شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

استاندار آذربایجان شرقی:
دیوان محاسبات، مشاور امین دستگاه‌های اجرایی است

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از موسسه توانمندسازی بهشت بانوان

گزارش گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی؛
افزایش مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید

معاون رئیس جمهور خبر داد:
موافقت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط ۲ متروی تبریز

معاون رئیس جمهور:
آزادراه تبریز- بازرگان و تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز مشکل اعتباری ندارند

معاون رئیس جمهور:
سدهای شهید مدنی تبریز و شهریار میانه سال آینده آبگیری می‌شوند

معاون رئیس جمهور:
راه‌آهن میانه- تبریز در محور میانه تا بستان‌آباد تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 130
ديروز : 1377
ماه : 54449
سال جاری : 528760
تعدا مطالب : 13154
كل : 528760
 
تاریخ : شنبه 25 خرداد 1398     |     کد : 30693

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

آماده انتقال تجربیات به کشورهای اسلامی هستیم/ تولید 75 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ما آماده هستیم تجربیات خود را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم و علاقه مند به میزبانی نمایندگان کشورهای اسلامی در هنر و سایر زمینه‌ها هستیم تا مسلمانان به یک اقتصاد قدرتمند دست یابند.

معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه بخش همایش چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی افزود: هنر و صنایع دستی، خلاقیت و نوآوری به صورت مستقیم با هویت، فرهنگ، اقتصاد و اشتغال جامعه ما پیوند دارد و همین شرایط را می‌توان برای جهان اسلام ایجاد کرد و به پیوندهای بیشتر بین کشورهای اسلامی کمک کرد.

وی اظهار داشت: توانمندی زنان در این زمینه نقش محوری دارد و زنان علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز نقش به سزایی در اقتصاد، تولید، فرهنگ و هویت ملی آنها ایفا می‌کنند و برگزاری دوره‌های خاص برای زنان کشورهای اسلامی موجب ایجاد پیوند بیشتر بین آنها می‌شود.

وی با اشاره به نقش زنان در اقتصاد، فرهنگ و اشتغال گفت: در جمهوری اسلامی ایران ۷۵ درصد از صنایع دستی توسط زنان تولید می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان ایران اسلامی در چند سال اخیر نقش خود را در اقتصاد، فرهنگ، هویت، علم و فناوری‌های علمی ایفا کرده‌اند و زنان کشورهای اسلامی نیز می‌توانند با ادامه همکاری‌ها در کشورهای خود در این زمینه نقش ایفا کنند.

ابتکار، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران حدود ۴ دهه است که حافظ هنر، هویت ایرانی و ارزش‌های اسلامی است به طوری که ۸۰ درصد از فرش‌های دست بافت جهان در این کشور تولید می‌شود که تبریز مرکز تولید آن هاست.

وی یادآوری کرد: هنر وقتی با خلاقیت انسان عجین شده و وارد زندگی شود، می‌تواند نقش خود را در دنیای مدرن به خوبی ایفا کند و هنر سوزن دوزی سیستان و بلوچستان نمونه‌ای از زیبایی هنر در زندگی انسان است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر شناسایی پتانسیل‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات کشورهای جهان اسلام در زمینه هنر و صنایع دستی، یادآوری کرد: هنر و پتانسیل‌های اقتصادی آن موجب اتحاد امت اسلامی می‌شود و زنان پیشگام در این عرصه هستند، زیرا آنان می‌توانند از طریق هنر مفهوم صلح را به دنیا انتقال دهند و پیام عشق و اتحاد را به ملت‌ها برسانند.

ابتکار افزود: اگر امت اسلامی باهم اتحاد داشته و اختلاف‌ها را کنار بگذارند، می‌توانند توانایی‌های خود را گسترش دهند و با ایجاد بازار مشترک تولیدات خود را عرضه کنند.

وی با اشاره به تحریم‌ها و جنگ اقتصادی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با وجود این مشکلات استقلال و هویت خود را حفظ کرده‌ایم و مانند همیشه محکم در صحنه ایستاده‌ایم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: امید است با اتحاد مسلمانان چالش‌ها و مشکلات پیش روی امت اسلامی رفع شود و توانایی آنها در دنیا نمایان شود.

چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی با شرکت ۷۱ هنرمند از ۳۰ کشور جهان در ۳ بخش همایش، نمایشگاه و رقابتی در حال برگزاری است که بخش اول آن در قالب همایش از ۲۳ تا ۲۵ خرداد در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.
 


نوشته شده در   شنبه 25 خرداد 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir