نقش آذربایجان شرقی در توسعه صنعت دفاعی باید افزایش یابد

شناسه خبر : 28779 | يکشنبه 28 مرداد 1397

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توسعه صنعت دفاعی در استان، گفت: ظرفیت‌های صنعتی استان باید برای تحقق این موضوع در کنار هم قرار گیرند.

دکتر مجید خدابخش در بازدید از مجتمع صنایع شهید محسن رسولی (بنیان موتور)، ضمن تبریک 31 مرداد، روز صنعت دفاعی، اظهار داشت: تحریم‌های دشمنان علیه کشورمان فرصتی برای خودکفایی در صنایع مختلف است و شاید اگر این تحریم‌ها نبود طبق روال قبل از انقلاب صنایع خود را از خارج خریداری می‌کردیم.

وی افزود: دشمنان ما انسان‌های وحشی و خونخواری هستند که نه تنها صنایع دفاعی و نظامی بلکه دارو را نیز برای ملت ایران تحریم کرده‌اند و در این شرایط وظیفه ماست که با وحدت و همدلی در جهت خودکفایی و در کنار آن انتقال تجربه و تکنولوژی به ملت‌های مستضعف حرکت کنیم.

خدابخش تأکید کرد: طبق آیه شریفه قرآن، باید هرچه در توان داریم خود را علیه دشمنان آماده و تجهیز کنیم که امروز این فرصت در اختیار فعالان صنعت دفاعی کشور قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی استان به ویژه در صنعت موتورسازی، گفت: در نمایشگاه فناوری ربع رشیدی، بخش قابل توجهی از قراردادهای منعقد شده بین شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع دفاعی بود که این موضوع نیز یکی از ظرفیت‌های استان است.

خدابخش خاطرنشان کرد: با وجود این ظرفیت‌ها، آذربایجان شرقی در صنایع دفاعی کشور نقش بسیار کمی داشته و باید تلاش کنیم که با در کنار هم قرار دادن ظرفیت‌های صنعتی، بتوانیم صنعت دفاعی را در استان توسعه دهیم.

وی افزود: از وزیر دفاع نیز خواسته‌ایم که از ظرفیت استان‌ها در جهت تقویت بنیان‌های دفاعی کشور استفاده کنند و امیدوارم در آینده شاهد تحولات گسترده‌ای در این حوزه در استان باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت 31 مرداد، روز صنعت دفاعی، با حضور در مجتمع صنایع شهید محسن رسولی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مجتمع قرار گرفت و از تلاش‌ها و زحمات مدیران، کارشناسان و کارگران این مجموعه قدردانی کرد.

مجتمع صنایع شهید محسن رسولی وابسته به سازمان صنایع دریایی تولیدکننده انواع موتور، گیربکس و دیزل ژنراتورهای صنعتی و دریایی با نام تجاری بنیان‌موتور است و در کنار آن بخشی از قطعات خودروهای تولید داخل کشور را نیز تأمین می‌کند.