شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

لزوم تجدیدنظر در شیوه اداره کتابخانه‌ها/ باید برای افزایش سرانه مطالعه برنامه‌ریزی کنیم(72)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تجدیدنظر در شیوه اداره کتابخانه‌های عمومی، گفت: در کنار اقدامات سخت‌افزاری و توسعه فضاهای فیزیکی کتابخانه‌ها، باید برای افزایش سرانه مطالعه هم برنامه‌ریزی کنیم.


پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت کسب رتبه‌های برتر کنکور و المپیاد جهانی شیمی توسط دانش‌آموزان استان(100)

در پی کسب رتبه‌های برتر آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال 1397 و المپیاد جهانی شیمی توسط دانش‌آموزان استان، استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی این موفقیت را تبریک گفت.


مشکلات ارزی تولیدکنندگان آذربایجان شرقی بررسی شد(108)

طی جلسه‌ای با حضور دکتر اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، علی جهانگیری معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی و محمدرضا جلیل زاده مشاور استاندار، مسائل و مشکلات ارزی، ریالی و بانکی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی این استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


توانایی تبدیل تهدیدها به فرصت را داریم/ دشمنان کاری از پیش نخواهند برد(101)

وزیر اطلاعات گفت: ما توانایی تبدیل تهدیدها به فرصت را داریم و به لطف خدا از تحریم ها و فشارهای دشمنان عبور خواهیم کرد و توسعه بعد از پشت سر گذاشتن سختی ها حاصل خواهد شد.


تفویض اختیارات به استان‌ها و یکپارچه‌سازی سامانه‌های دولتی برای عبور از مشکلات اقتصادی(79)

استاندار آذربایجان شرقی تفویض اختیارات دستگاه‌های ملی به استان‌ها و یکپارچه‌سازی سامانه‌های دولتی را از جمله راهکارهای مدیریت شرایط خاص کنونی دانست و ابراز امیدواری کرد با تدبیر و تعامل همه بخش‌های کشور، شاهد عبور موفقیت‌آمیز از مشکلات اقتصادی و ناامید کردن کردن دشمنان قسم‌خورده نظام باشیم.


دستگاه‌های اجرایی اعتبارات پژوهشی خود را در طرح‌های پدافند محور هزینه کنند(75)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی، خواستار اختصاص بخشی از این اعتبارات به طرح‌های پژوهشی پدافندمحور شد.


پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت مرحوم عباس دوزدوزانی(117)

استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی، درگذشت مرحوم عباس دوزدوزانی از مبارزان دوران انقلاب و نماینده مردم تبریز در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.


سه محله حاشیه‌نشین تبریز سامان‌دهی می‌شود/ نیازمند اقدام مشترک دستگاه‌های مسئول هستیم(121)

استاندار آذربایجان شرقی صبح امروز در بازدید از محلات حاشیه‌نشین تبریز، در جریان روند اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری و نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی قرار گرفت و در نشستی با مسئولان امر، مسائل و مشکلات این حوزه را بررسی کرد.


پایان‌نامه‌های دانشگاهی به سمت مطالعه آسیب‌های فرهنگی جامعه سوق داده شود(91)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه برای تصمیم گیری صحیح در مورد موضوعات اجتماعی باید اطلاعات دقیق تری از فرهنگ و روابط مردم داشته باشیم، گفت: باید دانشگاه‌ها پایان‌نامه‌های ارشد و دکترای جامعه شناسی و رشته‌های مرتبط را به سمت مطالعه آسیب‌های فرهنگ جامعه سوق دهند.


استاندار آذربایجان شرقی از روند عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- اهر بازدید کرد(88)

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از روند عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- اهر، از تلاش پیمانکاران برای اتمام این پروژه خبر داد و گفت: 31 کیلومتر دیگر از این پروژه تا پایان سال جاری زیر بار ترافیک خواهد رفت.


دولت نباید بنگاه‌داری کند/ نمی‌توان از مرکز برای همه استان‌ها تعیین تکلیف کرد(74)

استاندار آذربایجان شرقی با ناموفق خواندن مداخلات دولت در حوزه سرمایه‌گذاری، گفت: دولت نمی‌تواند و نباید بنگاه‌داری کند و کارآفرینی، اشتغال‌زایی و تولید صنعتی، به‌طور قطع باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد.


ممنوعیت واردات فرصتی برای حمایت از تولید داخلی است/ بازرسی از واحدهای صنفی هدفمند شود(70)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ممنوعیت واردات 1400 قلم کالا از سوی دولت، گفت: این تصمیم فرصتی برای حمایت از تولید داخلی است و نباید بهانه‌ای برای افزایش‌های غیرمنطقی در قیمت برخی اقلام شود.