شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
ازخودگذشتگی از برکات انقلاب اسلامی است/ مردم آذربایجان پیشگام کارهای خیر هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

در آستانه جشن گلریزان؛
استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 181
ديروز : 8408
ماه : 64826
سال جاری : 315156
تعدا مطالب : 12626
كل : 315155
 
تاریخ : پنجشنبه 29 فروردين 1398     |     کد : 30253

فرماندار هشترود:

اصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال جوانان تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است

فرماندار هشترود در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع جوانان گفت: اصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال جوانان تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است.

امینیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را نیز همچون سال های گذشته با یک شعار اقتصادی نامگذاری کرده اند اظهار داشت: اعتماد به جوانان و استفاده از ظرفیت و پتانسیل آن ها موجب رونق و شکوفائی تولید داخلی، ایجاد اشتغال و مقابله با جنگ اقتصادی دشمن خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه روش های سنتی توانائی حل مشکلات جامعه امروز را ندارند خاطرنشان کرد: لازمه برون رفت از مشکلات فعلی زمان شناسی و استفاده از تجربیات موفق افراد و کشورهای توسعه یافته می باشد.

وی گفت: ما نیازمند تنظیم سند شهرستانی برای حل و فصل مشکلات جوانان هستیم که بر این اساس مشکلات توسط کارگروه ها و دستگاه های عضو ستاد امور جوانان شهرستان شناسائی و احصا شده، مشکلات اولویت بندی می شود و سپس هر یک از دستگاه ها برابر با وظیفه و تخصصی که دارند مشکلات را حل و فصل می کنند.

فرماندار هشترود شناسائی و دسته بندی مشکلات، اولویت بندی آن ها ، کمی سازی مشکلاتی که بصورت کیفی وجود دارند و همچنین ارزیابی و گرفتن بازخورد از اقدامات صورت گرفته را از ویژگی های تنظیم سند شهرستانی دانست و گفت: لازم است جوانان در تنظیم سند شهرستان در حوزه امور جوانان، خود مشارکت داشته باشند.

او گفت: جوان گرایی با شعار سر دادن اتفاق نخواهد افتاد و همچنان که رهبر معظم انقلاب تاکید داشته و رئیس جمهور محترم بارها عنوان کرده اند باید جوانان در پست های مدیریتی گماشته شوند و از ظرفیت های آن ها استفاده شود.

وی افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید در این زمینه نسبت به دولت های پیشین موفق تر عمل نموده است هرچند اقدامات انجام شده از حد قابل قبول بسیار فاصله دارد.

امینیان با تاکید بر اینکه امروزه در جامعه وظیفه ما توانمندسازی جوانان باید باشد گفت: متاسفانه یکی از رویه های غلطی که از گذشته برجای مانده اصرار بر استفاده از جوانان صرفا در دستگاه های دولتی می باشد حال آنکه باید توجه داشت ظرفیت در دستگاه ها دولتی محدود بوده و سیاست های کلان کشور باید بر پایه کوچک سازی دولت باشد.

او گفت: بر این اساس اصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال آن‌ها تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است که در این راستا ما باید بدنبال آموزش و تربیت جوانان بصورت کارآفرین باید باشیم و این مسئله باید در نظام آموزشی ما ( مدارس و دانشگاه ها) نهادینه شود تا جوان بدون احتیاج به کسی بر پای خود بایستد.

وی همچنین از دستگاه های عضو ستاد ساماندهی امور جوانان خواست تا برابر مصوبه شورای عالی اجتماعی کشور در راستای ارتقا نشاط اجتماعی در جامعه بکوشند که این مسئله موجب افزایش تاب آوری اجتماعی و افزایش امید خواهد و در فضایی سرشار از امید اجتماعی و سرزندگی مشکلات امکان حل شدن خواهند داشت.

امینیان با بیان اینکه احداث خانه جوان از ضرورت های شهرستان هشترود می باشد گفت: همچنان که در جلسات گذشته نیز تاکید کرده ایم باید بدنبال جانمایی برای احداث خانه جوان در شهرستان بود و در این زمینه بهانه تراشی از طرف هیچ دستگاهی مورد پذیرش نیست.

وی همچنین از مسئولین دستگاه ها خواست تا از مشاورین جوان برای خود استفاده کنند و افزود ما در این راستا کارگروه مشاورین جوان فرماندار را تشکیل داده ایم و در سال جاری جلسات آن را بصورت منظم تشکیل خواهیم داد.

وی باتوجه به در پیش بودن هفته جوان از دستگاه ها خواست تا برنامه های متناسب با نیاز جوان در حوزه های مربوط به خود ترتیب دهند و تمامی آن ها بصورت جدی در جشنواره جوان که توسط اداره ورزش و جوانان برگزار خواهد شد مشارکت جویند.
 


آلبوم تصاویراصلی‌ترین راهبرد ستاد ساماندهی امور جوانان برای اشتغال جوانان تغییر نگرش از کارجویی به کار آفرینی است

نوشته شده در   پنجشنبه 29 فروردين 1398  توسط   مدیر سایت فرمانداری هشترود   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری هشترود
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir