شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی:
امانت‌داری و قانون‌مداری، مهم‌ترین تعهد مجریان انتخابات است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
همکاری شرکای آموزش و پرورش برای انسداد مبادی بی‌سوادی در استان

در سفر به ورزقان؛
استاندار آذربایجان ‌شرقی از عملیات اجرایی سد خاکی حاجیلر چای بازدید کرد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 3602
ديروز : 11241
ماه : 76988
سال جاری : 329820
تعدا مطالب : 12642
كل : 329817
 
تاریخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1398     |     کد : 30446

فرماندار اسکو خبر داد:

شهرستان اسکو با ۳۴ باب اقامتگاه بوم گردی در رتبه دوم استان

آیین تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی شهرستان اسکو با حضور فرماندار شهرستان و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برگزار شد.

رضی منش در این آئین گردشگری را سومین صنعت پردرآمد جهان دانست و گفت: این صنعت در حال حاضر سومین صنعت پردرآمد دنیا است و به سرعت در حال تبدیل شدن به نخستین صنعت پردرآمد دنیا است.

وی افزود: با اینکه ایران رتبه ۱۰ جهان از نظر آثار تاریخی و باستانی و رتبه ۵ جهان از نظر جاذبه های طبیعی را به خود اختصاص داده است، اما از نظر جذب گردشگر رتبه ای متناسب با ظرفیت ها ندارد که قابل پذیرش نیست.

فرماندار اسکو ادامه داد: کلیه دستگاه ها و نهادها باید در کنار دولت تلاش کنند تا در سال ۱۴۰۴ افق سند چشم انداز بیست ساله مبنی بر جذب سالانه ۲۰ میلیون گردشگر محقق شود، رقمی که در حال حاضر سالانه ۵ میلیون نفر است.

رضی منش توجه به گردشگری را از جمله الزامات اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال ۹۸ عنوان نمودند، اولویت اصلی کشور در سال جاری رونق تولید است و محقق ساختن این مهم جز از طریق توجه به ظرفیت های داخلی از جمله در حوزه گردشگری میسر نخواهد شد.

وی شهرستان اسکو را دارای ظرفیت های فراوان گردشگری دانست و گفت: تلاش می کنیم شهرستان را به قطب گردشگری شمالغرب کشور تبدیل کنیم و در این راستا نیازمند حمایت جدی سازمان میراث فرهنگی از طرح ها و برنامه ها هستیم. به ویژه در سال رونق تولید، توجه به اقتصاد گردشگری و اشتغالزایی ناشی از آن بسیار مهم خواهد بود.

رضی منش افزود: از جمله در این خصوص ۳۴ اقامتگاه بوم گردی در سطح شهرستان دایر گردیده که شهرستان را به رتبه دوم استان در این خصوص تبدیل کرده است.

وی افزود: شهرستان اسکو می تواند فراتر از شهرستان برای کل استان در حوزه گردشگری درآمدزایی داشته باشد و این مهم با برنامه ریزی دقیق و کار کارشناسی در دسترس است.

فرماندار اسکو مطالعه را حلقه مفقوده گردشگری شهرستان معرفی کرد و از کلیه دستگاه ها خواست با نگاه علمی و کارشناسی، زمینه های رونق این صنعت را در شهرستان فراهم کنند.

رضی منش با انتقاد از نگاه نقطه ای  به گردشگری اظهار داشت: متاسفانه غالب نگاه ها در گردشگری شهرستان نگاه نقطه ای است و به عنوان مثال کل مسیر اسکو تا کندوان بدون برنامه رها شده است. در حالی که این مسیر گردشگری سرشار از مناظر طبیعی است و باید جهت بهره برداری از این مسیر برنامه داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گردشگری روستایی را از نقاط قوت شهرستان دانست و افزود: اساس اقتصادِ گردشگری روستایی و برند آن، اقتصاد خوراکی است و شهرستان و روستاهای آن به دلیل برخورداری از ظرفیت های فراوانی چون گردو، گل محمدی و سایر محصولات و تولیدات بومی می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران باشد.

فرماندار اسکو ادامه داد: جهت معرفی هرچه بیشتر این ظرفیت ها، تدوین تقویم رویدادهای گردشگری شهرستان را با جدیت پیگیری می کنیم تا جاذبه های شهرستان بیش از گذشته به گردشگران شناسانده شود.

رضی منش اظهار داشت: افزون بر این ها، نزدیکی به مرکز استان و فرهنگ والای شهروندان شهرستان از دیگر عوامل مهم زمینه ساز حضور گردشگران است. به عنوان نمونه، این شهرستان جزو پاکترین مناطق استان در زمینه پسماند است که با همکاری شهروندان و تلاش شهرداری ها محقق شده است.

رضی منش در پایان احداث موزه اسکو را از جمله اولویت های گردشگری شهرستان دانست و ضرورت در دستور کار قرار گرفتن احداث این موزه را در اسرع وقت با همکاری شهرداری اسکو و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد تاکید قرار داد.

رجبی معاون فرماندار اسکو نیز در این آئین با تشکر از تلاش کلیه دستگاه های اجرایی حاضر در ستاد سفر شهرستان، جایگاه مناسب شهرستان در سفرهای نوروزی را نتیجه همکاری بین بخشی دستگاه ها دانست و بر ضرورت افزایش این هم افزایی تاکید کرد.
 آلبوم تصاویرشهرستان اسکو با ۳۴ باب اقامتگاه بوم گردی در رتبه دوم استان

نوشته شده در   سه شنبه 24 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر روابط عمومی اسکو   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسکو
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir