شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

دانشگاه تبریز از ظرفیت‌های ارزشمند استان است(39)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز در 70 سال گذشته تاثیرات متفاوتی در دوره های مختلف داشته است، خاطرنشان کرد: در 29 بهمن 56 دانشجویان این دانشگاه نقش پررنگی داشتند.


بانک‌ها، بیمه‌ها و مالیات، صنعت‌گران را در شرایط اقتصادی فعلی کمک کنند (48)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید واحدهای تولیدی را در این شرایط اقتصادی کمک کنیم تا بتوانند ادامه کار بدهند، گفت: بانک‌ها، بیمه‌ها و مالیات با مهلت دادن به پرداخت معوقات، صنعتگران را کمک کنند تا در وضعیت موجود به تولید خود ادامه دهند.


دو طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان هوراند به بهره‌برداری رسید(38)

در پنجمین روز از هفته دولت، دو طرح عمرانی و خدماتی با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان هوراند به بهره‌برداری رسید.


تصویب بیش از 170 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در بانک‌های آذربایجان شرقی(32)

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به‌سرعت بخشی به ارائه تسهیلات اشتغال روستایی در استان گفت: با توجه به آخرین آمار سامانه کارا تا به امروز 1358 طرح در دبیرخانه و کمیته فنی تسهیلات اشتغال روستایی به مبلغ 530 میلیارد تومان به بانک‌های عامل ارجاع شده است که از این تع


باید از نظرات مردم در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استفاده شود(35)

استاندار آذربایجان ‌شرقی بر استفاده از نظرات مردم در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها تاثیر بسیار مثبتی در بهبود عملکرد آنها دارد.


دو پروژه عمران روستایی در بخش تسوج از توابع شهرستان شبستر افتتاح شد(32)

در سومین روز از هفته دولت، دو پروژه عمران روستایی در بخش تسوج از توابه شهرستان شبستر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید.


4 پروژه عمران روستایی در شهرستان هریس به بهره‌برداری رسید(21)

در چهارمین روز از هفته دولت، چندین طرح عمرانی و خدماتی روستایی با اعتباری نزدیک به 4 میلیارد و 100 میلیون ریال باحضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان هریس به بهره برداری رسید.


چند طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در شهرستان اهر به بهره‌برداری رسید(40)

در چهارمین روز از هفته دولت، چند طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان اهر به بهره‌برداری رسید.


لزوم توجه مدیران شهری به ظرفیت‌های گردشگری و ایجاد بازارچه‌های تخصصصی محصولات کشاورزی(46)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم توجه مدیران شهری به ظرفیت‌های گردشگری و ایجاد بازارچه‌های تخصصی محصولات کشاورزی تاکید کرد.


چندین طرح عمران روستایی در شهرستان سراب به بهره‌برداری رسید(59)

همزمان با چهارمین روز هفته دولت، چندین طرح عمران روستایی با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان سراب افتتاح و عملیات اجرایی یک طرح دیگر آغاز شد.


تراز شاخص امنیتی استان کاملاً در حد مطلوب است(36)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تراز شاخص امنیتی استان کاملا در حد مطلوب قرار دارد و ما مشکل امنیتی نداریم.


سهم زیاد بخش خصوصی در اقتصاد استان/ اجرای پروژه‌های مهم و تأثیرگذار با مشارکت بخش خصوصی(32)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بخش خصوصی سهم زیادی در اقتصاد این استان دارد، گفت: در سال گذشته 2.4 میلیارد دلار صادرات از استان صورت گرفت که بخش خصوصی در این زمینه نقش بسزایی داشت.