شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

بزرگترین کارخانه تولید آبمیوه طبیعی در خاورمیانه به بهره‌برداری رسید(143)

بزرگترین کارخانه تولید آبمیوه 100 درصد طبیعی خاورمیانه با نام تجاری پرشین‌نوش، امروز (سه‌شنبه) با حضور استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان بستان‌آباد افتتاح شد.


اصلاح رویکرد حمایتی از بهره‌برداری معادن و ذخایر معدنی ضروری است(85)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اصلاح رویکرد حمایتی از بهره برداری معادن و ذخایر معدنی را خواستار شد.


معاون استاندار آذربایجان شرقی از جانباز عرصه مبارزه با اعتیاد تجلیل کرد(122)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، از سرهنگ دوم نعمت کلانتری که در سال 1390 در راه مبارزه با سوداگران مرگ به درجه جانبازی نائل شده است، تجلیل کرد.


سیستم پایش و نظارت کسب و کار در استان کارآمدتر عمل کند(92)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بهبود فضای کسب و کار در استان را یکی از اصلی ترین وظایف دولت برشمرد و گفت: سیستم پایش و نظارت کسب و کار در استان باید کارآمدتر عمل کند.


واحد تولید آیینه گروه صنعتی شیشه سهند تبریز به بهره‌برداری رسید(149)

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از کارخانه جام و شیشه سهند تبریز، واحد تولید آیینه این گروه صنعتی را که با صرف اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای 75 نفر راه‌اندازی شده است، افتتاح کرد.


مزار شهدا زیارت‌گاه عاشقان است/ شهیدان مایه عزت و افتخار ملت ایران هستند(131)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مزار شهدا محل زیارت عاشقان در طول تاریخ است، افزود: شهیدان مایه افتخار و عزت ملت ایران هستند و باید مقام و منزلت آنان از سوی تمام آحاد جامعه پاس داشته شود.


استاندار آذربایجان شرقی با خانواده شهید عزیز عبادی دیدار کرد(164)

استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور در منزل شهید عزیز عبادی از شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر، در فضایی صمیمی با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفت‌وگو کرد.


ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال/ بانک‌ها از طرح‌های اشتغال‌زایی حمایت کنند(119)

استاندار آذربایجان شرقی خواستار سرعت بخشی به ارائه تسهیلات اشتغال شد و گفت: تنها 20 روز فرصت داریم تا در مهلت قانونی نسبت به جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال در بخش فراگیر و روستایی اقدام کنیم.


بخش خصوصی کمک‌حال دولت در گذر از مشکلات اقتصادی باشد(108)

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: حمایت بخش خصوصی از دولت در دوره گذر از مشکلات اقتصادی پیش رو باعث پشت سر گذاشتن موانع و بحران‌های کشور می‌شود.


اشتغال جوانان مهم‌ترین مسأله جامعه است/ بخش ترکمانچای استعداد جذب سرمایه‌گذار را دارد(125)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مهم‌ترین موضوعی که باید در حال حاضر به آن توجه دهیم اشتغال جوانان است و در این خصوص باید به جلب و جذب سرمایه‌گذار و کارآفرین همت گماشت.


نهایی شدن تفاهم اولیه ایجاد شهرک سلول در تبریز (94)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از نهایی شدن تفاهم اولیه با ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در خصوص ایجاد و راه اندازی شهرک سلول در تبریز خبر داد.


ایجاد 271 مرکز درمانی، فعالیت 95 سازمان مردم‌نهاد و راه‌اندازی 35 کارگاه اشتغال برای معتادان در استان(75)

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌ شرقی با تاکید به اینکه بیش از ۶۵ درصد آسیب‌های اجتماعی مرتبط با اعتیاد است، گفت: طبق آمایش انجام گرفته، بیشترین نگرانی مردم و مسئولان در حوزه اجتماعی، بحث اعتیاد و مواد مخدر است