شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان امیدوارکننده است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
پروژه‌های عمرانی باید با اصول مهندسی انجام شود نه دیدگاه‌های شخصی

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:
شهرستان آذرشهر جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد استان دارد

استاندار آذربایجان شرقی:
امیدآفرینی در جامعه نیازمند اطلاع‌رسانی شایسته و هنرمندانه از خدمات دولت است

به ریاست استاندار؛
پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی از سه پروژه مهم راه‌سازی بازدید کرد/ افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد تا یک ...

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی خواستار شد:
رصد و احصای مستمر آسیب‌ها و تهدیدات حوزه‌های مختلف استانداری

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
شناسایی و رفع نیازهای بخش صنعت، از مهم‌ترین اهداف رینوتکس هفتم است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تأکید کرد:
لزوم سامان‌دهی موسسات خیریه و هدفمندسازی کمک به افراد نیازمند

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت:
بخش صنعت و معدن رشد ۱۸ درصدی را در سال جاری تجربه کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 951
ديروز : 1154
ماه : 35384
سال جاری : 601463
تعدا مطالب : 13423
كل : 601463
 
تاریخ : چهارشنبه 27 شهريور 1398     |     کد : 31393

فرماندار عجب شیر:

ضرورت جذب اعتبارات برای رفع مشکلات نقاط بحرانی شهرستان

فرماندار شهرستان عجب شیر گفت:مسوولان باید برای جذب و تخصیص اعتبارات ویژه رفع مشکلات مناطق و نقاط بحرانی شهرستان تلاش کنند.

عادل اصغرپور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان عجب شیر با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران و وظایف دستگاههای اجرایی شهرستان افزود: تمام مدیران باید نسبت به قانون جدید مدیریت بحران و تعاریف و شرایط آن اشراف داشته و اقدامات و چهارچوب های تعریف شده را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره  به اظهارت برخی مسئولان در خصوص کمبود اعتبارات در حوزه مدیریت بحران گفت: با استناد به ماده 18 قانون جدید مدیریت بحران دستگاههای اجرای می توانند در صورت مواجه با مخاطرات طبیعی از محل اعتبارات جاری خود با تایید استانداران نیاز مالی خود را تامین تا در زمان مناسب توسط وزارت کشور جایگزین گردد.

اصغرپورگفت: در اوایل سال جاری که با بارش های پر بار در کشور، استان و شهرستان مواجه شدیم مخاطراتی متصور بود که  با تلاش ها، اقدامات و حضور مداوم و پیگیری هایی  که از طرف روسای ادارات و همکاران انجام شد شاهد تلفات و خسارات جدی نشدیم.

وی ادامه داد: هرچند بارش باران خساراتی  در بخش ها شهرستان به خصوص در بخش قلعه چای به واحدهای مسکونی و یک سری امکانات عمومی وارد کرده بود ولی محدود بودند و از طرف جهاد کشاورزی و مدیریت بحران استان در رابطه با جبران آنها اقدام صورت گرفته است.

اصغرپور گفت:مسوولان باید بدانند در شرایط بحران و اضطرار با توجه به اینکه سطح اضطراب درنیروها بالا می رود و این امر ممکن است بر کارایی نیروها تاثیرگذار باشد بهتر است از قبل پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم را داشته و در هنگام مواجهه با مخاطرات  با آرامش خاطر و به موقع  عمل کنند و ترافیک کاری در مواقع بحرانی به وجود نیاورند.

وی ادامه داد: در شرایط بحرانی با وجود این که هر دستگاه وظایف و مسئولیت هایی را عهده دار است ولی باید با بسیج تمام امکانات تحت نظر مدیریت بحران وارد عمل شد و در راستای دفع و رفع بحران ایجاد شده اقدام کرد.

فرماندار عجب شیر با اشاره به کاستی ها و کم کاری های برخی مسئولین شهرستانی در بحث پیشگیری از مخاطرات،  تاکید کرد که مسئولین شهرستان باید در صدد جبران نواقص و کم کاری ها باشند و مسئولیت پاسخگویی در برابر خسارات احتمالی متوجه شخص مسئول ذی ربط خواهد بود.

وی گفت: در آستانه مهر و پاییز هستیم و برای ایام آینده توسط هواشناسی بارندگی هایی پیش بینی شده است که آخرین اقدامات لازم باید در اسرع وقت عملیاتی شود وهر دستگاه و اداره ای  موظف و مکلف است در حیطه مرتبط و مربوطه اقدام نماید و در صورتی که به همکاری دیگر دستگاههای شهرستان نیاز باشد موضوع  به فرمانداری اعلام شود تا با پیگیری موضوعات، نواقص مرتفع گردد.

اصغرپور افزود: کشور ایران جزء  کشورها و مناطق بلاخیز جهان است و متاسفانه بخش عمده ای از امکانات و اعتبارات کشور در این زمینه هزینه می شود و ما ناچاریم در این شرایط آمادگی های لازم را داشته باشیم و امکانات شهرستانی را برای دفع و رفع مخاطرات توسعه داده و پیشگیریها و پیش بینی های لازم را انجام دهیم .

فرماندار عجب شیر خواستار تسریع در جایگذاری باکس های آماده شده در کوی بختیاری روستای خانیان شد وگفت:باکس های مورد نیاز برای ایجاد گذرگاه موقت به منظورعبور و مرور ساکنین تامین شده است ولی قریب به دو ماه است که هیچ اقدامی صورت نگرفته است که با پیگیری مجدد فرمانداری مقرر شده است در کمترین زمان ممکن قبل از شروع بارندگی ها اقدام لازم عملیاتی شود.

وی با اشاره به ابلاغ آنی هشدارهای صادره از مدیریت بحران استان و کشور به دستگاه های شهرستان اظهار داشت : مسئولان شهرستان باید جامعه هدفی که دارند وخطر هایی که در کمین جامعه هدفشان است را مطلع و سریع اقدام کنند تا خسارت و تلفات کاهش یابد.

اصغرپور  با اشاره به وضعیت  پل های کم ارتفاع گفت: یکی از مخاطرات جدی در هنگام بارش ها، پل های کم ارتفاع است و رصد و بازبینی دوره ای پل های کم ارتفاع با استفاده از دیدبانهای محلی و کارشناسان دستگاهها باید انجام گیرد.

وی خواستار ذخیره سازی مایحتاج ضروری مردم در شرایط اضطراری شد و اظهار داشت: شهرداری عجب شیر موظف است امکانات لازم در سالن بحران شهرستان را برای اسکان اضطراری تهیه و آماده سازی کنند.

 وی بر رسیدگی به وضعیت خودروهای دستگاههای شهرستان توسط مدیران تاکید کرد و گفت:مسوولان ادارت باید تمام نواقص در خصوص خودروهای ادارات را برطرف و آماده خدمات کنند و پادگان 03 عجب شیر به عنوان پشتیبان در مواقع بحرانی شهرستان آماد گی کامل داشته باشد.همچنین در خصوص تجهیزات و نیروهای اطفاء حریق، شهرداری ها و دهیاران شرایط موجود خود را به روزرسانی کنند و امکانات آتش نشانی و نیروی متخصص تامین کنند .

وی خواستار پیش بینی لازم توسط امور آب برای دپوی لوله های با قطر بالا در مکان های مشخص برای جایگزین پل های تخریب شده و راههای مواصلاتی شد و گفت: این لوله ها در مواقع بحرانی برای برقراری راههای ارتباطی باید توسط امور آب شهرستان عجب شیر مورد استفاده قرار گیرد.

اصغرپور  بر لایروبی و آزاد سازی بستر و حریم  انهار و  قنوات توسط دستگاه مربوط تاکید کرد وافزود: دستگاه مربوطه در امر لایروبی رودخانه ها به ویژه در مجاورت مناطق مسکونی  مکلف است که اقدام کند و  در صورت نیاز از بخش خصوصی  استفاده کند تا در بحران دچار مشکل آبگرفتگی نشویم .

وی گفت:شهرداری ها باید در مراکز شهری ستاد بحران شهرداری ها را به صورت منظم ایجاد و مانورهای دوره ای با دیگر دستگاههای شهرستان پیش بینی و انجام دهند و لایروبی انهار و شناسایی نقاط بحرانی شهر و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری آب های سطحی در شهر را پیگیری کنند.

وی در خصوص بازگشایی مسیر چایلاق در جنب استادیوم ورزشی میدان بسیج که شهرداری متولی این کار است ومتاسفانه روند کار هم کند است گفت: تاسیسات برخی ادارات از مسیر رودخانه و زیر پل عبور می کند واین ادارات باید نسبت به جمع آوری  و جابجایی تاسیسات اقدام کنند و در نهایت کتبا نتایج اقدامات و بود یا نبود تاسیساتشان در زیر پل را اعلام کنند تا شهرداری در اسرع وقت نسبت به لایروبی آن  رودخانه  اقدام کند تا خطری که شهر را تهدید می کند و در گذشته نیز مشکلاتی از این ناحیه حادث شده است رفع شود .

 


آلبوم تصاویرضرورت جذب اعتبارات برای رفع مشکلات نقاط بحرانی شهرستان

نوشته شده در   چهارشنبه 27 شهريور 1398  توسط   کاربر روابط عمومی عجب شیر   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری عجب شیر
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir