شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

سفر معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به تبریز(66)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده صبح امروز به منظور شرکت در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده آذربایجان شرقی و بازدید از چند مرکز اجتماعی وارد تبریز شد.


ساعات کار ادارات استان آذربایجان شرقی به روال قبلی بازمی‌گردد(63)

ساعت کاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان آذربایجان شرقی از روز چهارشنبه 17 مرداد به روال قبلی بازمی‌گردد.


وارد کردن مفهوم مردم در سیاست از دستاوردهای انقلاب مشروطه بود(74)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: وارد کردن مفهوم مردم در سیاست به جای واژگان تحقیرآمیز رعیت و نوکر از دستاوردهای انقلاب مشروطه بود.


جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب، باشکوه‌تر از همیشه برگزار می‌شود(62)

استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت برگزاری هرچه باشکوه تر جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی با صراحت اعلام کرده اند که اجازه نخواهند داد جشن پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب برگزار شود،اما مردم ایران فرزند عاشورا هستند و نشان خواهند داد که


جلسه کارگروه صنعت، معدن و تجارت پدافند غیرعامل استان برگزار شد(84)

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به آموزش و فرهنگ سازی متخصصان و نیروهای انسانی و رعایت استاندارهای پدافند غیرعامل، تهیه پیوست پدافند غیرعامل را برای کلیه شرکت های تولیدی و صنعتی را ضروری دانست.


استاندار آذربایجان شرقی از روند پیشرفت اجرایی بزرگراه تبریز- اهر بازدید کرد(68)

استاندار آذربایجان شرقی با عمل به وعده خود مبنی بر بازدید هفتگی از روند پیشرفت عملیات اجرایی بزرگراه تبریز- اهر، بعد از ظهر شنبه از این طرح بازدید کرد.


کمیته نظارت در فرایند اعطای تسهیلات اشتغال جدی‌تر عمل کند(84)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خواستار ورود جدی کمیته نظارت بر فرایند اعطای تسهیلات اشتغال شد وگفت: این کمیته باید ازمرحله آغاز تا پایان اعطای تسهیلات اشتغال حضور پررنگ تری در فرایند های حاکم بر نحوه و چگونگی عمل آن داشته باشد.


پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت مادر بزرگوار شهیدان جعفری آذر(88)

استاندار آذربایجان شرقی با صدور پیامی، درگذشت ام‌الشهیدین بانو کریمی‌دوست شربیانی را تسلیت گفت.


فیلم و سریال، ابزار قدرتمند انتقال مفاهیم/ از فعالیت‌های سینمایی در استان حمایت می‌کنیم(77)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تأثیرگذاری هنر فیلم و سریال در انتقال مفاهیم، گفت: سینما ابزار قدرتمندی برای مدیریت مسائل اجتماعی است و از هر فعالیتی که در این راستا انجام شود استقبال و حمایت می‌کنیم.


ضوابط و مقررات باید با وضعیت خاص کنونی تطبیق یابند/ لزوم مدیریت زنجیره تولید(87)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در دوره خاصی از وضعیت اقتصادی هستیم، تأکید کرد: در این شرایط، اصل بر تأمین معیشت مردم، حفظ چرخه تولید و سهولت صادرات و واردات با هدف تنظیم بازار است و ضوابط و مقررات نیز باید با این شرایط تطبیق یابند.


فرایندهای اداری باید در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری اصلاح شود(113)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از تجارب موفق در جهت اصلاح فرایندهای اداری و حذف تشریفات زاید در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری تأکید کرد.


استاندار آذربایجان شرقی با دو خانواده شهید و دو شاعر پیشکسوت مراغه‌ای دیدار کرد - - - - - - - - (76)

استاندار آذربایجان شرقی در جریان سفر به شهرستان مراغه با دو خانواده معظم شهید و دو هنرمند پیشکسوت این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.