های دهه فجر با محوریت 40 سالگی انقلاب برگزار شود، گفت: در این دهه باید دستاوردهای 40 ساله نهادها، سازمان ها و ادارات به مردم به ویژه نسل جوان بیان شود.

دانش‌آموزان نخبه در مدارس شناسایی شوند(19)

استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از موفقیت دانش آموزان استان در المپیاد فناوری نانو، گفت: این دانش آموزان سرمایه ملی هستند و باید چنین نیروهای نخبه در مدارس شناسایی و تقویت شوند تا شاهد موفقیت شان در سطح بین المللی شویم.


شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند(37)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.


ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار(37)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.


ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است(30)

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.


مسائل و مشکلات فعالان صنعت قیر در آذربایجان شرقی بررسی شد(41)

با حضور نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و فعالان صنعت قیر آخرین وضعیت فعالیت این صنعت در استان و مسائل و مشکلات پیش رو موردبحث و بررسی قرار گرفت.


دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند(28)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه ها در کنار مسایل آموزشی باید در توسعه اقتصادی کشور نیز نقش آفرینی کنند.


نانوایی‌های استان درجه‌بندی و سامان‌دهی می‌شوند(46)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از درجه بندی و ساماندهی واحد های تولیدی نان و نانوایی های استان خبر داد.


تمرکززدایی موجب کاهش فساد اداری می‌شود(62)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه همه امور را نمی‌توان از مرکز مدیریت کرد، گفت: در صورت تمرکززدایی از فساد گریبان‌گیر اداری کاسته می‌شود.


ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید(39)

استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص پیمان‌سپاری ارزی گفت: این بخشنامه ناظر بر این است که ارز حاصل از صادرات به اقتصاد جامعه بازگردد.


روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است(34)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش‌ها و خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در آبادانی کشور، گفت: جهادگران این قرارگاه با همان روحیه دوران دفاع مقدس برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.


طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است(26)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و صادراتی استان، گفت: ضروری است برای تسهیل صادرات و واردات طرحی جامع با همکاری و هماهنگی بخش خصوصی در استان تهیه و به عنوان پیشنهاد به دولت ارائه شود.


خروج کالاهای اساسی از مرزهای استان تحت کنترل است (46)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از اهتمام جمعی برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی از مرزهای همجوار با کشورهای همسایه در استان خبر داد.