شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
موفقیت در عرصه‌های گوناگون از طریق ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی میسر است

استاندار آذربایجان شرقی در همایش بزرگداشت آیت‌الله سبحانی:
جامعه امروز بیش از تکنولوژی به اندیشه عالمان نیاز دارد

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
علل تصادفات جاده‌ای واکاوی شود/ لزوم افزایش دوربین‌های جاده‌ای در استان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
هدف از اجرای طرح نماد ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:
استفاده بهینه از فضای مجازی نیازمند افزایش سواد رسانه‌ای است

با حضور مشاور استاندار؛
جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان مرند برگزار شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با مدیرکل حراست استان دیدار و گفت‌وگو کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
ارامنه جزو اقشار ممتاز شهر تبریز هستند/ دولت و استانداری متعلق به همه شهروندان است

به مناسبت روز پرستار؛
استاندار آذربایجان شرقی از پرستاران بیمارستان کودکان و همسر جانباز 70 درصد تجلیل کرد

استاندار آذربایجان شرقی:
شکایت از رسانه‌ها متوقف شود/ نقش مهم رسانه‌ها در ایجاد حس مطالبه‌گری در جامعه

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 825
ديروز : 927
ماه : 31905
سال جاری : 81499
تعدا مطالب : 11988
كل : 81499
 
تاریخ : يکشنبه 16 دي 1397     |     کد : 29514

فرماندار هشترود:

هشترود می‌تواند قطب تولید محصولات دامی و کشاورزی ارگانیک باشد

فرماندار هشترود در جلسه کارگروه هماهنگی بازارچه دائمی محصولات روستایی و عشایری این شهرستان گفت: با توجه به کشت محصولات متنوع، هشترود می‌تواند به عنوان قطب تولید محصولات دامی و کشاورزی ارگانیک معرفی شود.

امینیان پرسش از چرایی و هدف از ایجاد بازاچه دائمی را با توجه به بحث‌های توجیهی مفصل صورت گرفته در این خصوص تکراری خواند و گفت: طبیعی است که اگر خواهان آینده‌ای متفاوت با امروز و توسعه یافته برای شهرستان هستیم باید از کلیات طرح بازارچه دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه لازمه تغییر در رفتار، تغییر در نگاه‌هاست اظهار داشت: تغییر لازمه توسعه است، از این رو ما باید به دنبال ایفای نقش در رقم زدن آینده و تعیین سرنوشت خود باشیم نه آن که نسبت به آینده بی‌تفاوت بوده و صرفا دنباله‌رو باشیم.

امینیان افزود: باید در نظر داشته باشیم که به میزانی که نقش خود را در ساخت آینده افزایش دهیم به همان میزان می‌توانیم از مزایای تغییرات بوجود آمده بهره‌مند شویم.

فرماندار هشترود تغییر علاقمندی‌ مردم از مصرف محصولات صنعتی به محصولات ارگانیک را یک فرصت و امتیاز برای شهرستان هشترود دانست که به دلیل وجود محصولات زراعی، باغی و همچنین وجود فرآورده‌های دامی با کیفیت، این شهرستان می‌تواند به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی و دامی ارگانیک در منطقه و کشور باشد.

وی افزود: به این منظور ایجاد محلی برای عرضه دائمی محصولات روستائی و عشایری می‌تواند در این امر بسیار موثر باشد.

وی گفت: این محل علاوه بر عرضه محصولات کشاورزی و صنایع بومی شهرستان می‌تواند در زمینه ارائه خدمات رفاهی و تفریحی و گردشگری نیز به شهروندان هشترودی و همچنین توریست ها نقش بسزایی داشته باشد.

فرماندار هشترود با بیان اینکه در طول ۱۰ - ۲۰ سال آینده گردشگری اولین و آخرین حرف را در دنیا خواهد زد گفت: پیش‌بینی می‌شود چیزی حدود ۷۰ درصد از نیاز مردم به اشتغال و درآمد از این حوزه تامین شود.

وی با پرسش از اینکه ما چه سهمی در گردشگری خواهیم داشت افزود: لازم است برنامه‌ریزی صحیح در شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی و تاریخی هشترود به سایر مردم استان، منطقه و کشور داشته باشیم.

وی این مسئله را ناکافی دانست و گفت: گردشگری ارتباط ظریفی با سایر حوزه‌ها دارد، به این منظور لازم و ضروری است که صنعت گردشگری خود را به سایر حوزها گره بزنیم، همچنان که کشوری مثل ترکیه توانسته به عنوان یک کشور نوظهور در توسعه اقتصادی دنیا از طریق شناساندن جاذبه‌های گردشگری خود موجب شود که صنعت پوشاک این کشور نیز به جهان معرفی شده، برندسازی شود و در حال حاضر سومین کشور به لحاظ تولید پوشاک در جهان باشد.

وی ادامه داد: این استدلال درست نیست که بگوئیم این محصولات در شهرستان‌های اطراف تولید می‌شوند بنابراین ایجاد بازار دائمی محصولات روستائی و عشایری توجیه اقتصادی ندارد. بلکه لازم است خود را مکلف به برنامه‌ریزی دقیق بکنیم تا بتوانیم در میان‌مدت و بلند مدت با شناساندن شهرستان به عنوان یک منطقه گردشگری و با ارائه محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب در این بازار(کاهش و حذف واسطه‌ها) توازن بازار را به نفع خود تغییر دهیم.

امینیان گفت: عملیات اجرایی بازارچه را فازبندی‌شده، گام به گام و زیر نظر مشاوران و کارشناسان اقتصادی ، مالی و فنی پیش خواهیم برد وی به همین منظور از شهرداری و شورای شهر خواست تا در جلسه آینده مشاوران اقتصادی ، فنی و مالی طرح را بمنظور توجیه‌پذیری اجرای طرح در محل بازار هفتگی و سایر مسائل دعوت کنند.

در این جلسه مقرر شد بخشداری‌ها که مسئول شناسایی و معرفی غرفه‌دارن هستند اطلاعات دقیق و ریز در مورد غرفه‌داران و محصولاتی که قرار است ارائه شود داده و به تبیین مسئله برندسازی محصولات به روستائیان بپردازند.
 


آلبوم تصاویرهشترود می‌تواند قطب تولید محصولات دامی و کشاورزی ارگانیک باشد

نوشته شده در   يکشنبه 16 دي 1397  توسط   مدیر سایت فرمانداری هشترود   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری هشترود
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir