شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

در یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار داریم/ دولت متعهد به رفع مشکلات تولید است(82)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به بهترین شکل ممکن از سرمایه گذاران حمایت می کنیم، گفت: دولت خود را به رفع مشکلات حوزه تولید متعهد می داند.


گردشگری و بوم‌گردی ارزان‌ترین راه برای توسعه اقتصادی است(74)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توسعه بوم‌گردی گفت: گردشگری ارزان‌ترین راه برای توسعه اقتصادی است.


استاندار آذربایجان شرقی با خانواده شهید توحید حیدری در روستای زنوزق مرند دیدار کرد(99)

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در روستای زنوزق از توابع شهرستان مرند، با خانواده شهید توحید حیدری از شهدای مرزبانی ناجا دیدار کرد.


مناطق آزاد باید از بروکراسی اداری دور شوند/ منطقه آزاد ارس الهام‌بخش توسعه است(82)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مناطق آزاد برای ایجاد اشتغال و افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید از ضوابط قانونی و بروکراسی داخل کشور دور شوند.


وحدت، تعامل، هوشیاری و تصمیم‌گیری درست بهترین اسلحه در برابر توطئه‌های دشمنان است(106)

استاندار آذربایجان شرقی، وحدت، تعامل، هوشیاری و تصمیم‌گیری درست از سوی مسئولان نظام را بهترین اسلحه در برابر توطئه‌های دشمنان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تدابیر رهبر معظم انقلاب، وحدت و تعامل بین قوای کشور برقرار شده و ملت ایران همانند 40 سال گذشته از این شرایط سخت هم با موفقیت عبور خواهد کرد.


ابراز نگرانی معاون عمرانی استاندار از عملکرد برخی دستگاه‌های در جذب اعتبارات(136)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با ابراز نگرانی از عملکرد ضعیف تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان در جذب اعتبارات تخصیص یافته، به این دستگاه‌ها فرصت داد تا یک روز آینده نسبت به جذب بودجه‌های تخصیص یافته و در صورت امکان برای جابه‌جایی ردیف‌های بودجه‌ای با سایر دستگاه‌ها و طرح‌های عمر


ارائه خدمات مناسب به ایثارگران مصداق عملی تکریم از آنان است(97)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تمام دنیا رزمندگان به‌عنوان قهرمانان ماندگار تلقی می‌شوند، گفت: ارائه مناسب خدمات به ایثارگران مراجعه‌کننده به دستگاه‌ها یکی از مصادیق عملی تکریم ایثارگران است.


همه مدیران در محدوده وظایف خود به مشکلات ایثارگران رسیدگی کنند(71)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ارائه راهکارهای عملی در راستای تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، گفت: همه مدیران باید در محدوده وظایف خود به مشکلات این عزیزان رسیدگی کنند.


تامین سرمایه در گردش برنامه دولت برای رونق تولید است(94)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم حمایت از بخش تولید گفت: تامین سرمایه در گردش برنامه دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و رونق تولید است.


حساس کردن خانواده‌های نسبت به آثار سوء مواد مخدر ضروری است(78)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حساس کردن خانواده‌ها به موضوع مواد مخدر و آثار سوء آن به منظور پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر بسیار ضروری است گفت: بلای خانمان سوز اعتیاد کانون خانواده را تهدید می‌کند.


استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای توسعه کشور/ امروز بیش از هر زمان دیگری به کمک دانشگاه‌ها نیاز است(50)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حل مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف عزم ملی و تلاش اساتید دانشگاه را می‌طلبد، گفت: امروزه در دانشگاه‌های کشور ظرفیت‌های بالقوه‌ای وجود دارد که باید از آنها برای توسعه، رشد و بالندگی کشور و هر منطقه با توجه به توانمندی‌های هر دانشگاه در آن مناطق استفاده کرد.


دستگاه‌های اجرایی رعایت حال واحدهای تولیدی را بکنند/ 24 ساعته در خدمت سرمایه‌گذاران هستیم(48)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم حمایت همه دستگاه‎های اجرایی از واحدهای تولیدی، گفت: دستگاه‌ها باید در شرایط فعلی رعایت حال واحدهای تولیدی را بکنند و برای انجام برخی اقدامات ولو قانونی اصرار بیجا نورزند.