شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 115
ديروز : 1361
ماه : 40302
سال جاری : 567555
تعدا مطالب : 13303
كل : 567555
 
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397     |     کد : 29533

با حضور مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری؛

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اسکو برگزار شد

جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اسکو به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.

مرتضی محمدزاده، فرماندار اسکو در این جلسه با اشاره به ضرورت بسط فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: نسل جدید تنها شنونده روایت های ایثار ملت ایران در دوران ۸ سال دفاع مقدس است و جهت آشنایی این نسل با فرهنگ ایثار، نیازمند توجه ویژه به این حوزه هستیم.

وی آسیب شناسی اقدامات صورت گرفته در این خصوص را امری ضروری دانست و افزود: باید قبول کنیم که در انتقال فرهنگ ایثار به نسل های جدید موفق عمل نشده است. اگر امروز فردی یافت می شود که ایثار و شهادت را به معنی بهره مندی سیاسی و اقتصادی خاص تفسیر می کند، به دلیل همین آسیب ها است. باید تلاش کنیم تا با آسیب شناسی دقیق، این طرز فکر نادرست را در جامعه تغییر دهیم.

فرماندار اسکو در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تسری فرهنگ ایثار به شئون مختلف زندگی اجتماعی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: برخی به اشتباه فرهنگ ایثار را محدود به دوران جنگ می دانند. در حالی که ایثار و از خودگذشتگی مفهومی زمان شمول است و تنها به دوره زمانی خاصی محدود نمی شود. امروز یکی از نیازهای اصلی کشور، ایثار اجتماعی است که یاری گر ما در رسیدن به توسعه و پیشرفت همه جانبه است.

محمدزاده حس نوع دوستی، وطن پرستی، مسئولیت پذیری اجتماعی و مسائلی از این دست را ترجمه امروزی فرهنگ ایثار و از مصادیق ایثار اجتماعی دانست و بر ضرورت توجه به این حوزه تاکید کرد.

مهدی تقیون، مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری نیز در این جلسه خدمت رسانی عزتمند به ایثارگران و خانواده شهدا را لازمه ترویج فرهنگ ایثار در جامعه دانست و گفت: بدون توجه به نیازهای این قشر عزیز، بسط و گسترش فرهنگ ایثار در زندگی اجتماعی مردم میسر نخواهد شد.

وی افزود: دغدغه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا رفع نیازهای مادی نیست. ایشان تنها نیازمند نهادی هستد تا شنونده سخن آن ها باشد و امیدوارم این شورا بتواند در توجه معنوی به خواسته های این طیف عزتمند گام هایی اساسی بردارد.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت مناسب سازی محیط های شهری برای جانبازان سرافراز اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از ادارات دولتی و اماکن عمومی برای تردد جانبازان عزیز مناسب نیستند. انتظار داریم دستگاه های ذیربط و به ویژه شهرداری ها نسبت به مناسب سازی این اماکن برای جانبازان توجه لازم را داشته باشند.

همچنین در ابتدای این جلسه، یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسکو ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه، به بیان دغدغه ها و انتظارات ایثارگران و خانواده های معظم شهدا پرداخت و در پایان تصمیمات لازم به منظور ترویج فرهنگ ایثار در جامعه اتخاذ شد.

فرماندار اسکو و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری آذربایجان شرقی همچنین با حضور در منزل خانواده شهید امین علی امینی و جانباز و آزاده سرافراز آقای عبادی، یاد و خاطره ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.
 


نوشته شده در   سه شنبه 18 دي 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir