شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

ضرورت احصای خلأهای قانونی که تخلف اداری را ممکن می‌کند/ کارآفرینان پاک دست را به جامعه معرفی کنیم(88)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نظارت دقیق بر عملکرد تمام افراد مسئول در نهادها و سازمان‌های دولتی گفت: خلأهای قانونی که تخلف اداری را ممکن می‌کند باید احصا و نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.


پایش آخرین وضعیت پذیرندگان و کارورزان در طرح مهارت‌آموزی(74)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از پایش آخرین وضعیت پذیرندگان و کارورزان در طرح مهارت‌آموزی خبر داد.


کیفیت آب شرب شهرهای استان مطلوب است(97)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی کیفیت آب شرب شهرهای استان را مطلوب توصیف کرد و گفت: استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب به هیچ عنوان لازم نیست و توصیه نمی‌شود.


لزوم نظام‌مند شدن حوزه پژوهش/ طرح‌های پژوهشی با نگاه فنی تدوین شود(53)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها در اجرای طرح‌های پژوهشی خود باید منافع استان را در نظر بگیرند، گفت: این طرح‌ها باید با نگاه فنی و جزئی‌نگر تدوین شوند.


نشست تخصصی بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات برگزار شد(101)

نشست تخصصی بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، مدیران ارشد اقتصادی استان و تعدادی از تولیدکنندگان استانی برگزار شد.


ضرورت تأمین زیرساخت‌ها و ابزارهای جدید لجستیک الکترونیک در استان(89)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نقش حمل‌ونقل و لجستیک به‌عنوان پیشران توسعه اقتصادی گفت: تأمین زیرساخت‌ها و ابزارهای جدید لجستیک الکترونیک در برنامه‌های بلندمدت استان باید مدنظر باشد.


با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم/ مدیران موظف به حمایت از زنجیره تولید هستند(110)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت همراهی تمامی مردم برای گذر از شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت: با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم.


اسناد خزانه اسلامی برای پیشبرد طرح‌های عمرانی است/ 50 درصد اعتباراتی عمرانی، استانی شود(59)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت رفع ایرادهای مربوط به اسناد خزانه اسلامی گفت: ادارات کل دارایی و تأمین اجتماعی، اسناد خزانه اسلامی را که دولت به پیمانکار می‌دهد به‌منزله پول تلقی کنند.


تبیین خدمات 40 ساله نظام، گام موثری برای مقابله با توطئه‌های دشمنان است(70)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم وحدت و همدلی همه نیروهای کشور، بر تبیین و تشریح دستاوردهای نظام در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد.


جلسه سیاست گذاری، هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری کنفرانس پدافند کالبدی برگزار شد(41)

جلسه سیاست گذاری، هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری اولین گنفرانس پدافند کالبدی با محوریت عمران، معماری و شهرسازی با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استان و اعضای هیات مدیره مجمع مهندسان جوان استان برگزار شد


استاندار آذربایجان شرقی با مادر شهیدان عزیز و کریم شوقی دیدار و گفت‌وگو کرد(86)

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در منزل شهیدان عزیز و کریم شوقی، با مادر صبور این دو شهید والامقام دیدار و گفت‌وگو کرد.


مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر بازگشایی شد(58)

با پایان یافتن مرمت پل غله زار آذرشهر، مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر در مراسمی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی بازگشایی شد.