شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
ازخودگذشتگی از برکات انقلاب اسلامی است/ مردم آذربایجان پیشگام کارهای خیر هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

در آستانه جشن گلریزان؛
استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 8055
ديروز : 3073
ماه : 68537
سال جاری : 314622
تعدا مطالب : 12626
كل : 314622
 
تاریخ : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398     |     کد : 30281

فرماندار مرند:

وحدت و تعامل مبنای اساسی توسعه است

فرماندار شهرستان ویژه مرند در دیدار صمیمی با مرندیان مقیم تبریز بیان داشت: توسعه بر بستر آرامش است و هیچ جامعه ای با جنگ و جدل به توسعه و پیشرفت نرسیده است .

گرشاسبی با اشاره به آماده سازی ذهنی برای ایجاد توسعه افزود: باید حوزه ذهنی را تقویت کنیم و اگر بخواهیم اقدام و عملی را انجام دهیم باید اول زمینه ذهنی را آماده کنیم.


وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت ها شهرستان مرند بیان داشت: شهرستان مرند دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی از جمله نیروی فعال و پویا ، معادن غنی ، آب و هوا مساعد ، ظرفیت های متاسب برای کشاورزی از جمله در پسته و زعفران ، صنعت و.. زمینه توسعه را دارد ولی علت آنکه هنوز به توسعه نرسیده است باید شناسایی شود.


فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به استفاده از ظرفیت نخبگان عنوان داشت: ما بین نخبگان مرند اجماع وجود ندارد  که باعث پراکندگی می شود  و متاسفانه ما بین نخبگان و توده مردم ارتباطی وجود ندارد که این خود ضعف بزرگی است .

وی افزود: سیستم اداری باید  حلقه واصل بین نخبگان و مردم باشد  و تلاش کند تا از فکر و ایده نخبگان در جهت توسعه و پیشرفت شهرستان استفاده شود .

وی بیان داشت: شهرستان مرند لایق بهترینهاست و مستحق وضع موجود نیست چرا که جز شهرستان های برتر در کشور است .

وی با اشاره به تلاش جمعی برای شناسایی فرصت ها و موانع موجود گفت: دعوت از سرمایه گذاران ، شناسایی فرصت ها و موانع موجود و ارائه راهکار های لازم در تمام جوانب و حوزه ها می تواند گامی در جهت توسعه شهرستان باشد .

وی  در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیان داشت : بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند بعد از تلاش های فراوان جمعی ، به نتیجه رسیده و در آینده نزدیک شروع عملیاتی خواهد داشت .

وی با اشاره به ورزشگاه نیمه کاره مرند گفت: مشکل سند ورزشگاه نیمه کاره پنج هزار نفری مرند برطرف شده و در آینده شاهد روند فعالیتی ساخت آن خواهیم بود .

وی درادامه با اشاره به رفع مشکلات واحد های تولیدی گفت: تلاش های زیادی برای رفع مشکلات و موانع بر سر راه تولید در شهرستان شده و باید خود مردم هم برای پویایی و فعال بودن آن همت کنند .

وی گفت: نزدیک به ۱۱ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی در شهرستان برای صنایع خاک چینی در جهت احداث صنایع تبدیلی صورت گرفته  که خود عامل توسعه برای شهرستان است .

فرماندار ویژه مرند در ادامه سخنان خود با اشاره به حوزه راه های ارتباطی شهرستان گفت: ۲۰ کیلومتر از مسیر مرند به جلفا و ۱۳ کیلومتر از مسیر مرند به خوی به زیر بار ترافیک رفته و ۷ کیلومتر باقی مانده از مسیر مرند به خوی در دست اقدام توسط پیمانکار پروژه است .

وی با اشاره به صنعت چوب مرند گفت: در زمینه صنایع چوبی و مبل که خود برندی برای شهرستان است و پنج هزار نفر به صورت مستقیم در این صنعت فعال هستند  که در اقتصاد شهر سهم بسزایی دارد و باید این صنعت بیشتر توسعه داده شود .

وی با اشاره به روند فعالیت پروژه جواهر گفت: بیش از ۴۰ بار برای رفع این مشکل با مسئولان کشوری و استانی و در داخل شهرستان جلساتی در جهت رفع این مشکل برگزار شده و حل مشکل روند پیچید ه ای است که توانسته ایم بخشی از آن را برطرف کنیم و نیمه باقی مانده پروژه جواهر به دست پیمانکار در حال مسقف سازی است.

گرشاسبی ابراز داشت: تمام تلاش ایجاد تحولات و حل مسائل و مشکلات مرند و تثبیت وضع موجود مرند در جهت ایجاد تحولات است و در این زمینه به همکاری مردم نیازمندیم .

فرماندار شهرستان ویژه مرند در آخر بیان داشت: امیدوارم با تعامل و هم افزایی و وحدت بیشتر بتوانیم با همت مردم در جهت توسعه ، پیشرفت و عمران شهرستان مرند گامهای اساسی برداریم .
 


آلبوم تصاویروحدت و تعامل مبنای اساسی توسعه است

نوشته شده در   دوشنبه 2 ارديبهشت 1398  توسط   کاربر روابط عمومی مرند   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری مرند
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir