شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

در قالب تور رسانه‌ای؛
جشنواره ماهیگیری هشترود از نگاه خبرنگاران و عکاسان استان منعکس شد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
آماده انتقال تجربیات به کشورهای اسلامی هستیم/ تولید 75 درصد صنایع دستی کشور توسط زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:
30 درصد از پست‌های مدیریتی تا پایان دولت دوازدهم به زنان متخصص سپرده می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
ضرورت افزایش نرخ مشارکت بانوان استان/ لزوم اقدامات کاربردی‌تر در حوزه جنسیتی

با حکم استاندار؛
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

رئیس کل بانک مرکزی:
سفر به تبریز مثبت و سازنده بود/ امید زیادی به صادرات آذربایجان شرقی داریم

گزارش سفر دو روزه رئیس کل بانک مرکزی به استان آذربایجان شرقی

همتی وارد تبریز شد؛
مسائل و مشکلات بانکی و ارزی استان با حضور رئیس کل بانک مرکزی بررسی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران تشریح کرد:
اهداف و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در استان آذربایجان شرقی

وزیر راه و شهرسازی:
حرکت سازندگی در کشور از نفس نیفتاده است/ ضرورت پرهیز از افتتاح شتابزده پروژه‌های عمرانی

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 2322
ديروز : 2804
ماه : 93447
سال جاری : 389639
تعدا مطالب : 12760
كل : 389639
 
تاریخ : پنجشنبه 23 خرداد 1398     |     کد : 30664

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

هنر اسلامی در بین هنرمندان دنیا ترویج شود/ زمینه‌سازی برای آموزش و تربیت هنرمندان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ترویج هنر اسلامی در بین هنرمندان کشورهای مختلف دنیا، گفت: برای ترویج هنر اسلامی باید علاوه بر بهره گیری از توان و ظرفیت صاحبان هنر، برای آموزش و تربیت هنرمندان در این حوزه نیز گام های اساسی برداشت.

منصور غلامی در آئین گشایش چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز، افزود: در سال های گذشته تربیت هنرمندان در قالب استاد شاگردی انجام می شد و از این راه استعداد افراد شکوفا شده و به جمع هنرمندان می پیوستند و هنرها به نسل های بعدی انتقال می یافت.

وی با تاکید بر ایجاد شرایط و محیط های لازم برای آموزش و تربیت هنرمندان، اظهار داشت: در زمان کنونی دانشگاه ها و مراکز علمی از جمله دانشگاه هنر اسلامی تبریز، نقش ویژه ای در تربیت نسل جدید هنرمندان، هنر پژوهان و اساتید هنر بر عهده دارند و در این راستا باید از فناوری‌های جدید نیز استفاده کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از این طریق می توان علاوه بر تبادلات فرهنگی، مبادلات هنری نیز ترویج می‌شود و ارتباط بین دانشجویان هنردوست و سایر هنرمندان شکل گیرد و منجر به شکوفایی بیشتر هنر به ویژه هنر اسلامی شود.

غلامی، با تاکید بر اینکه ترویج هنر اسلامی نباید فقط محدود به ایران شود،، گفت: در این راستا باید جوانان جهان اسلام را جذب کرد تا در کنار دانشجویان و اساتید ایرانی در ترویج هنر اسلامی در دنیا تلاش کنند و از این راه فاصله بین هنردوستان و هنرمندان جهان اسلام را کمتر کرد.

وی با اظهار علاقه مندی برای ایجاد نزدیکی فرهنگی بین کشورهای مختلف به ویژه جهان اسلام با پذیرش دانشجویان این کشورها، یادآوری کرد: برای استمرار این حرکت باید ارتباطات عمیق علمی و پژوهشی در این حوزه شکل گیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، هنر اسلامی را زاییده تراوش های روحی و برون داد اعتلای روح و فکر انسان در عالم حیات دانست و گفت: این هنر موجب تعمیق نگاه منبعث از معرفت اسلامی و بینش اسلامی نسبت به جهان بوده و عامل ارتقای اندیشه‌های اسلامی در مسیر تعالی انسان است.

غلامی، افزود: اگر هنر در مسیر درست شناخت بیشتر قرار گیرد، علاوه بر تاثیر در زندگی دنیوی مردم در تعمیق باورهای دینی و فراهم کردن زمینه های رشد و اعتلای فکری و روحی مردم موثر خواهد شد.

چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی و کنگره بین‌المللی نقش زنان در توسعه صنایع دستی در جهان اسلام با حضور ۷۱ هنرمند از ۳۰ کشور جهان اسلام در سه بخش همایش، نمایشگاه و رقابتی از امروز تا ۳۰ خرداد در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می‌شود.

امروز همچنین با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، نخستین دانشکده چند رسانه‌ای کشور در دانشگاه هنر اسلامی تبریز افتتاح شد.

این دانشکده در دو رشته چند رسانه‌ای در مقطع کارشناسی و هنرهای یارانه‌ای در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های تولید بازی‌های یارانه‌ای، طراحی و شبیه‌سازی هوشمند و هنرهای چند رسانه‌ای دانشجو می‌پذیرد.


 


نوشته شده در   پنجشنبه 23 خرداد 1398  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir