شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

لزوم اقدامات پیشگیرانه برای عوامل بروز حوادث جاده‌ای(50)

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: جاده‌ها، عوامل انسانی و ایمنی خودرو را از عوامل حوادث جاده‌ای دانست، اظهار داشت: به لحاظ اهمیت موضوع باید برای هر یک از عواملی که می‌تواند در بروز حوادث جاده‌ای مؤثر باشد اقدامات پیشگیرانه و اصلاحات انجام دهیم.


آذربایجان شرقی آماده همکاری‌های فناورانه و اقتصادی با سرمایه‌گذاران چینی است (55)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر همکاری‌های مشترک شرکت‌های بزرگ چینی و ایرانی در طول سالیان متمادی اظهار کرد: با توجه به زیرساخت‌های موجود در استان آذربایجان شرقی این استان پذیرای سرمایه‌گذاران بزرگ چینی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سرمایه‌گذاری و بخصوص فناوری است.


مرکز ماده 16 تبریز الگویی برای سایر استان‌های کشور است(56)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مرکز ماده 16 تبریز الگویی برای سایر استان‌های کشور است، گفت: همه دستگاه‌های مسئول وظیفه دارند از فعالیت این مرکز حمایت کنند.


باید نشاط و امیدواری را در بین قشر سالمند جامعه افزایش دهیم(53)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر افزایش نشاط و امیدواری در بین قشر سالمند جامعه، گفت: مردم و مسئولان باید متوجه این موضوع باشند که سالمندان جامعه نیازمند توجه و حمایت هستند.


خرید 516 هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان شرقی(39)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: تاکنون 516 هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری‌شده و پیش‌بینی می‌شود این میزان طی روزهای آینده افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.


استاندار آذربایجان شرقی با هیأت اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور چین دیدار و گفت‌وگو کرد(60)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به روابط گسترده سیاسی و اقتصادی ایران و چین، اظهار داشت: زمینه‌های متعددی برای همکاری دو کشور وجود دارد.


قرارگاه پدافند شیمیایی استان آذربایجان راه اندازی شد.(43)

قرارگاه پدافند شیمیایی استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولین استانی و مسئولان قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور راه اندازی شد.


قرارگاه پدافند شیمیایی در آذربایجان شرقی راه‌اندازی شد(45)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی از راه‌اندازی قرارگاه پدافند شیمیایی در این استان خبر داد و گفت: این قرارگاه در جهت سامان‌دهی سیستم دفاعی منطقه با رویکرد کاهش خطر و مصون‌سازی زیرساخت‌های شیمیایی راه‌اندازی می‌شود.


سند آمایش استان باید با سند تدبیر توسعه هماهنگ باشد(38)

استاندار آذربایجان ‌شرقی، بر لزوم تطبیق سند آمایش سرزمین با سند تدبیر توسعه استان تاکید کرد و گفت: تدوین سند آمایش استان اقدام ارزشمندی است و این سند باید یک سند جامع باشد.


رضا طوسی به‌عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری منصوب شد(72)

طی حکمی از سوی استاندار آذربایجان شرقی، رضا طوسی به عنوان مدیرکل دفتر فنی، حمل و نقل و ترافیک استانداری منصوب شد.


بسیاری از امور قابل واگذاری به شوراهاست/ اصل بر این است که مردم جامعه را اداره کنند(45)

استاندار آذربایجان شرقی در نشست اعضای شورای اسلامی استان با وی، با تاکید بر این‌که نظارت بر شهرداری از اختیارات شوراهای شهر است، اظهار داشت: فرمانداران نیز موظف به اجرای مصوبات شورای شهرستان هستند.


برای انتقال مفاهیم ارزشی دفاع مقدس از زبان هنر استفاده شود(46)

استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم ارزشی دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان تأکید کرد و گفت: با گذشت زمان و شکاف بین نسل‌ها، به انتقال فرهنگ و مفاهیم دفاع مقدس نیاز داریم و این کار باید به شکل هنرمندانه انجام شود.