شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی تأکید کرد:
تهیه بانک اطلاعاتی معادن و تعیین استاندارد تأمین مواد معدنی مورد نیاز پروژه‌های عمرانی

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
نیازمند اصلاح سیاست‌ها در بخش کشاورزی و آب هستیم

انتخاب مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی به عنوان مدیر برتر در حوزه پدافند غیرعامل

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
پژوهش و فناوری باید دردهای جامعه و صنعت را حل کند

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
راهکارهای عملی اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان هرچه سریع‌تر مشخص شود

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب یار همیشه صمیمی و صادق انسان است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
همکاری‌های تجاری تبریز و آنتالیا گسترش می‌یابد/ فعالیت۴۲ شرکت ترک در استان

معاون اقتصادی استاندار:
اعطای تسهیلات اشتغال مبتنی بر برنامه توسعه استان باشد/ ضرورت تمرکززدایی در بخش‌های اقتصادی

با حکم وزیر کشور؛
جواد رحمتی به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی:
از مردم حلالیت می‌خواهم/ همه توانم را برای خدمت به مردم استان به کار گرفتم

آرشیو
 
 
امروز : 559
ديروز : 829
ماه : 13349
سال جاری : 13349
تعدا مطالب : 11678
كل : 13349
 
تاریخ : يکشنبه 13 آبان 1397     |     کد : 29152

فرماندار مرند:

بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد

فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه بازآفرینی شهری با اشاره به نگاه شهرسازی و شهروندسازی در طرح بازآفرینی عنوان کرد: هر دستگاه اگر نگاه فیزیکی به شهر دارد باید نگاه رفتارسازی نیز به شهر داشته باشد.

گرشاسبی بازآفرینی را منجر به توسعه دانست و افزود: شهری که حاشیه نشینی بر هسته مرکزی شهری غالب است، رفتارهای شهری را بر هم زده و ساختار غلط را تبیین می کند.

وی تاکید کرد: نهادهای متولی امر فرهنگ، باید حوزه های ساخت و تولید فکر فعالیت داشته باشند.

گرشاسبی توجه به استانداردسازی شهری را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز حاکمیت به بافت فرسوده شهری ورود پیدا کرده، چرا که آن را یک تهدید می داند و بسیاری از آسیب های اجتماعی در این مناطق صورت می گیرد.

فرماندار ویژه مرند بر ضرورت کاهش فاصله هسته مرکزی شهر و مناطق حاشیه نشین تاکید کرد و افزود: باید با یک سازماندهی مناسب و تثبیت وضع موجود، برای تغییر این وضع، برنامه داشت.

وی با اشاره به اینکه تنها با بخشنامه نمی توان شهر را مدیریت کرد، ابراز داشت: باید به شهروندان مناطق حاشیه نشین نیز ارائه خدمت کرد، در این راستا، مدیران منتظر بودجه و اعتبار نباشند، مهم این است که با تولید فکر، مدیریت کرد.

فرماندار مرند بر ضرورت مشارکت شهروندان در شهرسازی تاکید کرد و افزود: بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد، دستگاه های امر فرهنگ با مردم گفتگو کرده و نسبت به فرهنگ سازی اقدام کنند تا مردم در شهرسازی ورود پیدا کنند.

گرشاسبی گفت: مدیران در بروزرسانی زیرساخت های شهری از سرمایه های اجتماعی بهره ببرند، بازآفرینی شهری اگر همکاری مردم نباشد، طرح موفقی نخواهد بود.

فرماندار ویژه مرند در ادامه با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده خارج از شهر اظهار داشت: شهر مرند در روزهای تعطیل و پایان هفته به یک پارکینگ عمومی تبدیل می شود که باید با آینده نگری، نباید اجازه شکل دهی غیرقانونی به ساخت و سازها داده شود.

وی افزود: شهرداری برای اصلاح ساخت و سازهای غلط شهری، باید میلیاردها تومان هزینه دهد، چرا جلوی این تخلفات پیش از گسترش آن گرفته نمی شود.


 در این جلسه کاوه شهردار مرند ابراز داشت: شهرداری اولین نهادی است که اقدام به تشکیل سازمان عمران کرد، محلات قدیمی شهر مرند ۵۰ درصد جمعیت را در خود اسکان داده است.

وی افزود: ۱۷ محله مرند به عنوان محلات هدف طرح بازآفرینی شهری شناسایی شده است که ۶۳ هزار نفر در این مناطق به وسعت ۴۵۸ هکتار ساکن هستند.

کاوه خواستار همکاری ادارات برای اجرای هرچه بهتر این طرح شد و تاکید کرد: ستاد بازآفرینی در اداره کل راه و شهرسازی مستقر است که با همکاری ادارات فعالیت خود را انجام می دهند، اخیرا نیز زمینی در منطقه آغ زمی جهت احداث فضای سبز از اوقاف در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

شهردار مرند اظهار داشت: ۹۶۰ تن آسفالت در این محلات صورت گرفته و تخریب، احداث پل، جدول گذاری، کف سازی و اصلاح هندسی از عملیاتی است که در محله های شناسایی شده در حال انجام است.

وی تاکید کرد: باید جلوی گسترش بی رویه شهر مرند گرفته شود، سکونت گاه های غیرمجاز و حاشیه نشین، خارج از محدوده شهر قرار دارند که شهرداری را در خدمات رسانی با مشکل روبه رو می کند.

کاوه همچنین از رونق اخذ پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با هدف رونق ساخت و ساز، ۷۰ درصد عوارض واحدهای مسکونی و ۶۰ درصد در واحدهای تجاری تخفیف داده شده است.


آلبوم تصاویربازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد

واحد ارجاع دهنده فرمانداری مرند
PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir