شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

فروش 6 هزار میلیارد تومانی و صادرات 450 میلیون دلاری شرکت‌های دانش‌بنیان(21)

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به وجود سه هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور گفت: این شرکت ها با رونق کسب و کار خود توانستند سال گذشته به رقم فروش 6 هزار میلیارد تومان برسند.


نقش مهم دانشگاه‌ها در خودکفایی/ تعامل صنایع و دانشگاه‌ها برای حل مشکلات(35)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تعامل صنعت و دانشگاه، گفت: در شرایط کنونی دانشگاه ها نقش مهمی در خودکفایی و خلق ایده و تبدیل تکنولوژی ایفا می کنند.


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری تأسیس و راه‌اندازی شهر سلول در تبریز(22)

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تفاهم‌نامه همکاری تأسیس و راه‌اندازی شهر سلول در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تبریز بین منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز منعقد شد.


اکوسیستم تبریز برای حضور فناوران آماده می‌شود(36)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، توسعه فعالیت‌های مرتبط با اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران استانی عنوان کرد و گفت: قدم‌های اولیه برای ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری از نیمه دوم ۱۳۹۲ در آذربایجان شرقی آغاز شد و این روند باقدرت در استان ادامه دارد.


مدیریت فرایند توزیع کالاهای اساسی، مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان است(30)

استاندار آذربایجان شرقی، مدیریت فرایند توزیع کالاهای اساسی را مهم‌ترین وظیفه کمیسیون تنظیم بازار استان عنوان کرد و گفت: انجام صحیح این فرایند مانع از افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت کالاها می‌شود.


سفر یک‌روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی(26)

معاون علمی و فناوری رییس جمهور برای بازدید از طرح‌ها و محصولات فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان، صبح امروز وارد استان آذربایجان شرقی شد.


رویکرد عملی دولت حرکت به سمت توسعه متوازن است(36)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروزه دولت با هزینه وحجم بالای سرمایه گذاری درمنطقه مرزی خداآفرین درصدد کاهش شکاف توسعه یافتگی بین مناطق است، گفت: سیاست و رویکرد عملی دولت حرکت به سمت توسعه متوازن و تحقق آن در جامعه است.


بازارچه صنایع دستی و تولیدات محلی شهرستان اسکو افتتاح شد(21)

در ششمین روز از هفته دولت، بازارچه صنایع دستی و تولیدات محلی شهرستان اسکو با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.


استاندار آذربایجان شرقی از واحدهای صنعتی شهرستان بناب بازدید کرد(40)

استاندار آذربایجان شرقی در ششمین روز از هفته دولت، در سفر به شهرستان بناب از تعدادی از واحدهای صنعتی این شهرستان بازدید و یک طرح عمرانی را نیز افتتاح کرد.


6 طرح عمرانی در شهرستان میانه به بهره‌برداری رسید(27)

در ششمین روز از هفته دولت، 6 طرح عمرانی با اعتبار 61 میلیارد و 680 میلیون ریال با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان میانه به بهره برداری رسید.


جذب سرمایه‌گذاران جدید در گرو حفظ اشتغال واحدهای تولیدی موجود است(30)

استاندار آذربایجان شرقی حفظ اشتغال در واحدهای تولیدی و صنعتی استان را مهم‌ترین اولویت اقتصادی ذکر کرد و گفت: اگر فعالیت واحدهای تولیدی و اشتغال موجود در آنها را حفظ نکنیم نمی‌توانیم انتظار جذب سرمایه‌گذار جدید داشته باشیم.


دو پروژه عمران روستایی در شهرستان هشترود به بهره‌برداری رسید(34)

با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و به مناسبت هفته دولت، دو پروژه عمران روستایی در شهرستان هشترود به بهره‌برداری رسید.