ورزش همگانی جزو اولویت‌های استان است

شناسه خبر : 28038 | جمعه 31 فروردين 1397

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با وجود اینکه تبریز به عنوان مهد ورزش قهرمانی در کشور مطرح است، اما ورزش همگانی را نیز جزو اولویت‌های استان می‌دانیم.

مجید خدابخش در همایش پیاده‌روی همگانی در تبریز، گفت: آمار وزارت بهداشت حاکی از آن است که اضافه وزن به یک معضل در بین شهروندان تبدیل شده است که با روزی نیم ساعت ورزش و پیاده‌روی قابل پیشگیری است.

وی افزود: خوشبختانه مسیرهای پیاده‌‌روی و کوه‌پیمایی در شهر تبریز هر روز شاهد حضور شهروندان است و باید تلاش کنیم تا با افزایش زیرساخت‌ها و در دسترس قرار دادن امکانات ورزشی برای عموم مردم، سرانه ورزش استان را افزایش دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به حوزه ورزش قهرمانی، افزود: تبریز مهد ورزش قهرمانی بوده و اداره کل ورزش و جوانان استان و قهرمانان ورزش استان همه تلاش خود را برای بازگرداندن این عنوان به تبریز به کار بسته‌اند.

وی افزود: برگزاری مسابقات ورزشی بین‌المللی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی است که در رویداد تبریز 2018 توجه ویژه‌ای به این امر شده است.

همایش بزرگ پیاده‌روی همگانی و خانوادگی صبح روز جمعه در مسیر جاده ائل‌گلی و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.