شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

قدردانی فرماندار تبریز از عوامل انتظامی شهرستان(19)

فرماندار تبریز در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان و عوامل کلانتری خسروشاه، از اقدامات و سرعت عمل نیروهای خدوم انتظامی در دستگیری سارقین مسلح روستای لاهیجان (بخش خسروشاه) تقدیر کرد.


دیدگاه دولت به مقوله سلامت متفاوت از سال‌های گذشته است(8)

فرماندار تبریز با اشاره به موضوع سلامت در جامعه گفت: بحث امنیت و سلامت از وظایف حاکمیتی است و نمی توان آن را به بخش دیگری واگذار کرد.


عشایر، انسان‌های بی ادعا و پرتلاش در عرصه تولید و کارآفرینی هستند(10)

فرماندار تبریز به همراه فرمانده بسیج عشایر استان و بخشدار مرکزی با حضور در منطقه ییلاقی شاهبلاغی، با عشایر این منطقه دیدار و مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.


طرح گازرسانی و آبرسانی به 11 روستای بستان‌آباد به بهره‌برداری رسید(21)

به مناسبت هفته دولت طرح گازرسانی به هفت روستا و آبرسانی به 4 روستای بستان آباد به بهره برداری رسید.


اساس حرکت در جوامع پیشرفته، بخش خصوصی است(23)

به گزارش روابط عمومی، با حضور مهندس راستگو چندین طرح عمرانی، خدماتی و صنعتی در سطح شهرستان همزمان با ششمین روز هفته دولت به بهره برداری رسید. افتتاح 2 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان و کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح خلعت پوشان از جمله این طرح ها بود.


افتتاح چندین طرح عمرانی در روستاهای شهرستان تبریز(28)

به مناسبت هفته دولت، طرح های عمرانی روستای الوار سفلی از توابع بخش مرکزی با حضور فرماندار تبریز به بهره برداری رسید.


نشست صمیمی فرماندار بستان آباد با جوانان شهرستان(24)

فرماندار بستان آباد در نشست صمیمی با جوانان شهرستان گفت: از هفته دولت سال گذشته تا امروز ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی برای برای پروژه های شهرستانی جهت توسعه و آبادانی این شهرستان هزینه گردیده است.


اعتبارات قابل توجهی به شهرستان سراب در دولت تدبیر وامید اختصاص یافته است(32)

فرماندار سراب از تخصیص اعتبارات قابل توجهی به این شهرستان در طول دولت تدبیر و امید خبر داد.


افتتاح پروژه های عمرانی در سطح روستاهای شهرستان تبریز به مناسبت هفته دولت(38)

در چهارمین روز از هفته دولت، پروژه های عمرانی روستاهای لاهیجان، ینگی کند و اسفهلان از بخش خسروشاه و روستای خواجه دیزج از بخش مرکزی تبریز با حضور فرماندار این شهرستان به بهره برداری رسید.


امیدبخشی به جامعه، وظیفه اصلی دستگاه‌های دولتی است(25)

فرماندار تبریز در جلسه اداری بخش خسروشاه، هفته دولت را فرصت مناسبی برای بیان عملکرد یکساله دولتمردان برشمرد و افزود: زمانی این عملکردها موفق تلقی خواهد شد که رضایت مردم پشت سر آن باشد.


دستیابی به توسعه پایدار در گرو تربیت نیروی انسانی توانمند است(26)

فرماندار سراب در همایش روز کارمند در خصوص جایگاه و اهمیت نیروی انسانی کارآمد گفت: نیروی انسانی در هر جامعه به منزله موتور متحرکه توسعه متوازن و پایدار محسوب می شود، جوامعی که در تربیت نیروی انسانی کارا و توانمند و دارای دانش روز و مقید به الزامات آن را رعایت نمایند بی تردید در دستیابی به توسعه پایدا


توسعه پایدار باید با اتکا به ظرفیت های بومی و محلی تحقق یابد(34)

فرماندار شهرستان سراب در سومین جشنواره عسل و لبنیات و سوغات و هدایا بر توسعه پایدار با اتکا به ظرفیت های بومی و محلی تاکید کرد.