شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه بازآفرینی شهری ضروری است

استاندار آذربایجان شرقی:
مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست کارهای فرهنگی است/ لزوم توسعه آموزش‌های عمومی و مشارکت‌های مردمی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
حریم قانونی راه‌ها در محدوده 30 کیلومتری و ورودی شهرها آزادسازی شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم بهره‌گیری از توان کارشناسی و تعامل بین بخشی با هدف توسعه صادرات

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
آمار وقایع حیاتی استان به صورت تخصصی و کاربردی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
احداث نیروگاه‌های خورشیدی، گزینه مناسبی برای درآمدزایی دهیاری‌هاست

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:
پیشگیری تنها راه مقابله با شیوع مواد مخدر است/ نتایج آموزش‌ها باید ملموس باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
ازخودگذشتگی از برکات انقلاب اسلامی است/ مردم آذربایجان پیشگام کارهای خیر هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
اطلاعات مناقصه‌های دستگاه‌های اجرایی استان شفاف‌سازی شود

در آستانه جشن گلریزان؛
استاندار آذربایجان شرقی از مردم استان برای مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دعوت کرد

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 53
ديروز : 8408
ماه : 64698
سال جاری : 315028
تعدا مطالب : 12626
كل : 315028
 
تاریخ : يکشنبه 13 آبان 1397     |     کد : 29152

فرماندار مرند:

بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد

فرماندار ویژه شهرستان مرند در جلسه بازآفرینی شهری با اشاره به نگاه شهرسازی و شهروندسازی در طرح بازآفرینی عنوان کرد: هر دستگاه اگر نگاه فیزیکی به شهر دارد باید نگاه رفتارسازی نیز به شهر داشته باشد.

گرشاسبی بازآفرینی را منجر به توسعه دانست و افزود: شهری که حاشیه نشینی بر هسته مرکزی شهری غالب است، رفتارهای شهری را بر هم زده و ساختار غلط را تبیین می کند.

وی تاکید کرد: نهادهای متولی امر فرهنگ، باید حوزه های ساخت و تولید فکر فعالیت داشته باشند.

گرشاسبی توجه به استانداردسازی شهری را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز حاکمیت به بافت فرسوده شهری ورود پیدا کرده، چرا که آن را یک تهدید می داند و بسیاری از آسیب های اجتماعی در این مناطق صورت می گیرد.

فرماندار ویژه مرند بر ضرورت کاهش فاصله هسته مرکزی شهر و مناطق حاشیه نشین تاکید کرد و افزود: باید با یک سازماندهی مناسب و تثبیت وضع موجود، برای تغییر این وضع، برنامه داشت.

وی با اشاره به اینکه تنها با بخشنامه نمی توان شهر را مدیریت کرد، ابراز داشت: باید به شهروندان مناطق حاشیه نشین نیز ارائه خدمت کرد، در این راستا، مدیران منتظر بودجه و اعتبار نباشند، مهم این است که با تولید فکر، مدیریت کرد.

فرماندار مرند بر ضرورت مشارکت شهروندان در شهرسازی تاکید کرد و افزود: بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد، دستگاه های امر فرهنگ با مردم گفتگو کرده و نسبت به فرهنگ سازی اقدام کنند تا مردم در شهرسازی ورود پیدا کنند.

گرشاسبی گفت: مدیران در بروزرسانی زیرساخت های شهری از سرمایه های اجتماعی بهره ببرند، بازآفرینی شهری اگر همکاری مردم نباشد، طرح موفقی نخواهد بود.

فرماندار ویژه مرند در ادامه با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده خارج از شهر اظهار داشت: شهر مرند در روزهای تعطیل و پایان هفته به یک پارکینگ عمومی تبدیل می شود که باید با آینده نگری، نباید اجازه شکل دهی غیرقانونی به ساخت و سازها داده شود.

وی افزود: شهرداری برای اصلاح ساخت و سازهای غلط شهری، باید میلیاردها تومان هزینه دهد، چرا جلوی این تخلفات پیش از گسترش آن گرفته نمی شود.


 در این جلسه کاوه شهردار مرند ابراز داشت: شهرداری اولین نهادی است که اقدام به تشکیل سازمان عمران کرد، محلات قدیمی شهر مرند ۵۰ درصد جمعیت را در خود اسکان داده است.

وی افزود: ۱۷ محله مرند به عنوان محلات هدف طرح بازآفرینی شهری شناسایی شده است که ۶۳ هزار نفر در این مناطق به وسعت ۴۵۸ هکتار ساکن هستند.

کاوه خواستار همکاری ادارات برای اجرای هرچه بهتر این طرح شد و تاکید کرد: ستاد بازآفرینی در اداره کل راه و شهرسازی مستقر است که با همکاری ادارات فعالیت خود را انجام می دهند، اخیرا نیز زمینی در منطقه آغ زمی جهت احداث فضای سبز از اوقاف در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

شهردار مرند اظهار داشت: ۹۶۰ تن آسفالت در این محلات صورت گرفته و تخریب، احداث پل، جدول گذاری، کف سازی و اصلاح هندسی از عملیاتی است که در محله های شناسایی شده در حال انجام است.

وی تاکید کرد: باید جلوی گسترش بی رویه شهر مرند گرفته شود، سکونت گاه های غیرمجاز و حاشیه نشین، خارج از محدوده شهر قرار دارند که شهرداری را در خدمات رسانی با مشکل روبه رو می کند.

کاوه همچنین از رونق اخذ پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: با هدف رونق ساخت و ساز، ۷۰ درصد عوارض واحدهای مسکونی و ۶۰ درصد در واحدهای تجاری تخفیف داده شده است.


آلبوم تصاویربازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین را باید مردم محور کرد

نوشته شده در   يکشنبه 13 آبان 1397  توسط   کاربر روابط عمومی مرند   
واحد ارجاع دهنده فرمانداری مرند
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir