شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

استاندار آذربایجان شرقی:
ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

مسائل و مشکلات فعالان صنعت قیر در آذربایجان شرقی بررسی شد

استاندار آذربایجان شرقی:
دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
نانوایی‌های استان درجه‌بندی و سامان‌دهی می‌شوند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
تمرکززدایی موجب کاهش فساد اداری می‌شود

استاندار آذربایجان ‌شرقی:
ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید

استاندار آذربایجان شرقی:
روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است

آرشیو
 
 
امروز : 250
ديروز : 1189
ماه : 13492
سال جاری : 13492
تعدا مطالب : 11432
كل : 13492
 
تاریخ : سه شنبه 20 شهريور 1397     |     کد : 28917

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

مراسم اربعین حسینی باید صحنه وحدت بین دو ملت ایران و عراق باشد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه ایران و عراق، کانون‌های پرجوش و خروش تشیع در دنیای امروز هستند، اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی فرصتی برای تقویت وحدت بین ملت‌های دو کشور است و باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

رحیم شهرتی‌فر در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی مدیران موکب‌های خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی، گفت: امروز به برکت خون شهدا و حرکت امام راحل(ره) و سیاست‌های بین‌المللی و منطقه‌ای جمهوری اسلامی، شرایط برای جهان تشیع متفاوت از گذشته است و شاهد برپایی عظیم‌ترین تظاهرات مذهبی به نام شیعه و امام حسین(ع) هستیم.

وی افزود: باید از این فرصت بی‌نظیر در تاریخ تشیع نهایت استفاده را برای ترویج فرهنگ شهادت و پیام قیام امام حسین(ع) و همچنین تقویت انسجام و یکپارچگی پیروان مکتب تشیع و همگرایی ادیان و مذاهب با تکیه بر نهضت عاشورا ببریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمنان به دنبال انحراف حرکت عظیم اربعین هستند، افزود: هدف شیطانی دشمنان، فاصله انداختن بین دو ملت ایران و عراق و تحت تاثیر قرار دادن حضور میلیونی ایرانیان در این مراسم است.

وی اضافه کرد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند و این‌طور القا می‌کنند که شیعیان، مراسم اربعین را در مقابله با مراسم حج برگزار می‌کنند؛ در حالی که هدف اصلی مراسم اربعین، تقویت وحدت در کل جهان اسلام است.

شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: تبلیغات سوء و خلاف واقع اخیر دشمنان و بدخواهان در فضای رسانه‌ای نیز در راستای این هدف شوم است که مردم ایران و عراق را نسبت به یکدیگر بدبین کند.

وی با تأکید بر اینکه باید در مقابل این توطئه‌ها هوشیار بود، گفت: مراسم اربعین باید به صحنه وحدت و همدلی دو ملت ایران و عراق به عنوان کانون‌های پرجوش و خروش تشیع در جهان امروز تبدیل شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی همچنین به تهدیدهای امنیتی مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: حرکت عظیم اربعین، دشمنان تشیع از جمله وهابیون و صهیونیست‌ها را دچار واهمه کرده و آنها به دنبال به هم زدن نظم و تهدید امنیت این مراسم هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از سناریوهای تهدیدآمیز دشمنان، احترام به قانون و همکاری با نیروهای امنیتی باید مورد توجه همه شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران مراسم اربعین قرار گیرد.

شهرتی‌فر، رعایت قوانین و مقررات کشور میزبان را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: احترام به جایگاه و منزلت مرجعیت و حفظ شئونات دولت و ملت عراق از سوی شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین ضروری است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی مردم‌محوری را مشخصه اصلی مراسم اربعین عنوان کرد و گفت: دولت و نهادهای عمومی در این زمینه نقش هماهنگی و تسهیل را بر عهده دارند و کار اصلی باید توسط مردم انجام شود.

وی افزود: باید زمینه جلب مشارکت‌های مادی و معنوی و کمک‌های داوطلبانه مردم در این مراسم فراهم شود.

شهرتی‌فر همچنین بر ایجاد زیرساخت‌های دائمی برای خدمت به زائران، حضور سازمان‌دهی‌شده هیأت‌ها برای خدمت‌رسانی و فراهم کردن امکانات لازم در مدت زمان باقی‌مانده تا برگزاری مراسم اربعین تأکید کرد.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی و دبیر ستاد استانی اربعین نیز در این نشست از تشکیل 19 موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین توسط این کمیته خبر داد و گفت: این موکب‌ها روزانه به 38 هزار نفر خدمت‌رسانی خواهند کرد.

جهانگیر اسکندرزاده افزود: موکب‌های آذربایجان شرقی برای یک‌هزار نفر در مرز جلفا، 10 هزار نفر در مرز خسروی، دو هزار نفر در کربلا، 10 هزار نفر در سامرا و 15 هزار نفر در بصره خدمات مختلف از قبیل تغذیه و اقامت ارائه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی به عنوان استان معین در مرز خسروی انتخاب شده و زائران این استان نیز از این مرز تردد خواهند کرد.

در این مراسم که رؤسای 11 کمیته تخصصی ستاد اربعین و مدیران موکب‌های خدمت‌رسانی به زائران اربعین حضور داشتند آخرین هماهنگی‌ها برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران انجام شد.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir