شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

ضرورت بازنگری در نظام آموزشی با هدف افزایش بهره‌وری(29)

استاندار آذربایجان شرقی بر بازنگری اساسی و ریشه‌ای در نظام آموزشی با هدف افزایش بهره‌وری تأکید کرد و گفت: نظام آموزشی نیز باید همگام با تحولات سریع و گسترده در حوزه‌های مختلف تحول یابد.


از حضور سرمایه‌گذاران ترکیه در تبریز استقبال می‌کنیم(63)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی در دیدار با هیأت اقتصادی استان وان ترکیه، با تأکید بر اینکه از حضور سرمایه‌گذاران ترکیه در تبریز استقبال می‌کنیم، گفت: تردد مسافران ترکیه و ایران زیاد بوده و این موضوع می‌تواند زمینه‌ای برای توسعه روابط گردشگری بین دو استان باشد.


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از راه‌آهن تبریز- میانه بازدید کرد(67)

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در سفر به استان آذربایجان شرقی، از عملیات اجرایی پروژه ملی راه‌آهن تبریز- میانه در مسیر بستان‌آباد تا تبریز و ایستگاه بستان‌آباد بازدید کرد.


مسئولان با عملکرد خود اعتماد عمومی را جلب کنند(36)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: نارضایتی‌های موجود در جامعه متوجه یک فرد نیست، بلکه هر فردی حتی یک کارمند می‌تواند با عملکردی نامناسب خود ناامیدی را در جامعه تزریق کند، از این رو برای احیای اعتماد جامعه باید با عملکرد خودمان فرآیندها را تغییر بدهیم.


آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی در پیشگیری از طلاق دارد(78)

استاندار آذربایجان شرقی بر ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج تأکید کرد و گفت: این آموزش‌ها باید مبتنی بر استانداردهای علمی به جوانان ارائه شود.


لزوم سامان‌دهی ساخت‌وسازهای حاشیه تبریز/ طرح‌های شهری با آینده‌نگری تدوین شود(52)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود 600 واحد تولیدی و مسکونی غیرمجاز در منطقه "آرپادره‌سی" تبریز، گفت: تدوین طرحی برای سامان‌دهی این واحدها ضروری است.


ارتقای جایگاه آذربایجان شرقی در اعطای تسهیلات اشتغال/ فعال شدن کمیته نظارت در استان(33)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در اعطای تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: خوشبختانه در طی ماه های گذشته شاهد فعالیت خوب دبیرخانه و تعدادی از بانک های استان در بخش ارائه تسهیلات اشتغال بودیم که این روند باعث ارتقای جایگاه استان در بین دیگر استان ها کشو بوده است.


توسعه استان مبتنی بر علم و فناوری پیگیری می‌شود(48)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نگاه چندبعدی به موضوع توسعه گفت: وظیفه اصلی مدیران ارشد استان تمرکز بر موضوع توسعه است و این مهم محقق نمی‌شود مگر با تأکید بر علم و فناوری و توسعه استان مبتنی بر این دو مؤلفه اصلی پیگیری می‌شود.


پاسخگویی در بین مسئولان استان جا افتاده است(46)

استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به سابقه فعالیت رادیو و تلویزیون در تبریز، گفت: امروز با تحولات عجیبی در عرصه رسانه و رادیو و تلویزیون در دنیا روبه‌رو هستیم و هر فردی با در دست داشتن یک گوشی، تبدیل به یک رسانه شده است.


دکتر خدابخش: خبرنگار چشم بیدار جامعه است(70)

آئین گرامی‌داشت روز خبرنگار و تجلیل از فعالان عرصه آگاهی و اطلاع‌رسانی، جمعه شب به میزبانی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور پرشور خبرنگاران، عکاسان و اصحاب رسانه استان در سالن جمهوری برگزار شد.


همه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی باید با شرایط اقتصادی کشور هماهنگ باشند(50)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر ضرورت هماهنگی تمامی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، گفت: ما متعهد به تأمین نان و آرد موردنیاز مردم هستیم ازاین‌رو با توجه به کمبود گونی آرد، پتروشیمی‌ها موظف به تأمین مواد اولیه کارخانه‌های گونی‌بافی آرد هستند.


تحقق سیاست‌های حمایتی دولت نیازمند ارتباط تنگاتنگ مردم و مسئولان است (42)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر همدلی و همراهی مردم و دولت در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت: دولت سیاست‌های حمایتی را در این شرایط پیگیری می‌کند که تحقق کامل آن نیازمند ارتباط تنگاتنگ مردم و مسئولان است.