شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.

ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: خوشبختانه با هماهنگی تمامی نهادهای متولی با توجه به گزارش پایش ملی محیط کسب‌وکار ایران، رتبه استان در بحث کسب‌وکار از رتبه دورقمی به رتبه 5 ارتقا یافته است.

ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی، پیشگیری و اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در مقابله با مصرف مواد مخدر بسیار مهم دانست و گفت: باید آموزش‌های لازم در مسیر آگاه‌سازی و مصون‌سازی برای خانواده‌های در معرض خطر ارائه شود تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشند.

شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند(14)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر پرداخت نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی، گفت: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به پرداخت این مبلغ هستند و نهاد کتابخانه‌های عمومی باید نسبت به وصول آن از تمام ابزارهای قانونی استفاده کند.


دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند(10)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه ها در کنار مسایل آموزشی باید در توسعه اقتصادی کشور نیز نقش آفرینی کنند.


ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید(28)

استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص پیمان‌سپاری ارزی گفت: این بخشنامه ناظر بر این است که ارز حاصل از صادرات به اقتصاد جامعه بازگردد.


روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است(26)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش‌ها و خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در آبادانی کشور، گفت: جهادگران این قرارگاه با همان روحیه دوران دفاع مقدس برای پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.


طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است(15)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری و صادراتی استان، گفت: ضروری است برای تسهیل صادرات و واردات طرحی جامع با همکاری و هماهنگی بخش خصوصی در استان تهیه و به عنوان پیشنهاد به دولت ارائه شود.


نباید انتظار داشته باشیم آموزش و پرورش به تنهایی تمام مشکلات دانش‌آموزان را حل کند(30)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: آموزش و پرورش دستگاهی تاثیرگذار و مسئول اصلی دانش‌آموزان است، اما انتظار حل تمامی مشکلات دانش‌آموزان از سوی آموزش و پرورش یک اشتباه استراتژیک است.


استاندار آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی جاده شبستر- تسوج و سه‌راهی سیس بازدید کرد(21)

استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان شبستر، از عملیات اجرایی جاده شبستر- تسوج و سه‌راهی سیس بازدید کرد.


انبارداران اطلاعات خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند(19)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه 50 انبار نگهداری کالاهای اساسی و 37 هزار انبار عمومی در استان وجود دارد، گفت: ضروری است اطلاعات انبارهای استان در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور ثبت شود.


سالمندان باید احساس مفید بودن کنند/ تبدیل تبریز به شهر دوستدار سالمند(11)

استاندار آذربایجان‌ شرقی نیازهای اجتماعی سالمندان را بسیار مهم‌تر از ناتوانی جسمی آنها عنوان کرد و گفت: سالمند نیاز به تکریم و احساس مفید بودن دارد و باید حتما نقشی برای این قشر تعریف کرد.


آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان‌های شمال‌غرب کشور بررسی شد(45)

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان‌های شمال غرب کشور صبح امروز در نشستی با حضور استاندار آذربایجان شرقی، رئیس بنیاد مستضعفان، معاون توسعه مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری و مسئولان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و کردستان در تبریز بررسی ش


مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیازمند اعتماد به مردم است(37)

استاندار آذربایجان شرقی مدیریت آسیب‌های اجتماعی را نیازمند اعتماد به مردم دانست و گفت: دولت در این حوزه وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت دارد.


شش طرح بهداشتی و درمانی در شهرستان مراغه به بهره‌برداری رسید(26)

شش طرح عمرانی و خدماتی در حوزه بهداشت و درمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان مراغه به بهره‌برداری رسید.