شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 112
ديروز : 1361
ماه : 40299
سال جاری : 567552
تعدا مطالب : 13303
كل : 567552
 
تاریخ : دوشنبه 14 مرداد 1398     |     کد : 31106

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:

تسلط کارگزاران دولت بر قوانین و مقررات، معضلات نظام اداری را رفع می‌کند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیشترین معضلات نظام اداری ناشی از ضعف کارگزاران دولت در تسلط بر قوانین و مقررات است، گفت: کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید توانایی تفسیر آئین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، قوانین و مصوبات را داشته باشند و از قوانین و مقررات برای حل معضلات و مشکلات نظام اداری استفاده کنند.

حمیدرضا قاسم‌زاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرمانداری جلفا، با بیان اینکه در هیچ بخشی، از نظر قانون و مقررات کمبود وجود ندارد، افزود: مهم این است که بتوانیم از قوانین و مقررات در جهت حل مشکلات استفاده کنیم که این امر نیازمند تهیه برش استانی، منطقه‌ای و شهرستانی از اسناد بالادستی است.

وی با اشاره به اینکه دولت‌ها در مواقع بحرانی نقش اصلی را در مدیریت بحران بر عهده دارند، گفت: بر این اساس کارآمدترین و زبده‌ترین کارشناسان بخش‌های مختلف باید در اختیار دولت باشند که این مهم در استخدام نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.

قاسم‌زاده تأکید کرد: دستگاه‌های دولتی هم در زمان گزینش نیرو باید دقت کافی داشته باشند و هم در طول به‌کارگیری نیروها باید آنها را از نظر اطلاعات و ابزارهای در اختیار همواره به‌روز نگه دارند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین به گستردگی وظایف فرمانداری‌ها اشاره کرد و گفت: فرمانداری به‌عنوان دستگاه حاکمیتی و نماینده عالی دولت در سطح شهرستان باید از نظر امکانات و نیروی انسانی سرآمد باشد.

وی در خصوص مشکلات فرمانداری جلفا و منطقه آزاد ارس نیز گفت: این موضوع باید به‌صورت ریشه‌ای و در سطح ملی مابین تمام فرمانداری‌ها و مناطق آزاد کشور حل شود.

قاسم‌زاده همچنین نقش فرمانداری‌ها در برگزاری انتخابات را نقش محوری خواند و گفت: تلاش می‌کنیم فرمانداری‌ها در دوره انتخابات با مشکلات مواجه نشوند.

صادق احمدی، فرماندار جلفا نیز گزارشی از آخرین وضعیت برخورداری و برخی از مسائل و مشکلات شهرستان از جمله محدودیت فضای اداری و کمبود تجهیزات فرمانداری و نبود نمایندگی صداو سیما در شهرستان ارائه کرد.

در این نشست که با حضور مدیران کل حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری تشکیل شد، مشکلات حوزه فناوری اطلاعات، اداری و مالی و تامین امکانات در فرمانداری جلفا و بخشداری‌های تابعه مورد بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی همچنین از بخش‌های مختلف فرمانداری جلفا بازدید و با کارکنان این فرمانداری درخصوص مسائل و مشکلات آنها گفت‌وگو کرد.

وی در ادامه سفر به شهرستان جلفا با حضور در پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز و برگزاری جلسه با مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان مستقر در نقطه مرزی، راه‌های فعال‌سازی مجدد بازارچه‌های مرزی جلفا و نوردوز را بررسی کرد.

قاسم‌زاده همچنین از جایگاه‌های مرزی عرضه سوخت به کامیون‌های ترانزیتی بازدید و در گفت‌وگو با تعدادی از رانندگان ترانزیت ایرانی و خارجی، در جریان نحوه خدمات‌رسانی در این جایگاه‌ها قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی در بدو ورود به شهرستان جلفا، در یادمان شهدای شهریور ۱۳۲۰ حضور یافت و با نثار فاتحه به مقام والای این شهیدان ادای احترام کرد.نوشته شده در   دوشنبه 14 مرداد 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir