شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

نشست مشترک مدیرکل و کارشناسان پدافند غیرعامل استانداری با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار(107)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در نشست مشترکی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، با اشاره به رسالت حوزه پدافند غیرعامل برای شناسایی تهدیدات و کاهش آسیب‌پذیری‌ها در راستای حفاظت از جان و مال مردم، بر لزوم تعامل این اداره کل با معاونت امور عمرانی تأکید کرد.


نشست تخصصی پیگیری پروژه‌های استراتژیک صنعت چرم و کفش تبریز برگزار شد(91)

نشست تخصصی پیگیری پروژه های استراتژیک صنعت چرم و کفش تبریز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و فعالان صنعت چرم، کفش و مصنوعات چرمی تبریز به منظور بررسی آخرین وضعیت این صنعت برگزار شد.


در عرصه یک جنگ سایبری قرار داریم/ امنیت اطلاعات باید در اولویت ادارات قرار گیرد(175)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به هزینه‌های گزاف در دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد و توسعه شبکه‌های کامپیوتری، گفت: اگر به امنیت این شبکه‌ها توجه نکنیم در سر بزنگاه هیچ خاصیتی نخواهند داشت.


امید به آینده، حیاتی‌ترین نیاز جامعه/ وظیفه مسئولان ارتقای شاخص‌های امید است(118)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امید به آینده حیاتی ترین موضوع برای جامعه است، گفت: به خوبی می دانیم که امید به آینده برای تحرک و پویایی ضرورت دارد و زنده نگه داشتن امید به آینده شغلی، فردی و کشور به ویژه در حوزه جوانان مهم ترین وظیفه ما مسئولان است.


ارتباط مستمر با اقشار مختلف مردم و سرکشی مرتب از واحدهای تولیدی(116)

استاندار آذربایجان شرقی در گردهمایی فرمانداران استان، ارتباط با اقشار و گروه‌های مختلف مردم را اصلی‌ترین وظیفه فرمانداران و بخشداران ذکر کرد و با اشاره به شرایط خاص اقتصادی، به فرمانداران استان توصیه کرد بازدید از واحدهای تولیدی و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان را جزو برنامه‌های اولویت‌دار و دائمی خو


برگزاری همایش علمی آیت‌الله سبحانی با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان(111)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری همایش بررسی اندیشه های علمی آیت الله جعفر سبحانی خبر داد و گفت: این همایش با همکاری تمامی سازمان های مرتبط و بخصوص دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی استان برگزار می شود.


مقابله با جنگ اقتصادی نیازمند مدیریت جهادی است/ ضرورت اصلاحات در رویه‌های جاری اداری(117)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان، گفت: گذر از این وضعیت، مدیریت جهادی را طلب می‌کند.


فعالیت‌های قرآنی به تشکل‌های مردمی سپرده شود/ لزوم عمل به مفاهیم قرآن در زندگی فردی و اجتماعی(99)

دومین جلسه شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی استان آذربایجان شرقی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.


استاندار آذربایجان شرقی با وزیر امور خارجه هند دیدار و گفت‌وگو کرد(121)

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، با وزیر امور خارجه هند که به هنگام بازگشت از سفر اروپایی خود در این فرودگاه توقف کرده بود، دیدار و گفت‌وگو کرد.


اولین نشست کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی برگزار شد(105)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع تهدیدات، بر ضرورت تهیه مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل شهرها توسط شهرداران تاکید کرد.


استاندار آذربایجان شرقی از روند عملیات اجرایی آزادراه تبریز- مرند- بازرگان بازدید کرد(234)

استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز از روند عملیات اجرایی قطعه نخست پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان بازدید کرد.


برای رسیدن به جامعه ایمن و سالم، هیچ تأخیری جایز نیست(124)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی جامعه ایمن و سالم را لازمه توسعه‌یافتگی دانست و گفت: برای رسیدن به این هدف، هیچ تأخیری جایز نیست.