شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 117
ديروز : 1361
ماه : 40304
سال جاری : 567557
تعدا مطالب : 13303
كل : 567557
 
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1398     |     کد : 31132

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

جهاد دانشگاهی، نهادی برآمده از دل آرمان‌های استقلال‌طلبانه‌ مردم است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: جهاد دانشگاهی یکی از ثمرات ارزشمند و از دستاوردهای درخشان انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بوده و نهادی بر آمده از دل آرمان‌های استقلال طلبانه و عدالت جویانه مردم غیور کشور است.

بدر شکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سازمان جهاد دانشگاهی به اذعان عموم صاحب نظران عالم و آگاه از امور، دستاوردهای بسیار خطیری در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی نصیب نظام اسلامی کرده است.

وی افزود: بی شک عنایت خاص مقام معظم رهبری، نقش موثری در ترسیم راهبردها و چشم اندازهای کلان این مجموعه فاخر داشته است و رهبری از این مجموعه به عنوان یک فرهنگ دارای جهت گیری و حرکت نام برده‌اند، این نگاه حاکی از اهمیت و جایگاه والایی است که سکاندار نظام اسلامی به این مجموعه اصیل، انقلابی و فرهیخته قائل شده‌اند.

 مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که معتقدم نوع نگاه مقام معظم رهبری به سازمان جهاد دانشگاهی، بسیار مسئولیت ساز و تعهدآور است، گفت: عموم مسئولان باید بستر عملی نقش آفرینی این مولود اصیل انقلاب اسلامی را بیش از پیش فراهم کنند تا مردم همواره شاهد برداشتن گام‌های بلند  از این نهاد پر افتخار ایران اسلامی باشند.

وی با تاکید بر این‌که مقام معظم رهبری، جهاد دانشگاهی را مصداقی عینی از تلفیق موفقیت آمیز ارزش و علم ارزیابی کرده‌اند، افزود: مقام معظم رهبری خروجی و محصول تلاش‌های این نهاد را جهاد علمی عنوان کرده‌اند، این تعبیر به طور روشن بر مسئولیت خطیر این مجموعه ارزشمند در تحقق منشور چشم اندازهایی که ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان فرموده‌اند، می‌افزاید.

 وی بیان کرد: تمرکز نیروهای خلاق، عالم ، انقلابی و پیشرو در مجموعه جهاد دانشگاهی، این نهاد پر منزلت را به مصداق عینی از تربیت متخصصانی متعهد که از جمله ضرورت‌ها و نیازهای مبرم مدیریتی و علمی کشور بود، تبدیل کرده است.

 شکوهی با بیان این‌که کلیدواژه‌ای که مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه به کار بردند، همواره بر ضرورت حمایت از تشکل‌های فرهنگی و جوان کشور تاکید کرده‌ است، گفت:  حمایت از علم و دانش و فن آوری با جهت گیری انقلابی و اسلامی همواره جزو دغدغه‌ها و اولویت‌های مقام معظم رهبری است و در واقع این رهنمود عمیق، افق روشنی را برای تمامی مسئولان نظام در تمدن سازی ترسیم کرده است.

 وی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد دانشگاهی با ماموریت‌های خطیری و در سایه‌ی تلاش‌های ارزنده‌ی نیروهای جوان خدوم، خلاق و خوشفکر خود توانسته، افق‌های جدیدی را در حوزه‌های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی و پژوهشی ارزشمندی را باز کند که از نمونه‌های آن می‌توان به پژوهش‌های که در پیرامون سلول‌های بنیادی انجام شده، اشاره کرد.

وی ادامه داد: تولید محصولات در زمینه‌ی داروها و فناوری‌های نانو تکنولوژی توسط جهاد دانشگاهی باعث بی نیاز شدن کشور از واردات بسیاری از کالاهای حساس و پر اهمیت شده است. همچنین این گام‌های استوار و افتخار آمیز موجب حضور میهن عزیزمان در جمع کشورهای دارای فناوری‌های نوین شده است  

وی با بیان این‌که بعد از پیروزی انقلاب ایران اسلامی، ماموریت‌های مختلفی بر عهده‌ی این مجموعه گذاشته شده است، گفت: جهاد دانشگاهی همواره ثابت کرده که می‌تواند با تکیه بر انگیزه انقلابی و پشتکار علمی و تعهد خود، به طور شایسته در انجام احسن ماموریت‌های خطیر سرفرازانه نقش ایفا کرده و گامی بر بلندای نام جهادی خود بردارد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت، توانایی، استعداد و مزیت‌های فرزندان فاخر و فرهیخته کشور در مجموعه جهاد دانشگاهی، گفت: امید است با افزایش سطح تعاملاتی که بین جهاد دانشگاهی، سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها ی دولتی و بخش خصوصی است، شاهد رشد چشمگیری در عرصه دستاوردهای بیش از پیش این مجموعه باشیم.

وی متذکر شد: دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کار آمدن از سال ۹۲ با محوریت قرار دادن اقتصاد مقاومتی و با تاکید بر توسعه اقتصادی دانش بنیان، درون زای و مردم محور بودن، نقش برجسته‌ای در مجموعه‌های پژوهشی و تحقیقاتی به ویژه جهاد دانشگاهی داشته که حاصل این توجه، به ثمر رسیدن بسیاری از پروژه‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشوراعمال می‌شود باید با اتحاد، انسجام و وحدت و یکپارچگی همه‌ی نیروهای معتقد به مبانی بنیادین نظام جمهوری اسلامی، تحریم‌های ظالمانه را به فرصتی برای شکوفایی و بالندگی هر چه بیشتر ظرفیت‌های عظیم کشور تبدیل کرد.

شکوهی با بیان این‌که دولت حمایت از مجموعه‌های مولد، اثرگذار و پیشرو مانند جهاد دانشگاهی را جزو اولویت‌های خود قرار داده است، گفت: در حال حاضر تفاهم‌های مختلفی  مابین دستگاه‌های دولتی به ویژه استانداری با مجموعه جهاد دانشگاهی استان منعقد و به مرحله اجرا در آمده است.
 


نوشته شده در   پنجشنبه 17 مرداد 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir