شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

تأکید استاندار آذربایجان شرقی بر حل مشکلات رصدخانه "خواجه نصیرالدین" دانشگاه تبریز(71)

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از رصدخانه "خواجه نصیرالدین" دانشگاه تبریز، بر ضرورت حل مشکلات این رصدخانه تاکید کرد.


همایش "پیشگیری و مقابله با جعل اسناد رسمی" در تبریز برگزار شد(75)

همایش "پیشگیری و مقابله با جعل اسناد رسمی" با هدف ارایه آموزش های لازم برای کارکنان دستگاه‌های مختلف و ایجاد حساسیت در آنها برای مقابله با جعل اسناد به همت دفتر امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی روز پنج‌شنبه در سالن همایش‌های سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد.


استاندار آذربایجان شرقی به مشکلات مردم رسیدگی کرد(60)

استاندار آذربایجان شرقی در یازدهمین جلسه ملاقات مردمی، به مسائل و مشکلات تعدادی از مراجعان رسیدگی و دستورهای لازم را در این خصوص به مسئولان ذی‌ربط صادر کرد.


برندگان مسابقات فرهنگی کارکنان استانداری تجلیل شدند(104)

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، برندگان مسابقه "وصیت‌نامه حضرت امام خمینی (ره)" و "احکام" ویژه کارکنان استانداری آذربایجان شرقی مورد تجلیل قرار گرفتند.


برندسازی کفش تبریز در دستور کار برنامه استراتژیک این صنعت قرار دارد(103)

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر بهره‌گیری از توان متخصصان و فعالان اقتصادی به منظور برند سازی کفش تبریز گفت: برند سازی کفش تبریز در دستور کار برنامه استراتژیک صنعت کفش و چرم قرار دارد.


اولین جلسه کمیته استانی پدافند مرزبانی زیستی استان آذربایجان شرقی برگزار شد(61)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در اولین جلسه کمیته استانی پدافند مرزبانی زیستی، با بیان اینکه شیوه های جنگ در جهان امروز تغییر یافته و از جنگ فیزیکی به جنگ نرم تغییر یافته، گفت: با توجه به هزینه های بالایی که جنگ سخت از لحاظ انسانی و مادی دارد.


لزوم اولویت دادن به مطالبات مردم در مدیریت شهری/ حمایت دولت از سرمایه‌گذاری در بخش مسکن(124)

استاندار آذربایجان شرقی اولویت دادن به مطالبات مردم و پیش‌بینی‌مسائل فرهنگی و اجتماعی را از جمله ضرورت‌های مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: بی‌توجهی به این موضوع در گذشته موجب تحمیل هزینه‌های هنگفت برای سامان‌دهی حاشیه شهرها و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در شرایط فعلی شده است.


توسعه صادرات باید مبتنی بر منافع ملی باشد(81)

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت دقت در صادرات در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه گفت: در شرایط فعلی باید توسعه صادرات مبتنی بر منافع ملی باشد.


استاندار آذربایجان شرقی از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک تبریز بازدید کرد(74)

استاندار آذربایجان شرقی همزمان با هفته ملی مهارت از بخش‌های مختلف مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک تبریز بازدید کرد و در جریان فعالیت‌های حرفه‌آموزان این مرکز قرار گرفت.


استاندار آذربایجان شرقی از دو شهرک‌ صنعتی بازدید کرد(68)

استاندار آذربایجان شرقی از شهرک‌های صنعتی فناوری خودرو و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و چند واحد تولیدی دیگر بازدید کرد.


سی‌ و پنجمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در تبریز آغاز شد(112)

سی‌ و پنجمین دوره المپیاد ورزشی دانش‌آموزان پسر سراسر کشور عصر روز سه‌شنبه در مراسمی با حضور استاندار آذربایجان شرقی و معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش در سالن شش هزار نفری شهید پورشریفی تبریز آغاز شد.


اصلاح بافت فرسوده و حاشیه‌نشین در اولویت کاری دولت دوازدهم است(96)

استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز (سه‌شنبه) از واحدهای مسکونی در حال احداث جایگزین بافت فرسوده و چند پروژه عمرانی شهرداری تبریز بازدید کرد.