شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

دستگاه‌های اجرایی توجه بیشتری به فرهنگ و هنر داشته باشند - - - - - - - - (64)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به نقش سازنده هنرمندان در توسعه فرهنگی جامعه گفت: دستگاه های اجرایی توجه بیشتری به فرهنگ و هنر جامعه داشته باشند و از آن حمایت کنند.


بسیاری از مشکلات با تفویض اختیار قابل حل است/ پشتیبانی از تولید مهم‌ترین رسالت دستگاه‌هاست - - - - - - - - (73)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم تمرکز زدایی مدیریت ها در عصر حاضر گفت: تفویض اختیار به ادارات زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات اداری در بخش های اقتصادی و تولیدی است.


رفع مشکلات تولید زمینه‌ساز رونق اقتصادی و اشتغال است - - - - - - - - (64)

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سفر به شهرستان مراغه، از چند واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی این شهرستان بازدید کرد.


ضرورت هدفگذاری افزایش صادرات به کشور سوریه/فرصت استثنایی صادرات خدمات - - - - - - - - (59)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توسعه ارتباطات اقتصادی با کشور سوریه گفت: از آغاز سالجاری تا به امروز حدود دو ونیم میلیون دلار صادرات از استان به مقصد کشور سوریه انجام شده است که این رقم ضرورت هدفگذاری افزایش صادرات به این کشور را نشان می دهد.


استاندار آذربایجان شرقی از روند اجرایی آزادراه مراغه- هشترود بازدید کرد - - - - - - - - (51)

استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان مراغه از روند عملیات اجرایی قطعه اول آزادراه مراغه- هشترود بازدید کرد.


برون‌رفت از مشکلات اقتصادی نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است - - - - - - - - (68)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم حمایت از بخش تولید گفت: با توجه به شرایط موجود اقتصادی، برون رفت از مشکلات موجود در این بخش نیازمند حضور فعال بخش خصوصی در این عرصه است.


وزیر نیرو بر اصلاح تعرفه‌های مصرف آب و برق تأکید کرد - - - - - - - - (62)

وزیر نیرو بر اصلاح تعرفه های مصرف آب و برق تاکید و اضافه کرد: بهره مندی طبقات پرمصرف از یارانه حق طبقات ضعیف را ضایع می کند و در این زمینه چاره جویی می کنیم.


آب رودخانه ارس برای جلوگیری از تنش آبی در تبریز انتقال می‌یابد - - - - - - - - (140)

استاندار آذربایجان شرقی از طرح انتقال آب رودخانه ارس به عنوان تنها راهکار موجود برای پیشگیری از بروز تنش آبی در تبریز یاد کرد و گفت: 35 کیلومتر از این طرح که در شورای عالی اقتصاد هم به تصویب رسیده آغاز شده است و ادامه آن نیز باید با جذب سرمایه‌گذار اجرایی شود.


وزیر نیرو از روند احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز بازدید کرد - - - - - (112)

وزیر نیرو در ادامه سفر به تبریز از نزدیک در جریان روند ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب این شهر قرار گرفت


80 هزار میلیارد طرح در بخش آب، فاضلاب و انرژی آذربایجان شرقی اجرا می‌شود(71)

وزیر نیرو گفت: در حال حاضر تعداد 300 پروژه در بخش آب، فاضلاب و انرژی در آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد ریال در دست اجرا است که نیمی از اعتبارات مزبور تخصیص و هزینه شده و امیدواریم نصف این اعتبارات نیز در زمان مقرر تخصیص یابد.


103 طرح در حوزه صنعت برق آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسید(73)

103 عنوان طرح در حوزه برق منطقه ای آذربایجان و توزیع نیروی برق شهرستان تبریز امروز چهارشنبه با حضور وزیر نیرو و استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.


روش انتخاب مدیران شرکت‌های آب و برق، یک روش فنی و تخصصی است(68)

استاندار آذربایجان‌ شرقی روش انتخاب مدیران شرکت‌های آب و برق را یک روش فنی، تخصصی و ایده‌ای نو دانست و گفت: فراخوان انتخاب مدیرعامل با انجام مصاحبه، یک روش درست و علمی برای بخش‌های تخصصی است.