شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

چهار نمایشگاه تخصصی در تبریز آغاز به کار کرد(109)

چهار نمایشگاه فنی و تخصصی با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در محل نمایشگاه بین المللی تبریز افتتاح شد.


تغییر کاربری و فروش فضاهای آموزشی با دقت و حساسیت انجام شود(78)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مدارس و فضاهای آموزشی مورد نظر قانون بودجه، باید با دقت و حساسیت ویژه ای تغییر کاربری و فروخته شوند، اظهار داشت: نباید در این زمینه به گونه ای اقدام شود که تنش های اجتماعی و فرهنگی به وجود آمده و مردم از نحوه اجرای آن ناراضی باشند.


فعالیت شهرستان‌ها در موضوع نمازخانه‌های بین‌راهی ارزیابی می‌شود(72)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از ارزیابی نحوه فعالیت شهرستان‌ها در موضوع نمازخانه‌های بین‌راهی خبر داد.


85 درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی فعال است(86)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از فعال بودن بیش از 85 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: فعال بودن این تعداد از واحدها نشان می‌دهد علیرغم تمام مشکلات فضا برای کسب‌وکار در استان فراهم است.


وصول 44 میلیارد تومان حق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در سال 96(62)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت حمایت‌های خوبی از روستاییان می کند، اظهار داشت: سال گذشته 44 میلیارد تومان از حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان وصول شد که دولت نیز دو برابر این مبلغ را پرداخت کرد و به عبارتی میزان اعتبارات بالای 120 میلیارد تومان است.


نمایشگاه فرش باید درشأن و جایگاه تبریز برگزار شود(100)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فرش دستباف تبریز در سال آینده گفت: این نمایشگاه باید درشان و جایگاه تبریز برگزار شود


همکاری‌های بین بخشی ویژگی برجسته نمایشگاه ربع رشیدی است(90)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر همراهی تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی برای برگزاری باشکوه ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی گفت: همکاری های بین بخشی ویژگی برجسته نمایشگاه ربع رشیدی است که در طول سالیان گذشته با همکاری تمامی متولیان امر محقق شده است.


بانک‌های خصوصی مصارف خود را به سرمایه‌گذاری در استان اختصاص دهند/ گذر از شرایط خاص اقتصادی عملکرد ویژه بانک‌ها را می‌طلبد(69)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر نظارت بر منابع و مصارف بانکی در استان گفت: انتظار داریم بانک‌های خصوصی منابع و مصارف خود را با اولویت استان برنامه‌ریزی کنند.


نشست هم‌فکری مدیرکل و کارشناسان پدافند غیرعامل استان با نماینده مردم آذربایجان‌ شرقی در مجلس خبرگان رهبری(61)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در نشست همفکری کارشناسان این اداره کل با آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: اهمیت پدافند غیرعامل را باید به تمام دستگاه های اجرایی تبیین کرده و در اولویت برنامه‌های اجرایی قرار داد.


گسترش خدمات الکترونیک و برون‌سپاری خدمات در حوزه بهزیستی و تأمین اجتماعی(101)

استاندار آذربایجان شرقی بر گسترش خدمات الکترونیک و برون‌سپاری خدمات در حوزه بهزیستی و تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت: سازمان‌های حمایتی می‌توانند با سرمایه‌گذاری اندک در حوزه پیشگیری از مخاطرات، از هزینه‌های گزافی که بعد از وقوع حوادث تحمیل می‌شود جلوگیری کنند.


بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال تا پایان تیر ماه تلاش دوچندان کنند(96)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 31 تیر آخرین مهلت جذب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر است، گفت: بانک‌ها در هفته جاری برای پرداخت تسهیلات طرح‌های مصوب کارگروه اشتغال دوچندان تلاش کنند.


استاندار آذربایجان شرقی با دو شاعر پیشکسوت استان دیدار و گفت‌وگو کرد(80)

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در منزل دو نفر از شاعران پیشکسوت استان، در فضایی صمیمی با آنان دیدار و گفت‌وگو کرد.