شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

شش طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان مراغه به بهره‌برداری رسید(26)

شش طرح عمرانی و خدماتی در حوزه بهداشت و درمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان مراغه به بهره‌برداری رسید.


لزوم تهیه برنامه مدون برای مواجهه با تغییرات ساختاری و تحکیم بنیان خانواده(30)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خانواده‌های ایرانی مانند جوامع دیگر در معرض تغییرات ساختاری و کارکردی قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: باید برای مواجهه با این تغییرات برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گیرد.


اصلاح صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می‌شود(30)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت ادامه همکاری خوشه قطعه‌سازی استان با موسسه فناوری اتریش(AIT)، گفت: صنعت قطعه‌سازی در استان ما باوجود قدمت چندین ساله امروز نیازمند بازنگری جدی است ازاین‌رو اصلاح کسب‌وکارهای مبتنی بر صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه ف


لزوم بازنگری در برنامه‌ریزی‌های شهر جدید سهند/ انتقاد از اظهارنظرهای غیرمنطقی درباره سهند(27)

استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خوشنودی از اتمام چندین پروژه سرمایه‌گذاری، فرهنگی و درمانی در مجموعه شهر جدید سهند گفت: خوشبختانه با تحول و جهش مدیریتی صورت گرفته شاهد اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در این شهر هستیم.


5 طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار 38 میلیارد تومان در شهر جدید سهند به بهره‌برداری رسید(58)

5 طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهر جدید سهند افتتاح و عملیات اجرایی یک طرح عمرانی نیز آغاز شد.


مداخلات کارگروه اشتغال در فرایند کسب و کار مبتنی بر اطلاعات شفاف باشد(36)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بریکی از اصلی ترین وظایف کارگروه اشتغال مبتنی بر بررسی وضعیت بازار کار و ارایه راه‌حل جهت کاهش میزان بیکاری در سطح استان گفت: مداخلات کارگروه اشتغال در فرایند کسب و کار و موضوع بیکار باید مبتنی بر اطلاعات شفاف باشد.


تهیه پیوست فرهنگی از ضروریات طرح‌های توسعه شهری است(26)

استاندار آذربایجان ‌شرقی تهیه پیوست فرهنگی را یکی از ضروریات طرح‌های توسعه و تفصیلی شهرها دانست و گفت: متأسفانه توسعه شهرها با ذهن فرهنگی انجام نمی‌شود و در روند توسعه بیشتر به کالبد شهری توجه می‌شود.


آذربایجان شرقی رتبه 5 کشور در فضای کسب‌وکار/ برای بهبود فضای کسب‌وکار بروکراسی زاید اداری باید حذف شود(27)

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: براساس آخرین آمار کشوری، رتبه استان در فضای کسب و کار در سه ماهه نخست سال جاری از 24 به 5 رسیده است و این روند برای رسیدن به رتبه های برتر ادامه دارد.


فعالیت تشکل‌های سیاسی بهترین روش برای تامی مشارکت مردم در اداره‌ جامعه است(26)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی فعالیت تشکل‌های سیاسی را بهترین روش برای تامین مشارکت مردم در اداره‌ جامعه دانست و گفت: تجربه‌‌ بشری ثابت کرده که دموکراسی یا مردم‌سالاری بهترین روش برای اداره امور جامعه بوده و بهترین روش تامین مشارکت مردم در اداره جامعه نیز فعالیت تشکل‌ها در چارچوب‌های


عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- اهر به خوبی پیش می‌رود/ محدودیت اعتباری نداریم(52)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی بزرگراه تبریز - هریس - اهر در سه قطعه با افزایش دستگاه های راه‌سازی به خوبی پیش می‌رود.


توزیع کالاهای احتکارشده به صورت عمومی اطلاع‌رسانی شود(34)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز توزیع کالاهای احتکار شده در بازار استان، گفت: بخش قابل توجهی از میلگرد، برنج، شکر و حبوبات که توسط سیستم های نظارتی به عنوان احتکار تشخیص داده شده بود به صورت انبوه در سیستم توزیع استان پخش شده است.


هیچ مشکل امنیتی در استان نداریم/ امنیت استان ناشی از بصیرت مردم است(34)

استاندار آذربایجان شرقی در سخنرانی پیش از خطبه‌ های نماز جمعه تبریز ضمن ارایه گزارشی مفصل از عملکرد دولت تدبیر و امید در استان، اظهار داشت: افتخار دارم که در این استان خدمت‌گزار مردم هستم.