شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی تأکید کرد:
تهیه بانک اطلاعاتی معادن و تعیین استاندارد تأمین مواد معدنی مورد نیاز پروژه‌های عمرانی

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
نیازمند اصلاح سیاست‌ها در بخش کشاورزی و آب هستیم

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
پژوهش و فناوری باید دردهای جامعه و صنعت را حل کند

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
راهکارهای عملی اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان هرچه سریع‌تر مشخص شود

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب یار همیشه صمیمی و صادق انسان است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
همکاری‌های تجاری تبریز و آنتالیا گسترش می‌یابد/ فعالیت۴۲ شرکت ترک در استان

معاون اقتصادی استاندار:
اعطای تسهیلات اشتغال مبتنی بر برنامه توسعه استان باشد/ ضرورت تمرکززدایی در بخش‌های اقتصادی

با حکم وزیر کشور؛
جواد رحمتی به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی:
از مردم حلالیت می‌خواهم/ همه توانم را برای خدمت به مردم استان به کار گرفتم

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
ناحیه صنعتی شورگل بناب توسعه می‌یابد

آرشیو
 
 
امروز : 464
ديروز : 829
ماه : 13254
سال جاری : 13254
تعدا مطالب : 11677
كل : 13254
 
تاریخ : شنبه 12 آبان 1397     |     کد : 29131

فرماندار میانه:

هجمه امروز دشمنان علیه کشورمان، هویتی و معنوی است

فرماندار ویژه میانه با اشاره به فرا رسیدن یوم الله 13 آبان ماه و روز دانش آموز، هفته بسیج دانش آموزی را گرامی داشته، گفت: ۱۳ آبان در مقاطع مختلف تاریخ کشورمان همواره سرمنشاء رویدادهای مهم و اثرگذار بوده است و دانش آموزان نیز به عنوان جمعیت پایه‌ای و اثرگذار جامعه، حماسه ساز یکی از همین 13 آبان ها بوده و در کنار دیگر اقشار جامعه، نقش بسزایی در جریان پیروزی انقلاب داشتند.

محمدرضا مشایخی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بمناسبت هفته پدافند غیرعامل، با دعوت از عموم مردم برای حضور و برپایی باشکوه راهپیمایی 13 آبان، افزود: در این روز مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی خواهیم زد و این حضور و وحدت عموم ملت، علاوه بر ابراز انزجار از خوی استکبارگری دشمنان، نوعی دفاع غیرنظامی و پدافند غیرعامل به شمار می رود و به همین لحاظ این روز را حساس و مهم می‌شماریم.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل همان دفاع غیرنظامی است و ممالک مختلف همواره در دفاع نظامی قرار نمی گیرند، گفت: بشر همواره در معرض تهدید های طبیعی و یا تهدید های ساخت بشر است و به مرور زمان با توجه به پیچیدگی هایی که پیش آمده، دفاع غیر نظامی در مقابل طبیعت وحشی و تهدید های انسان ساخت در کنار دفاع نظامی حائز اهمیت شده و حتی از اهمیت بالاتری برخوردار شده است.
مشایخی ادامه داد: در کنار پیشرفت‌هایی که ممالک مختلف در طول تاریخ برای خود به ارمغان آورده اند، بر سر کسب و حفظ منافع و داشته ها در معرض تهدید و تقابل قرار دارند که لاجرم برای بقای خود دست به انجام یک سری دفاع ها می زنند. 
فرماندار میانه با اشاره به اینکه اکثر کشورها برای مقابله با تهدیدات نظامی، برنامه های نظامی و تسلیحاتی دارند و در این زمینه پیشرفت های قابل توجهی داشته اند، گفت: با این وجود، در عصر کنونی، ماهیت و کارکرد جنگ نظامی تقریباً کمرنگ شده و جنگ و دفاع غیر نظامی بیش از پیش مورد اهمیت قرار می گیرد و امروزه کشورها برای کسب منافع به روش‌هایی دست می‌زنند که مرز و جبهه و سازوکار مشخصی نداشته و در عین حال دارای برنامه‌ای دقیق و مدون هستند.
 
مشایخی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر لزوم مستمر بودن پدافند غیرعامل بر کشور است گفت: با پیچیدگی ها و گذر زمان این اصل همواره پابرجاست چراکه در جهان، نظام های قدرت طلب و سلطه طلب هستند که به دست درازی به منافع دیگر کشورها می پردازند و کشور ما نیز همواره در طول تاریخ مورد طمع آنان بوده است.
وی گفت: رشد جمعیت انسانی دنیا، پیشرفت ها و محدودیت منابع و قدرتمند بودن کشور به پشتوانه داشتن منابع، دست درازی های کشورهای قدرت طلب و مستکبر را محتمل تر می کند و دفاع غیر نظامی یا پدافند غیرعامل را اهمیت می‌بخشد و اهمیت این دفاع بنا بر مناطق مختلف جهان به خاطر منابع و دارایی های متفاوت ، متفاوت است پس باید پدافند غیرعامل، منطقه نگری و بومی نگری شده، با خلاقیت، هنرمندی و ابتکار در زمینه های مختلف آن برنامه ریزی صورت پذیرد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان این مطلب که بنابر حساسیت و اهمیت غیرعامل در کشورمان، از سال ۱۳۸۲ به صورت نظام مند و با در بر گرفتن کارگروه های مختلف با کارهای تخصصی سازمان پدافند غیرعامل تشکیل شد، ادامه داد: حوادث طبیعی و غیرمترقبه تحت عنوان مدیریت بحران در کشورمان مدیریت می‌شود و در کنار آمادگی برای پیشگیری و بسترسازی برای آگاه سازی آحاد جامعه، باید در صورت بروز بحران، امکاناتی نیز برای جبران خسارات در اختیار باشد و برای مقابله با تهدیدات ساخته دست بشر و ظلم و دست درازی ها نیز سازمان پدافند غیر عامل با دفاع غیر نظامی، حفاظت از مراکز حساس و حیاتی، داشته ها، امکانات، تجهیزات و تاسیسات را بر عهده داشته و باید آنها را با تدابیر اساسی از معرض خطرات و آسیب ها مصون نگه دارد.
مشایخی در ادامه به اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه  سایبری، دیجیتالی و الکترونیک اشاره کرده، گفت:  با توجه به پیشرفتی که همگام با دنیا در کشورمان در زمینه فضای سایبری برای تبادل اطلاعات حاصل شده، اهمیت حفاظت از این فضا را نیز در بخش های مختلف کشور بالا برده چراکه فضای سایبری همواره می تواند مورد مخاطره و تهدید قرار گرفته و در نتیجه بسیاری از امور را مختل نماید.
فرماندار میانه با بیان اینکه بیشترین نوع تهدید و هجمه امروز دشمنان علیه کشورمان، تهدید هویتی و معنوی با ایجاد جنگ روانی و جنگ اقتصادی است، گفت: هجمه دشمنان در قالب تحریم و القا و پمپاژ یأس و ناامیدی به مردم است و در روزهای اخیر بر طبل توخالی اش مبنی بر مبدا قرار دادن روز 13 آبان برای اعمال یک سری تحریم ها می کوبد درحالیکه همگی واقفیم همگی این ادعاها خیال باطل است چرا که این نظام اسلامی از بدو وجود تاکنون در معرض تحریم‌های مختلف بوده و مردم این گذرها را سرافرازانه سپری کردند.
وی با تاکید بر اینکه تهدیدات امروزی دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی بخاطر پشتوانه محکم ملت، مردم محور است، افزود: مقابله با چنین تهدیداتی آگاهی مردم را می‌طلبد تا آنها را دفع کند و اولین فاکتور برای تحقق این امر، بالا بردن آگاهی جامعه و آستانه تحمل مردم است.
مشایخی به پدافند غیرعامل در بخش تهدیدات زیستی، آب، غذا، نوع کشاورزی اشاره داشته، گفت: در همه مخاطرات، میزان آگاهی و مواظبت عمومی مردم و برنامه‌ریزی برای پیشگیری و دفع از سوی مسئولین سازمان پدافند غیرعامل افزایش ایمنی و مصونیت در برابر مخاطرات را در پی خواهد داشت.
فرماندار ویژه میانه، تحقق اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه‌های پدافند غیر عامل را بسیار مهم توصیف کرده، گفت: با درون زایی و برونگرایی اقتصادی و حمایت از تولید داخلی و تولیدکننده داخلی بر مبنای سیاست نظام و دولت، می توان به خوداتکایی رسیده، در مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه استکبار ایستاد.
مشایخی به آمادگی شهرستان میانه در زمینه پدافند غیرعامل در حوزه های مختلف اشاره کرده، به بیان اقدامات پیشگیرانه و جایگزین در مواقع بحرانی در این شهرستان پرداخته، گفت: در شهرستان میانه علاوه بر مسائل امنیتی که با همکاری، تعامل، تلاش های بی وقفه و هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی، قضایی، امنیتی و انتظامی شهرستان تامین است، از زیرساخت های انرژی مانند گاز با روش های نوین و برق دارای برق مطمئن برخورداریم بطوریکه برق شهرستان در ۲ پست مطمئن و جایگزین تامین شده و از طرفی برق نیروگاه بادی با تکمیل روند آن، به مرور وارد مدار می شود.
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نیز پد هلیکوپتر احداث شده و امکان امدادرسانی هوایی در شهرستان وجود دارد، همچنین در زمینه مقابله با تهدیدات زیستی، میکروبی و آلودگی پسماند، بی خطر سازی زباله‌های بیمارستانی انجام می‌شود و فاضلاب بیمارستانی مورد پیش تصفیه قرار می گیرد.
مشایخی در خصوص استحکامات ساختمانی شهرستان گفت: استحکام بناهای شهری مورد نظارت دقیق قرار می گیرد و در مقاوم سازی مسکن روستایی نیز کارهای مهمی انجام پذیرفته که مردم علی الخصوص روستانشینان شاهد آن می باشند.
 


آلبوم تصاویرهجمه امروز دشمنان علیه کشورمان، هویتی و معنوی است

واحد ارجاع دهنده فرمانداری میانه
PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir