رویکرد کمیته امداد، کاهش مددجویان و خودکفایی و اشتغال آنها باشد

شناسه خبر : 28829 | يکشنبه 4 شهريور 1397

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید تلاش شود تا تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هر سال نسبت به سال قبل کاهش یابد و رویکرد اصلی این نهاد باید خودکفایی و اشتغال مددجویان باشد.

دکتر مجید خدابخش در مراسم افتتاح 131 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی، کمیته امداد را از شاهکارهای جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب دانست که توانسته است طی سال های فعالیت خود بخش وسیعی از نیازمندان جامعه را تحت پوشش قرار دهد.

وی ادامه داد: افتخار می کنیم خدمت گذار مردم هستیم و باید قدر این مردم را بدانیم و با سلامت نفس و اخلاص در راه خدمت به مردم قدم برداریم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات اخیر دولت برای مبارزه با احتکار انواع کالا و خدمات، گفت: کالاهای احتکار شده به قیمت های پایین در اختیار آحاد مردم قرار می گیرد.

خدابخش ضمن تقبیح احتکارهای انجام گرفته اخیر در بازار، اظهار داشت: نباید به محتکران و مفسدان اقتصادی رحم شود، چرا که آنها به مردم رحم نمی کنند.

وی افزود: باید توجه داشت کسی که به اندازه مصرف یک ساله استان برنج در انبارهای خود احتکار کرده است، چه جوابی به خدا و مردم دارد؛ آیا با چنین افرادی می توان با رحم و مروت رفتار کرد.

خدابخش ادامه داد: کالاهای احتکار شده با قیمت بسیار پایینی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در این زمینه دولت هیچ تعارفی با کسی ندارد.