شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

استاندار آذربایجان شرقی:
ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

مسائل و مشکلات فعالان صنعت قیر در آذربایجان شرقی بررسی شد

استاندار آذربایجان شرقی:
دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
نانوایی‌های استان درجه‌بندی و سامان‌دهی می‌شوند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
تمرکززدایی موجب کاهش فساد اداری می‌شود

استاندار آذربایجان ‌شرقی:
ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید

استاندار آذربایجان شرقی:
روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است

آرشیو
 
 
امروز : 261
ديروز : 1189
ماه : 13503
سال جاری : 13503
تعدا مطالب : 11432
كل : 13503
 
تاریخ : دوشنبه 19 شهريور 1397     |     کد : 28913

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تأکید کرد:

لزوم تهیه برنامه مدون برای مواجهه با تغییرات ساختاری و تحکیم بنیان خانواده

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خانواده‌های ایرانی مانند جوامع دیگر در معرض تغییرات ساختاری و کارکردی قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: باید برای مواجهه با این تغییرات برنامه‌ریزی‌های مناسب صورت گیرد.

رحیم شهرتی‌فر در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان، با اشاره به تغییرات صورت گرفته در ساختار خانواده‌ها، گفت: در شرایط جدید اجتماعی، نقش تربیتی و نظارتی والدین کاهش یافته و به تدریج به نهادهای دیگر واگذار شده است که همین امر موجب کاهش تعامل عاطفی درون خانواده‌ها نیز شده است.

وی با اشاره به گسترش روزافزون استفاده از فناوری و فضای مجازی، افزود: یکی از تبعات این موضوع، گسترش فضای انفرادی افراد در درون خانواده‌ها و کاهش گفت‌وگو میان اعضای خانواده است که تاثیر بسزایی در کاهش سازگاری و وفاق در نهاد خانواده داشته است.

شهرتی‌فر به تفاوت شیوه‌های همسرگزینی و الگوهای ازدواج با گذشته نیز اشاره کرد و گفت: آشنا نبودن جوانان با مهارت‌های زندگی به‌ویژه مهارت‌های ارتباطی و ضعف مسئولیت‌پذیری آنان برای ورود به عرصه زندگی موجب افزایش سن ازدواج شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: در کنار این تغییرات منفی، ما مزیت‌هایی از جمله قداست نهاد خانواده در فرهنگ ایرانی را داریم که باید از آنها در جهت کاستن از آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی، از افزایش مراکز مشاوره و وجود سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه خانواده به‌عنوان ظرفیت‌های این حوزه نام برد و گفت: تهیه برنامه‌ای مدون و منسجم برای تحکیم بنیان خانواده و سامان‌دهی امکانات دولتی در این زمینه ضروری است.

شهرتی‌فر همچنین به موضوع زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که یک سوم از آنها تنها زندگی می‌کنند و اغلب فاقد مهارت شغلی هستند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های دولت در حوزه خانواده، بهبود کیفیت زندگی زنان سرپرست خانوار در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری، 5 درصد از اعتبارات هزینه‌ای استان با مجوز شورای برنامه‌ریزی استان و در راستای سیاست‌های کلی خانواده در اختیار اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قرار می‌گیرد.

رقیه صادق‌زاده افزود: تقویت نهاد خانواده و جایگاه زنان در آن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه‌ها و توجه به نقش سازنده زنان از جمله محورهای اولویت‌دار اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری در راستای اجرای سیاست‌های کلی خانواده است.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir