شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

دیدار دبیر و کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی(83)

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی به همراه کارشناسان دبیرخانه این شورا به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کردند.


اختصاص 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال فراگیر و روستایی در سطح استان(95)

استاندار آذربایجان شرقی از اختصاص هشت هزار و 370 میلیارد ریال برای اشتغال فراگیر استان در سال جاری خبر داد که بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و تولیدی را شامل می شود.


افتتاح و کلنگ‌زنی 4 طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در سفر استاندار آذربایجان شرقی به بخش ترکمانچای شهرستان میانه(105)

همزمان با سفر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان میانه، از دو طرح عمرانی و خدماتی در بخش ترکمانچای این شهرستان بهره‌برداری و عملیات اجرایی دو طرح خدماتی و تولیدی دیگر آغاز شد.


شرایط اقتصادی کشور فرصتی تاریخی برای جایگزینی واردات و توسعه صادرات است(88)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت های اقتصادی گفت: شرایط اقتصاد کشور فرصت تاریخی برای جایگزینی واردات و توسعه صادرات است.


توجه به ریشه‌های اعتیاد و استفاده از روش‌های علمی در مبارزه با مواد مخدر ضروری است(94)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: توجه به علت‌های مبتلا شدن جوانان به اعتیاد و استفاده از روش‌های صحیح علمی برای مقابله با اعتیاد ضروری است.


درمان معتادان، نیازمند حضور جدی خیرین و سازمان های مردم نهاد است(110)

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه 25 درصد جمعیت کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر آسیب‌های ناشی از اعتیاد هستند گفت: درمان معتادان، نیازمند حضور جدی خیرین و سازمان های مردم نهاد است.


خیران در ساخت مدارس برای کودکان نیازمند ورود کنند(70)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تجلیل از کمک های خیران مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی استان گفت: خیران در حوزه نرم افزاری و ساخت مدارس برای کودکان نیازمند ورود کنند.


معیشت و اشتغال مهم‌ترین مشکل روستاییان/ نوع نگاه به توسعه روستایی باید تغییر یابد(111)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از روستاها یکی از سیاست‌های اصلی نظام است، گفت: با وجود تلاش‌های بسیار در این راستا، نتیجه خوبی نگرفته‌ایم و امروز جمعیت روستایی کشور به شدت کاهش یافته و کارکرد روستاها از بین رفته است.


ایجاد کسب و کارهای جدید از اولویت‌های نمایشگاه ربع رشیدی خواهد بود(86)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، ایجاد کسب و کارهای جدید را از اولویت های نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی دانست و گفت: ما امروز به جد نیازمند ایجاد کسب و کارهای جدید در کشور هستیم.


ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی آبان امسال در تبریز برگزار می‌شود(82)

استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در نیمه اول آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: طی سال های متمادی از نظر کمی و کیفی پیشرفت قابل توجهی داشته است و برای ششمین سال متوالی انتظار داریم این نمایشگاه با محوریت منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و با تاکید بر افزایش


پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت پدر شهید مدافع حرم(117)

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی درگذشت حاج رضا عدالت اکبری، پدر شهید مدافع حرم و از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.


استاندار آذربایجان شرقی بر گسترش مبادلات تجاری بین تبریز و تفلیس تأکید کرد(265)

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با هیأت پارلمانی گرجستان، لغو روادید بین این کشور و ایران را نشانه‌ای از روابط عمیق و بسیار خوب دو کشور توصیف و بر افزایش حجم مبادلات تجاری دو طرف از طریق گسترش همکاری‌های مشترک تأکید کرد.