شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

استاندار آذربایجان شرقی:
ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

مسائل و مشکلات فعالان صنعت قیر در آذربایجان شرقی بررسی شد

استاندار آذربایجان شرقی:
دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
نانوایی‌های استان درجه‌بندی و سامان‌دهی می‌شوند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
تمرکززدایی موجب کاهش فساد اداری می‌شود

استاندار آذربایجان ‌شرقی:
ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید

استاندار آذربایجان شرقی:
روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است

آرشیو
 
 
امروز : 236
ديروز : 1189
ماه : 13478
سال جاری : 13478
تعدا مطالب : 11432
كل : 13478
 
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397     |     کد : 28919

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

تدوین برنامه ارتقای اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از تدوین برنامه ارتقای اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تا اواخرآبان ماه سالجاری خبر داد.

علی جهانگیری در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان، با تأکید بر ضرورت افزایش حجم اقتصاد IT و ICT در استان خاطرنشان کرد: باوجود پتانسیل‌های علمی و دانشگاهی باید با تدوین برنامه‌های عملیاتی درصدد افزایش سهم اقتصاد فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان باشیم.

وی، خواستار ورود جدی انجمن نظام صنفی رایانه‌ای استان به موضوع تدوین این برنامه شد و گفت: انتظار داریم نظام صنفی هرچه سریع‌تر با احصا آخرین شرایط حاکم بر این صنف و آسیب‌شناسی کارشناسی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تدوین و عملیاتی کردن این سند اقدام کند.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: شرایط موجود نشان می‌دهد که با دقت عمل در برنامه‌ریزی‌های آتی می‌توانیم جهش قابل‌توجهی را در اقتصاد IT و ICT شاهد باشیم ازاین‌رو در بررسی‌های اجمالی باید گردش مالی و حجم اقتصاد آن احصا و نسبت به رفع موردی مشکلات اقدام شود.

جهانگیری، توانمندسازی شرکت‌های فعالان در این عرصه را ضروری دانست و گفت: ما باید شرکت‌هایی در چهارچوب‌های بین‌المللی داشته باشیم تا بتوانند نه‌تنها در استان بلکه در خارج از مرزهای کشور نیز حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی ادامه داد: به‌منظور تقویت شرکت‌های فعال در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان‌ها وادارات دولتی تا حد توان و در قالب چهارچوب‌های قانونی درصورتی‌که شرکت‌های استانی و خارج از استان امتیاز یکسانی برای به دست آوردن پروژه‌ای کسب می‌کنند با تبعیض مثبت با آن‌ها برخورد کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX در تبریز گفت: خوشبختانه نمایشگاه RINOTEX در طول سال‌های اخیر توانسته است عرصه‌ای برای تعامل فناوران و سرمایه‌گذاران باشد و انتظار می‌رود  فعالان این صنف نیز با حضور گسترده در این نمایشگاه نسبت به معرفی دستاوردهای خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: یکی از بخش‌هایی که امسال بیش از هر زمان دیگری در نمایشگاه RINOTEX برجسته خواهد بود بخش معرفی نیازهای فناوری سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی است تا فناوران و دانشگاهیان با شناخت این نیازها نسبت به رفع خلأهای موجود اقدام کنند.

جهانگیری شرایط فعلی کشور را بهترین فرصت برای توسعه فعالیت تولیدکنندگان داخل دانست و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و به‌صرفه نبودن واردات، امروز بهترین فرصت برای تولیدکننده داخلی به منظور افزایش کیفیت و کمیت فروش محصولات خود است.
 

 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir