شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 801
ديروز : 801
ماه : 52636
سال جاری : 531485
تعدا مطالب : 13163
كل : 531485
 
تاریخ : شنبه 29 تير 1398     |     کد : 30962

استاندار آذربایجان شرقی:

مرکز ماده 16 از افتخارات استان است/ بخش بانوان مرکز سریعاً راه‌اندازی شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سایه تلاش مسئولان عرصه مبارزه با مواد مخدر، مرکز ماده 16 به یکی از افتخارات ملی استان تبدیل شده و نهادهای مسئول باید روز به روز برای تقویت این مرکز تلاش کنند.

دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: بعد از راه‌اندازی این مرکز، آذربایجان شرقی در کنار افتخارات دیگر خود، به عنوان استان بدون معتاد متجاهر شناخته شد.

وی با اشاره به ضرورت حساسیت نهادهای مسئول نسبت به همکاری با مرکز ماده 16 و تلاش در جهت تقویت آن، بر تسریع در راه‌اندازی بخش بانوان این مرکز نیز تأکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از برگزاری مناسب برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر تشکر کرد و گفت: در ارتباط با کشفیات اخیر مواد مخدر در مرز نوردوز نیز از کلیه عوامل گمرک و نیروهای انتظامی و امنیتی قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: تمامی موفقیت‌های مربوط به کشف مواد مخدر در حالی به دست آمده که به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم، امکان نظارت بر همه رفت‌وآمدهای ترانزیتی وجود نداشته و لازم است نواقص موجود رفع شود.

پورمحمدی همچنین تأکید کرد کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر یکی از اولویت‌های اساسی مدیریت ارشد استان است و باید همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به این مهم، اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه عدم پذیرش معتادان بهبودیافته در جامعه و حتی خانواده، باعث بازگشت آنان به سوی اعتیاد می‌شود، افزود: نهادهای مسئول با اتخاذ تصمیمات مناسب علمی و فرهنگ‌سازی، زمینه پذیرش افراد بهبودیافته در بخش‌های مختلف جامعه را فراهم کنند.

پورمحمدی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی در مرکز ماده 16، گفت: هم‌اکنون کالاهای بسیار خوبی در این مرکز تولید می‌شود که برخی از آنها نیز به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

وی افزود: در راستای تلاش برای ایجاد اشتغال معتادان بهبودیافته، بهتر است دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تولیدی، خرید کالاهای مورد نیاز خود از این مرکز را در اولویت قرار دهند.

وی از عدم ارائه گزارش اقدامات انجام شده در خصوص تجهیز پاسگاه انتظامی آزادراه پیامبر اعظم(ص) انتقاد کرد و گفت: بررسی این موضوع یکی از مصوبات جلسه گذشته بود و انتظار داشتیم که اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی در واکنش به خبر سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی و امکان قاچاق از این مسیر، عنوان کرد: صاحبان کارت‌های بازرگانی باید نسبت به عواقب اقدامات خود پاسخگو باشند و در صورت سوءاستفاده کارت‌های آنها باطل شود.

پورمحمدی خبر قاچاق مواد مخدر به کشورهای همسایه از طریق کوادکوپتر را تکذیب کرد و گفت: هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نکردیم و مطمئنا نیروهای امنیتی و مرزبانی همیشه‌بیدار ما در صورت مشاهده چنین اقداماتی با آن برخورد می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از کشف 100 کیلوگرم هروئین توسط گمرک در مبادی مرزی استان خبر داد و اظهار داشت: 202 کیلوگرم هروئین فشرده هم اخیراً در گمرک نوردوز با همکاری گمرک و عوامل اطلاعاتی و انتظامی و فرمانداری جلفا کشف و ضبط شد.

رضا استادرحیمی همچنین خواستار تکمیل و تجهیز بخش بانوان مرکز ماده 16 شد و افزود: بهزیستی اقداماتی را در این راستا آغاز کرده و برای اجرا موانعی دارد که باید با همکاری بین‌بخشی حل شود.

وی با بیان اینکه در برنامه توسعه ششم برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دستورالعمل‌ها و سندهایی طراحی شده است، گفت: این اسناد به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود تا همه دستگاه‌ها هدفمند و در یک راستا گام بردارند.

فرماندار جلفا نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد این شهرستان در مبارزه با مواد مخدر ارائه کرد و گفت: 202 کیلوگرم هروئین در نقطه خروجی شهرستان به سمت کشورهای همسایه و 10 کیلوگرم مواد مخدر در یکی از روستاهای شهرستان کشف شده است.

صادق احمدی افزود: برای تشدید رفت‌وآمدهای مرزی، دوربین‌های کنترلی با همکاری منطقه آزاد ارس در نقاطی از شهرستان نصب می‌شود.

وی همچنین از دستگیری 72 نفر مصرف‌کننده مواد مخدر در شهرستان جلفا خبر داد و گفت: 18 پرونده قاچاق و 53 پرونده مصرف مواد مخدر در این شهرستان تشکیل شده است.

احمدی با اشاره به اینکه در حوزه پیشگیری 910 نفرساعت برنامه در شهرستان اجرا شده است، ابراز داشت: کلاس‌های آموزشی پیشگیری در راستای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است.
 
نوشته شده در   شنبه 29 تير 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir