شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی بر نگرش جامعه به فضاهای شهری و ادغام کاربردی سنت و مدرنیته در شهرسازی تأکید ...

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها تهیه طرح ایمنی ساختمان‌ها را جدی بگیرند

برگزاری دوره آموزشی سناریو نویسی رزمایش پدافند غیرعامل در تبریز

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مابین اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ا ...

دوره آموزشی «ارزیابی و سناریو پردازی تهدیدات و آسیب پذیری ها» برگزار شد

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
سرمایه انسانی مهم‌ترین عامل توسعه مدیریت و منابع است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تشریح کرد:
جزئیات حضور استان آذربایجان شرقی در نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور

برگزاری دوره آموزشی پدافند شیمیایی در سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
مدیریت مسائل اجتماعی با نگاه کالبدی و فنی امکان‌پذیر نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
برای تبدیل علم به ثروت، دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 871
ديروز : 801
ماه : 52706
سال جاری : 531555
تعدا مطالب : 13163
كل : 531555
 
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397     |     کد : 29533

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اسکو برگزار شد

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اسکو به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.

مرتضی محمدزاده، فرماندار اسکو در این جلسه با اشاره به ضرورت بسط فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: نسل جدید تنها شنونده روایت های ایثار ملت ایران در دوران ۸ سال دفاع مقدس است و جهت آشنایی این نسل با فرهنگ ایثار، نیازمند توجه ویژه به این حوزه هستیم.

وی آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته در این خصوص را امری ضروری دانست و افزود: باید قبول کنیم که در انتقال فرهنگ ایثار به نسل های جدید موفق عمل نشده است. اگر امروز فردی یافت می شود که ایثار و شهادت را به معنی بهره مندی سیاسی و اقتصادی خاص تفسیر می کند، به دلیل همین آسیب ها است. باید تلاش کنیم تا با آسیب شناسی دقیق، این طرز فکر نادرست را در جامعه تغییر دهیم.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تسری فرهنگ ایثار به شئون مختلف زندگی اجتماعی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: برخی به اشتباه فرهنگ ایثار را محدود به دوران جنگ می دانند. در حالی که ایثار و از خودگذشتگی مفهومی زمان شمول است و تنها به دوره زمانی خاصی محدود نمی شود. امروز یکی از نیازهای اصلی کشور، ایثار اجتماعی است که یاری گر ما در رسیدن به توسعه و پیشرفت همه جانبه است.

محمدزاده حس نوع دوستی، وطن پرستی، مسئولیت پذیری اجتماعی و مسائلی از این دست را ترجمه امروزی فرهنگ ایثار و از مصادیق ایثار اجتماعی دانست و بر ضرورت توجه به این حوزه تاکید کرد.

مهدی تقیون، مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری نیز در این جلسه خدمت رسانی عزتمند به ایثارگران و خانواده شهدا را لازمه ترویج فرهنگ ایثار در جامعه دانست و گفت: بدون توجه به نیازهای این قشر عزیز، بسط و گسترش فرهنگ ایثار در زندگی اجتماعی مردم میسر نخواهد شد.

وی افزود: دغدغه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا رفع نیازهای مادی نیست. ایشان تنها نیازمند نهادی هستد تا شنونده سخن آن ها باشد و امیدوارم این شورا بتواند در توجه معنوی به خواسته های این طیف عزتمند گام هایی اساسی بردارد.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت مناسب سازی محیط های شهری برای جانبازان سرافراز اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از ادارات دولتی و اماکن عمومی برای تردد جانبازان عزیز مناسب نیستند. انتظار داریم دستگاه های ذیربط و به ویژه شهرداری ها نسبت به مناسب سازی این اماکن برای جانبازان توجه لازم را داشته باشند.

همچنین در ابتدای این جلسه، یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسکو ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه، به بیان دغدغه ها و انتظارات ایثارگران و خانواده های معظم شهدا پرداخت و در پایان تصمیمات لازم به منظور ترویج فرهنگ ایثار در جامعه اتخاذ شد.

فرماندار اسکو و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی همچنین با حضور در منزل خانواده شهید امین علی امینی و جانباز و آزاده سرافراز آقای عبادی، یاد و خاطره ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
 


نوشته شده در   سه شنبه 18 دي 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir