شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

روشنگری و مطالبه‌گری رسانه‌ها مانع فساد است/ خبرنگاران مشکلات را به مسئولان انتقال دهند(55)

استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم ارائه نقد کارشناسانه توسط اصحاب رسانه به منظور اصلاح امور تاکید کرد و گفت: روشنگری و مطالبه‌گری رسانه‌ها می‌تواند مانع بسیاری از مفاسد اداری شود.


اطلاع‌رسانی در جامعه آزاد ارتقا می‌یابد/ همه مسئولان باید به اهمیت کار خبرنگاری واقف باشند(36)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها در بالا بردن سطح آگاهی‌های جامعه، گفت: تضارب آرا و اطلاع‌رسانی در جامعه آزاد ارتقا می‌یابد.


مقررات سلیقه‌ای باید حذف شود/ سیاست‌گذاری‌ها در راستای سلامت اداری باشد(62)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر رصد اشکالات اساسی دستگاه‌های اجرایی با هدف ارائه خدمات با بهترین کیفیت و کمترین آسیب، اظهار داشت: باید به گونه‌ای سیاست‌گذاری شود که اهداف تحول اداری و سلامت اداری تحقق یابد.


فساد نتیجه تربیت نادرست است/ آموزش بدون پرورش سودبخش نیست(65)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه کشور ما کانون ارزش‌های اسلامی در دنیاست، تاکید کرد: در این کشور اسلامی باید به تربیت درست و اصولی فرزندان اهتمام داشته باشیم.


پایانه صادراتی صرفاً یک "ابزار کمکی" برای توسعه صادرات است(50)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع ایجاد پایانه صادراتی در شهرستان مراغه، گفت: ایجاد پایانه صادراتی یک ابزار کمکی برای صادرات است و لزوماً باعث افزایش صادرات نمی‌شود؛ بنابراین نباید این توقع ایجاد شود که با راه‌اندازی این پایانه همه مشکلات صادراتی در این شهرستان رفع خواهد شد.


اجرای پروژه‌های آموزشی با وجود شرایط سخت مالی شایسته قدردانی است(54)

استاندار آذربایجان شرقی اجرای پروژه‌های آموزشی با وجود شرایط سخت مالی در دولت را یک هنر مدیریتی ذکر کرد و گفت: اجرای پروژه‌هایی که نیازمند بودجه هستند در شرایط کنونی بسیار سخت است، اما خوشبختانه اداره کل نوسازی مدارس استان به خوبی از عهده این کار برآمده است.


پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر اصغر فردی(72)

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی درگذشت ادیب و پژوهشگر برجسته مرحوم شادروان دکتر اصغر فردی را تسلیت گفت.


خبرنگاران نقش مهمی در انعکاس خدمات دولت دارند/ مسئولان پاسخگوی رسانه‌ها باشند(56)

استاندار آذربایجان شرقی در آستانه 17 مرداد، روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، ضمن تبریک روز خبرنگار، با مدیران و خبرنگاران این رسانه گفت‌وگو کرد.


تلاش رسانه‌ها برای شفاف‌سازی، مانع فساد اداری می‌شود(56)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در آستانه روز خبرنگار، با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تبریز، از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران این خبرگزاری در انعکاس خدمات و دستاوردهای نظام و دولت قدردانی کرد.


نهاد خانواده پیشران توسعه کشور است/ امور زنان و خانواده یک موضوع بین‌بخشی است(32)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، خانواده را از جمله نهادهای ارزشمند معنوی، فرهنگی و اقتصادی جوامع دانست و گفت: نهاد خانواده پیشران توسعه کشور است.


لزوم آموزش مهارت‌های زندگی به آحاد جامعه/ گفت‌وگو بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند(49)

استاندار آذربایجان شرقی ارتباط اجتماعی را یکی از نیازهای مهم بشری توصیف کرد و گفت: گفت‌وگو بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند.


همه دستگاه‌ها باید برای ارتقای وضعیت زنان برنامه‌ریزی داشته باشند(52)

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: براساس ماده 101 همه دستگاه ها به فراخور تکالیف قانونی باید نسبت به وضعیت و شاخص های مرتبط با زنان برنامه ریزی داشته باشند تا اگر شکاف جنسیتی وجود دارد، این فاصله ها کم شود.