شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان امیدوارکننده است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
پروژه‌های عمرانی باید با اصول مهندسی انجام شود نه دیدگاه‌های شخصی

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:
شهرستان آذرشهر جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد استان دارد

استاندار آذربایجان شرقی:
امیدآفرینی در جامعه نیازمند اطلاع‌رسانی شایسته و هنرمندانه از خدمات دولت است

به ریاست استاندار؛
پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از سه پروژه مهم راه‌سازی بازدید کرد/ افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد تا یک ...

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
رصد و احصای مستمر آسیب‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف استانداری

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
شناسایی و رفع نیازهای بخش صنعت، از مهم‌ترین اهداف رینوتکس هفتم است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد:
لزوم سامان‌دهی موسسات خیریه و هدفمندسازی کمک به افراد نیازمند

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت:
بخش صنعت و معدن رشد ۱۸ درصدی را در سال جاری تجربه کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 915
ديروز : 1154
ماه : 35348
سال جاری : 601427
تعدا مطالب : 13423
كل : 601427
 
تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1398     |     کد : 31439

فرماندار اسکو:

در حال برنامه ریزی جهت افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم

فرماندار اسکو در جلسه مشترک شورای سالمندان و ستاد پیگیری هماهنگی و مناسب‌سازی معابر و اماکن شهرستان گفت: با جدیت به دنبال فراهم نمودن زمینه ها و لوازم افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری ها، مکان هایی جهت ارتباط هرچه بیشتر سالمندان با یکدیگر در نظر گرفته شود.

بابک رضی‌منش در این جلسه با اشاره به در پیش بودن هفته سالمند، ضمن تبریک این هفته و تاکید بر برگزاری باشکوه برنامه های آن گفت: یکی از چالش های اصلی زندگی مدرن، افزایش جمعیت سالمند در جامعه است و باید برنامه ریزی دقیقی جهت ارتقای سطح زندگی سالمندان چه در شهرها و چه در روستاها صورت گیرد.

وی افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵، درصد سالمندی شهرستان اسکو ۸,۲۴ است و این درصد در شهرهای اسکو، سهند و ایلخچی به ترتیب ۱۴,۶۸، ۴,۴۳ و ۹,۳۷ می باشد که باید متناسب با شرایط هر شهر برنامه ریزی و اقدام لازم صورت پذیرد.

فرماندار اسکو اظهار کرد: اگرچه نمی‌توان جلوی سالمند شدن افراد را گرفت، ولی می توان با برنامه‌ریزی دقیق و تکیه بر اصل پیش بینی و پیشگیری، زندگی این قشر عزیز را تسهیل کرد.

رضی‌منش لازمه این برنامه ریزی را بهره مندی از اطلاعات و آمار دقیق دانست و گفت: نه تنها در این حوزه، بلکه در تمامی حوزه ها نیازمند آمار و اطلاعات دقیق هستیم و بدون آن، امکان برنامه‌ریزی کارشناسی فراهم نخواهد شد.

وی افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان را از اولویت های این حوزه معرفی کرد و افزود: با جدیت به دنبال فراهم نمودن زمینه ها و لوازم افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شهرداری ها، مکان هایی جهت ارتباط هرچه بیشتر سالمندان با یکدیگر در نظر گرفته شود.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود، مناسب سازی فضاها و معابر برای معلولان و افراد کم توان را از وظایف اصلی شهرداری ها دانست و یادآور شد: توجه به حقوق این عزیزان الزامی ملی و جهانی است و باید عزمی جدی در دستگاه ها جهت توجه به حقوق شهروندی معلولان و افراد کم توان شکل گیرد.

رضی منش افزود: درکنار مناسب سازی فضاهای موجود، نباید اجازه داد فضاهای نامناسب جدیدی به معابر و امکان شهرستان اضافه شود و دستگاه های مسئول از صدور پروانه برای ساختمان های نامناسب پرهیز کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به حقوق معلولان و افراد کم توان در مراکز ارائه خدمات اظهار کرد: ضروری است دستگاه های ذیربط در این زمینه از صدور پروانه یا تمدید آن برای مراکز خدماتی که مناسب برای استفاده این قشر نیستند، خودداری کنند.

فرماندار اسکو در پایان با اشاره به عزم جدی شهرستان در مناسب سازی معابر و اماکن تاکید کرد: در همین راستا یکی از فازهای شهر سهند و یکی از خیابان های اصلی شهرهای اسکو و ایلخچی به عنوان پایلوت انتخاب خواهند شد و کلیه معابر و اماکن آن جهت استفاده افراد معلول و کم توان مناسب سازی خواهند گردید.

گفتنی است برگزاری همایش بزرگ پیاده روی به مناسبت روز جهانی سالمندان، معاینه پزشکی رایگان سالمندان در طول هفته، بهره مندی رایگان سالمندان از برخی خدمات شهری و ...، از جمله برنامه هایی است که در طول هفته سالمندان در سطح شهرستان اسکو اجرایی خواهند شد که جزئیات آن به زودی از طریق رسانه ها در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.


آلبوم تصاویردر حال برنامه ریزی جهت افزایش تعاملات اجتماعی میان سالمندان هستیم

نوشته شده در   سه شنبه 2 مهر 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir