متروی تبریز جزو سه پروژه اولویت‌دار استان در سفر رئیس جمهور خواهد بود

شناسه خبر : 27994 | سه شنبه 21 فروردين 1397

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت گسترش حمل و نقل عمومی در توسعه استان، گفت: متروی تبریز جزو مهم‌ترین پروژه‌های این حوزه است که در سفر رئیس جمهور به استان به‌عنوان یکی از سه پروژه اولویت‌دار برای تخصیص بودجه به هیأت دولت پیشنهاد خواهد شد.

دکتر مجید خدابخش در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه، با بیان اینکه تکمیل راه‌آهن میانه به تبریز، قطار سریع‌السیر تبریز به تهران و چند پروژه ریلی، از اولویت‌های پیشبرد حمل و نقل  برون شهری استان است، اظهار داشت: از طرفی برای اتصال راه‌آهن کشور به راه‌آهن بین‌المللی نیز قطار برون شهری جلفا نیز باید تکمیل شود.

وی ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان شرقی را از قدیمی‌ترین ناوگان‌های کشور دانست و ادامه داد: روزی هزار تن از هوای شهر به وسیله خودروها آلوده می شود و باید روی نوسازی این ناوگان توجه ویژه ای نشان دهیم.

وی بیان کرد: به همین دلیل اهمیت اتمام پروژه مترو بسیار روشن است و جز سه پروژه مهم استان قرار گرفته است.

خدابخش یادآور شد: خط دو قطار شهری تبریز در سال ۸۹ آغاز شد و متاسفانه هم اکنون کلی مشکلات دارد و با بودجه ای که آن زمان مقرر شده بود الان هیچ کاری نمی توان کرد.

وی با بیان اینکه  باید تعادل مالی در زمان عقد قرارداد پروژه با مطرح کردن بازه زمانی و نرخ روز ارز تعیین می شد، اظهار کرد: امیدوارم با تلاش مدیرعامل جدید سازمان قطار شهری و شورای شهر و شهرداری تبریز خط یک و دو به موازات هم پیش رود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آقای مولوی  در دوره دفاع مقدس، سخت‌ترین مسئولیت‌ها را بر عهده داشت، گفت: ایشان جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود و مطمئناً امروز هم به بهترین نحو از عهده وظیفه جدیدی که به ایشان محول شده است سربلند بیرون خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین مشکل پروژه مترو بحث مالی است و امیدوارم به همت سردار مولوی پروژه شتاب چندبرابر بگیرد.

در این مراسم مصطفی مولوی فرد به عنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه معرفی شد.