شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

استاندار آذربایجان شرقی:
دیوان محاسبات، مشاور امین دستگاه‌های اجرایی است

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از موسسه توانمندسازی بهشت بانوان

گزارش گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی؛
افزایش مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید

معاون رئیس جمهور خبر داد:
موافقت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط ۲ متروی تبریز

معاون رئیس جمهور:
آزادراه تبریز- بازرگان و تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز مشکل اعتباری ندارند

معاون رئیس جمهور:
سدهای شهید مدنی تبریز و شهریار میانه سال آینده آبگیری می‌شوند

معاون رئیس جمهور:
راه‌آهن میانه- تبریز در محور میانه تا بستان‌آباد تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 144
ديروز : 1377
ماه : 54463
سال جاری : 528774
تعدا مطالب : 13154
كل : 528774
 
تاریخ : سه شنبه 18 تير 1398     |     کد : 30905

فرماندار اسکو:

کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان فعال می‌شود

فرماندار شهرستان اسکو گفت: کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان با هدف تقویت نقش اقتصاد روستایی در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی فعال می‌شود.

رضی منش در آئین تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان اسکو به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها، توسعه روستایی را از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید مبلغ ۲۶ میلیارد تومان به حساب دهیاری های شهرستان اسکو واریز شده است که این رقم بیش از ۵ برابر مدت مشابه در دولت قبل است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای اقتصادی، با تمام توان در حال کاهش مشکلات است و کنترل و کاهش تورم در ماه گذشته نتیجه این تلاش ها و کار کارشناسی است. قیمت ارز نیز در چند ماه گذشته تا حدودی مدیریت شده و بنابه نظر کارشناسان اقتصادی، آرامش نسبی بر بازار حاکم شده است.

فرماندار اسکو در ادامه با تاکید بر جایگاه مهم دهیاری ها در توسعه کشور اظهار داشت: تاسیس دهیاری ها گامی اساسی در تقویت نهادهای محلی و استفاده از ظرفیت مدیریت محلی در توسعه پایدار و همه جانبه کشور است و تاکید دستگاه اجرایی شهرستان نیز حمایت از نهاد دهیاری و تقویت جایگاه آن در توسعه روستایی است.

رضی منش دهیاری ها را نماد بارزی از دموکراسی و مشارکت شهروندان در سرنوشت خویش دانست و افزود: دهیاران نقشی موثر در ارتقای آسایش، امنیت، سلامت روانی و اجتماعی و رضایتمندی روستائیان دارند و این نقش باید تقویت شود.

وی همچنین نهادینه ساختن فرهنگ مشارکت روستائیان در توسعه روستا را از دیگر وظایف مهم دهیاران دانست و بر ضرورت توجه دهیاران به این مهم تاکید کرد.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ۹۵ درصد از محصولات کشاورزی و غذایی کشور در روستاها تولید می شود خاطرنشان کرد: بر این اساس روستاها جایگاه مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند که به منظور مدیریت اقتصاد روستایی و تقویت نقش آن در اقتصاد مقاومتی، فعالسازی کارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان در دستور کار دستگاه اجرایی شهرستان قرار می گیرد.

رضی منش در ادامه با اشاره به جایگاه مهم شهرداری ها و دهیاری ها در بارور کردن محورهای اقتصادی شهرستان ابراز داشت: شهرداران و دهیاران باید بر ارائه طرح های درآمدزایی و اقتصادی بسته به ظرفیت شهرها و روستاها متمرکز شوند و طرح های کارشناسی خود را به ویژه در دو محور توسعه گردشگری (اکوتوریسم) و توسعه کشاورزی جهت عملیاتی شدن ارائه نمایند.

وی در پایان با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: دستگاه اجرایی شهرستان ۴ اصلِ ارتقای مشارکت شهروندان، تامین امنیت انتخابات، تضمین سلامت انتخابات و فراهم نمودن فضای رقابت سالم میان نامزدهای انتخاباتی را در خصوص انتخابات پیش رو در دستور کار قرار داده است و در این راستا نیازمند مشارکت فعال کلیه دستگاه ها در برگزاری باشکوه انتخابات هستیم. بر این اساس شهرداران و دهیاران باید با جلب اعتماد مردم، زمینه افزایش مشارکت شهروندان در انتخابات و برگزاری یک انتخابات باشکوه را فراهم نمایند.

گفتنی است در پایان این مراسم از شهرداران و دهیاران برگزیده شهرستان تجلیل شد.


آلبوم تصاویرکارگروه توسعه روستایی و عشایر شهرستان فعال می‌شود

نوشته شده در   سه شنبه 18 تير 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir