شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از طرح توسعه شهرک شهید سلیمی و سه واحد صنعتی و تولیدی بازدید ک ...

استاندار آذربایجان شرقی:
مرکز ماده 16 از افتخارات استان است/ بخش بانوان مرکز سریعاً راه‌اندازی شود

رئیس ستاد انتخابات استان:
حضور حداکثری مردم در انتخابات امسال، در عرصه دیپلماسی به نفع جمهوری اسلامی است

استاندار آذربایجان شرقی:
تدوین استانداردهای بومی در حوزه‌های مختلف ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
نقش گردشگری در توسعه صلح و دوستی بین ملت‌ها/ گردشگری، فرصتی برای معرفی داشته‌هاست

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی خط یک قطار شهری تبریز بازدید کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
50 واحد تولیدی در استان راه‌اندازی شد/ نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه استان است

سرپرست پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
رسالت نهایی پدافند غیرعامل صیانت از سرمایه های انسانی است

رئیس دیوان محاسبات کشور:
آذربایجان شرقی جزو استان‌های پاک از نظر سلامت اداری و اجرایی است

استاندار آذربایجان شرقی:
اراده جمعی مسئولان، نمایندگان و بخش خصوصی، ارتقای استان به جایگاه مورد انتظار است

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 586
ديروز : 2596
ماه : 75983
سال جاری : 477493
تعدا مطالب : 12978
كل : 477493
 
تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398     |     کد : 30905

فرماندار اسکو:

کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان فعال می‌شود

فرماندار شهرستان اسکو گفت: کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان با هدف تقویت نقش اقتصاد روستایی در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی فعال می‌شود.

رضی منش در آئین تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان اسکو به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها، توسعه روستایی را از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید مبلغ ۲۶ میلیارد تومان به حساب دهیاری های شهرستان اسکو واریز شده است که این رقم بیش از ۵ برابر مدت مشابه در دولت قبل است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای اقتصادی، با تمام توان در حال کاهش مشکلات است و کنترل و کاهش تورم در ماه گذشته نتیجه این تلاش ها و کار کارشناسی است. قیمت ارز نیز در چند ماه گذشته تا حدودی مدیریت شده و بنابه نظر کارشناسان اقتصادی، آرامش نسبی بر بازار حاکم شده است.

فرماندار اسکو در ادامه با تاکید بر جایگاه مهم دهیاری ها در توسعه کشور اظهار داشت: تاسیس دهیاری ها گامی اساسی در تقویت نهادهای محلی و استفاده از ظرفیت مدیریت محلی در توسعه پایدار و همه جانبه کشور است و تاکید دستگاه اجرایی شهرستان نیز حمایت از نهاد دهیاری و تقویت جایگاه آن در توسعه روستایی است.

رضی منش دهیاری ها را نماد بارزی از دموکراسی و مشارکت شهروندان در سرنوشت خویش دانست و افزود: دهیاران نقشی موثر در ارتقای آسایش، امنیت، سلامت روانی و اجتماعی و رضایتمندی روستائیان دارند و این نقش باید تقویت شود.

وی همچنین نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت روستائیان در توسعه روستا را از دیگر وظایف مهم دهیاران دانست و بر ضرورت توجه دهیاران به این مهم تاکید کرد.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ۹۵ درصد از محصولات کشاورزی و غذایی کشور در روستاها تولید می شود خاطرنشان کرد: بر این اساس روستاها جایگاه مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند که به منظور مدیریت اقتصاد روستایی و تقویت نقش آن در اقتصاد مقاومتی، فعالسازی کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان در دستور کار دستگاه اجرایی شهرستان قرار می گیرد.

رضی منش در ادامه با اشاره به جایگاه مهم شهرداری ها و دهیاری ها در بارور کردن محورهای اقتصادی شهرستان ابراز داشت: شهرداران و دهیاران باید بر ارائه طرح های درآمدزایی و اقتصادی بسته به ظرفیت شهرها و روستاها متمرکز شوند و طرح های کارشناسی خود را به ویژه در دو محور توسعه گردشگری (اکوتوریسم) و توسعه کشاورزی جهت عملیاتی شدن ارائه نمایند.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: دستگاه اجرایی شهرستان ۴ اصلِ ارتقای مشارکت شهروندان، تامین امنیت انتخابات، تضمین سلامت انتخابات و فراهم نمودن فضای رقابت سالم میان نامزدهای انتخاباتی را در خصوص انتخابات پیش رو در دستور کار قرار داده است و در این راستا نیازمند مشارکت فعال کلیه دستگاه ها در برگزاری باشکوه انتخابات هستیم. بر این اساس شهرداران و دهیاران باید با جلب اعتماد مردم، زمینه افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات و برگزاری یک انتخابات باشکوه را فراهم نمایند.

گفتنی است در پایان این مراسم از شهرداران و دهیاران برگزیده شهرستان تجلیل شد.


آلبوم تصاویرکارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان فعال می‌شود

نوشته شده در   سه شنبه 18 تير 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir