شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان امیدوارکننده است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
پروژه‌های عمرانی باید با اصول مهندسی انجام شود نه دیدگاه‌های شخصی

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:
شهرستان آذرشهر جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد استان دارد

استاندار آذربایجان شرقی:
امیدآفرینی در جامعه نیازمند اطلاع‌رسانی شایسته و هنرمندانه از خدمات دولت است

به ریاست استاندار؛
پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از سه پروژه مهم راه‌سازی بازدید کرد/ افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد تا یک ...

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
رصد و احصای مستمر آسیب‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف استانداری

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
شناسایی و رفع نیازهای بخش صنعت، از مهم‌ترین اهداف رینوتکس هفتم است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد:
لزوم سامان‌دهی موسسات خیریه و هدفمندسازی کمک به افراد نیازمند

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت:
بخش صنعت و معدن رشد ۱۸ درصدی را در سال جاری تجربه کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 942
ديروز : 1154
ماه : 35375
سال جاری : 601454
تعدا مطالب : 13423
كل : 601454
 
تاریخ : چهارشنبه 27 شهريور 1398     |     کد : 31400

استاندار آذربایجان شرقی:

طرح نفلین‌سینیت سراب بدون شک اجرا می‌شود/ همه شرایط برای اجرای طرح فراهم است

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه پروژه نفلین‌سینیت سراب بدون شک اجرا خواهد شد و باید به این مسأله باور داشته باشیم، افزود: اجرای این پروژه، چهره منطقه را از نظر رفاه اقتصادی، توسعه زیرساختی و صنعتی و اشتغال دگرگون خواهد کرد.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در نشستی با مدیران طرح تولید آلومینا از نفلین‌سینیت سراب، با اشاره به ظرفیت‌های کم‌نظیر آذربایجان شرقی از نظر ذخایر معدنی، گفت: راه‌اندازی صنایع پایه در این بخش می‌تواند منجر به رونق اقتصادی استان شود، اما تاکنون نتوانسته‌ایم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به وجود 3 تا 5 میلیارد تن ذخایر کشف شده نفلین‌سینیت در شهرستان سراب، گفت: با وجود اینکه تاکنون چندین بار برای استخراج این ذخایر و اجرای طرح تولید آلومینا اقدام شده است اما با گذشت سال‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است.

پورمحمدی ادامه داد: البته امروز شرایط متفاوت از گذشته است؛ سال گذشته قرارداد اجرای این طرح در حضور رئیس مجلس امضا شد و وزیر صنعت نیز نظر کاملا مثبتی نسبت به آن دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های اجرای این طرح از قبیل تاسیسات آب، برق و گاز نیز آماده است، افزود: با توجه به مصوبه هیأت وزیران و موافقت شخص رئیس جمهور، هیچ مانعی برای اجرای این طرح وجود ندارد و هیچ بهانه‌ای برای کوتاهی در این زمینه پذیرفته نیست.

استاندار آذربایجان شرقی سرمایه مورد نیاز برای اجرای این طرح را 600 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: این طرح از هر جهت، یک طرح اقتصادی و راهبردی است و برای همیشه چهره منطقه را از نظر رونق اقتصادی، اشتغال و توسعه صنعتی دگرگون خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه اجرای طرح باید با سرعت بیشتر انجام شود، افزود: قطعا مسائل زیست‌محیطی و استفاده از فناوری‌های روز دنیا در این طرح رعایت خواهد شد.

پورمحمدی با اشاره به آغاز اجرای پروژه‌های توسعه صنعت مس در استان، گفت: خوشبختانه توسعه صنایع مس با سرعت خوبی در حال اجراست و باید در اجرای طرح نفلین‌سینیت نیز شاهد اهتمام ویژه مدیران باشیم.

سرپرست طرح تولید آلومینا از نفلین‌سینیت سراب نیز در این جلسه با بیان اینکه دانش فنی این طرح در داخل استان وجود دارد، گفت: با استفاده از تجربه واحد پایلوت آذرشهر که از سال 71 فعالیت می‌کند، از نظر فنی کاملا آماده اجرای این طرح هستیم.

علی رضایی با بیان اینکه طرح نفلین‌سینیت سراب کاملا توجیه اقتصادی دارد، افزود: با مطالعات انجام شده، این طرح تنها محدود به تولید پودر آلومینا نیست و محصولات دیگری نیز قابلیت تولید در این طرح را دارد و حوزه‌های دیگری از صنایع پیشرفته نیز در قالب این طرح قابل تصور است.

وی افزود: فاز 70 هزار تنی این طرح که مصوبه هیأت وزیران را نیز دارد، کاملا آماده عملیاتی شدن است و هیچ مانعی برای اجرای آن وجود ندارد.

در این جلسه که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در آن حضور داشت؛ ثقفی، فرماندار سراب نیز با قدردانی از پیگیری‌های جدی استاندار آذربایجان شرقی در خصوص اجرای طرح نفلین‌سینیت، گفت: برای نتیجه‌گیری بهتر و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در اجرای این طرح، اقدامات و پیگیری‌ها باید به صورت هماهنگ انجام شود.

در این جلسه برخی از مسائل فنی و اجرایی طرح تولید آلومینا از نفلین‌سینیت سراب از سوی کارشناسان و مدیران طرح و مرکز تحقیقات کاربرد مواد معدنی غرب کشور تشریح شد.

 


نوشته شده در   چهارشنبه 27 شهريور 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir