شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

استاندار آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی جاده شبستر- تسوج و سه‌راهی سیس بازدید کرد(21)

استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان شبستر، از عملیات اجرایی جاده شبستر- تسوج و سه‌راهی سیس بازدید کرد.


ضروت توجه به مسائل اجتماعی در احداث سد عمارت(22)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به احداث سد عمارت مشترک بین استان آذربایجان‌شرقی و اردبیل بر لزوم دقت نظر هرچه بیشتر بر مسائل اجتماعی در روند تملک و ساخت روستای جدید تاکید کرد.


انبارداران اطلاعات خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند(19)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 50 انبار نگهداری کالاهای اساسی و 37 هزار انبار عمومی در استان وجود دارد، گفت: ضروری است اطلاعات انبارهای استان در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور ثبت شود.


سالمندان باید احساس مفید بودن کنند/ تبدیل تبریز به شهر دوستدار سالمند(11)

استاندار آذربایجان‌ شرقی نیازهای اجتماعی سالمندان را بسیار مهم‌تر از ناتوانی جسمی آنها عنوان کرد و گفت: سالمند نیاز به تکریم و احساس مفید بودن دارد و باید حتما نقشی برای این قشر تعریف کرد.


آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان‌های شمال‌غرب کشور بررسی شد(45)

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان‌های شمال غرب کشور صبح امروز در نشستی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، رئیس بنیاد مستضعفان، معاون توسعه مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری و مسئولان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان در تبریز بررسی ش


مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیازمند اعتماد به مردم است(37)

استاندار آذربایجان شرقی مدیریت آسیب‌های اجتماعی را نیازمند اعتماد به مردم دانست و گفت: دولت در این حوزه وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت دارد.


بازدید سرزده معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از دبیرخانه نمایشگاه RINOTEX(54)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی امروز به‌صورت سرزده از دبیرخانه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX بازدید کرد.


تدوین برنامه ارتقای اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان(27)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از تدوین برنامه ارتقای اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تا اواخرآبان ماه سالجاری خبر داد.


ساخت مسکن اقتصادی از اهداف طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است(28)

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ترویج مقاوم‌سازی و آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی، اظهار داشت: آموزش الگوی ساخت مسکن اقتصادی از جمله اهداف طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است.


مراسم اربعین حسینی باید صحنه وحدت بین دو ملت ایران و عراق باشد(32)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ایران و عراق، کانون‌های پرجوش و خروش تشیع در دنیای امروز هستند، اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی فرصتی برای تقویت وحدت بین ملت‌های دو کشور است و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.


شهر هوشمند ضرورت حکمرانی آینده در تمام شرایط اضطراری است(5)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در حاشیه بازدید از شهرک سرمایه گذاری خارجی ضمن بازدید از شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان بر ضرورت هوشمند سازی شهرها تأکید کرد.


شورای اداری شهرستان شبستر با محوریت تبیین، تشریح و ایجاد آمادگی مقابله با تهدیدات سایبری تشکیل شد(29)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل در تمامی حوزه ها، گفت: همه دستگاه ها، باید تهدیدات دارایی های حوزه خود را شناسایی و آسیب پذیریهای مربوطه را احصا و راهکار عملی ارائه دهند.