شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از طرح توسعه شهرک شهید سلیمی و سه واحد صنعتی و تولیدی بازدید ک ...

استاندار آذربایجان شرقی:
مرکز ماده 16 از افتخارات استان است/ بخش بانوان مرکز سریعاً راه‌اندازی شود

رئیس ستاد انتخابات استان:
حضور حداکثری مردم در انتخابات امسال، در عرصه دیپلماسی به نفع جمهوری اسلامی است

استاندار آذربایجان شرقی:
تدوین استانداردهای بومی در حوزه‌های مختلف ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
نقش گردشگری در توسعه صلح و دوستی بین ملت‌ها/ گردشگری، فرصتی برای معرفی داشته‌هاست

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی خط یک قطار شهری تبریز بازدید کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
50 واحد تولیدی در استان راه‌اندازی شد/ نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه استان است

سرپرست پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
رسالت نهایی پدافند غیرعامل صیانت از سرمایه های انسانی است

رئیس دیوان محاسبات کشور:
آذربایجان شرقی جزو استان‌های پاک از نظر سلامت اداری و اجرایی است

استاندار آذربایجان شرقی:
اراده جمعی مسئولان، نمایندگان و بخش خصوصی، ارتقای استان به جایگاه مورد انتظار است

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 666
ديروز : 2596
ماه : 76063
سال جاری : 477573
تعدا مطالب : 12978
كل : 477573
 
تاریخ : شنبه 25 خرداد 1398     |     کد : 30693

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

آماده انتقال تجربیات به کشورهای اسلامی هستیم/ تولید 75 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ما آماده هستیم تجربیات خود را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم و علاقه مند به میزبانی نمایندگان کشورهای اسلامی در هنر و سایر زمینه‌ها هستیم تا مسلمانان به یک اقتصاد قدرتمند دست یابند.

معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه بخش همایش چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی افزود: هنر و صنایع دستی، خلاقیت و نوآوری به صورت مستقیم با هویت، فرهنگ، اقتصاد و اشتغال جامعه ما پیوند دارد و همین شرایط را می‌توان برای جهان اسلام ایجاد کرد و به پیوندهای بیشتر بین کشورهای اسلامی کمک کرد.

وی اظهار داشت: توانمندی زنان در این زمینه نقش محوری دارد و زنان علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز نقش به سزایی در اقتصاد، تولید، فرهنگ و هویت ملی آنها ایفا می‌کنند و برگزاری دوره‌های خاص برای زنان کشورهای اسلامی موجب ایجاد پیوند بیشتر بین آنها می‌شود.

وی با اشاره به نقش زنان در اقتصاد، فرهنگ و اشتغال گفت: در جمهوری اسلامی ایران ۷۵ درصد از صنایع دستی توسط زنان تولید می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان ایران اسلامی در چند سال اخیر نقش خود را در اقتصاد، فرهنگ، هویت، علم و فناوری‌های علمی ایفا کرده‌اند و زنان کشورهای اسلامی نیز می‌توانند با ادامه همکاری‌ها در کشورهای خود در این زمینه نقش ایفا کنند.

ابتکار، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران حدود ۴ دهه است که حافظ هنر، هویت ایرانی و ارزش‌های اسلامی است به طوری که ۸۰ درصد از فرش‌های دست بافت جهان در این کشور تولید می‌شود که تبریز مرکز تولید آن هاست.

وی یادآوری کرد: هنر وقتی با خلاقیت انسان عجین شده و وارد زندگی شود، می‌تواند نقش خود را در دنیای مدرن به خوبی ایفا کند و هنر سوزن دوزی سیستان و بلوچستان نمونه‌ای از زیبایی هنر در زندگی انسان است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر شناسایی پتانسیل‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات کشورهای جهان اسلام در زمینه هنر و صنایع دستی، یادآوری کرد: هنر و پتانسیل‌های اقتصادی آن موجب اتحاد امت اسلامی می‌شود و زنان پیشگام در این عرصه هستند، زیرا آنان می‌توانند از طریق هنر مفهوم صلح را به دنیا انتقال دهند و پیام عشق و اتحاد را به ملت‌ها برسانند.

ابتکار افزود: اگر امت اسلامی باهم اتحاد داشته و اختلاف‌ها را کنار بگذارند، می‌توانند توانایی‌های خود را گسترش دهند و با ایجاد بازار مشترک تولیدات خود را عرضه کنند.

وی با اشاره به تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با وجود این مشکلات استقلال و هویت خود را حفظ کرده‌ایم و مانند همیشه محکم در صحنه ایستاده‌ایم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امید است با اتحاد مسلمانان چالش‌ها و مشکلات پیش روی امت اسلامی رفع شود و توانایی آنها در دنیا نمایان شود.

چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی با شرکت ۷۱ هنرمند از ۳۰ کشور جهان در ۳ بخش همایش، نمایشگاه و رقابتی در حال برگزاری است که بخش اول آن در قالب همایش از ۲۳ تا ۲۵ خرداد در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.
 


نوشته شده در   شنبه 25 خرداد 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir