شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
شهرداری‌ها موظف به پرداخت نیم درصد اعتبارات خود به کتابخانه‌های عمومی هستند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
ارتقای جایگاه استان در بهبود فضای کسب‌وکار

استاندار آذربایجان شرقی:
ارائه آموزش‌های لازم به خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد ضروری است

مسائل و مشکلات فعالان صنعت قیر در آذربایجان شرقی بررسی شد

استاندار آذربایجان شرقی:
دانشگاه‌ها باید در توسعه اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنند

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
نانوایی‌های استان درجه‌بندی و سامان‌دهی می‌شوند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
تمرکززدایی موجب کاهش فساد اداری می‌شود

استاندار آذربایجان ‌شرقی:
ارز حاصل از صادرات باید به جامعه بازگردد/ ضرورت تامین مواد اولیه تولید

استاندار آذربایجان شرقی:
روحیه جهادی تلاشگران قرارگاه خاتم، الگوی سازندگی در کشور است

استاندار آذربایجان شرقی:
طرح جامع صادرات و واردات تهیه شود/ تامین کالاهای اساسی تحت کنترل است

آرشیو
 
 
امروز : 260
ديروز : 1189
ماه : 13502
سال جاری : 13502
تعدا مطالب : 11432
كل : 13502
 
تاریخ : دوشنبه 19 شهريور 1397     |     کد : 28912

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

اصلاح صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت ادامه همکاری خوشه قطعه‌سازی استان با موسسه فناوری اتریش(AIT)، گفت: صنعت قطعه‌سازی در استان ما باوجود قدمت چندین ساله امروز نیازمند بازنگری جدی است ازاین‌رو اصلاح کسب‌وکارهای مبتنی بر صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می‌شود.

علی جهانگیری در جلسه مشترک با معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف که با حضور فعالان صنعت قطعه‌سازی استان برگزار شد گفت:  خوشبختانه پروژه توسعه نظام نوآوری قطعه‌سازی خودرو با  هماهنگی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری مشترک بین موسسه فناوری اتریش(AIT)، منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و انجمن مدیریت تکنولوژی ایران در حوزه قطعه‌سازی خودرو استان آذربایجان شرقی اجرایی شد و امروز برای رسیدن به نتایج مطلوب نیازمند تمدید و ادامه همکاری با این موسسه هستیم.

وی، ادامه داد: این اقدام و همراهی علمی و فناوری بین المللی در استان ما کار مثبت و بزرگی بود و ارزش تمرکز را دارد ازاین‌رو باید با همفکری یکدیگر راهی برای ادامه این مسیر پیدا کنیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: رفت‌وآمدهای متعدد بین متولیان امر و بخصوص صنعتگران و مدیران قطعه‌سازی استان به‌عنوان بازیگران اصلی این حوزه  به کشور اتریش خوشبختانه نتایج مهمی داشته است و امروز ما به این نتیجه رسیده‌ایم که برای ماندن در این صنعت نیازمند بازتعریف و چرخش جدی هستیم و این مهم با تکیه‌بر توسعه همکاری‌های مشترک و تمرکز بر بخش‌های تحقیق و توسعه و آموزش  متخصصین کشور ما در اتریش دست یافتنی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت همکاری با کشورهای اروپایی در بحث های  اطلاعاتی و نرم افزاری گفت:  امروز برای به روز کردن این صنعت نیازمند مدیران فنی هستیم تا دانش‌آموختگان دانشگاهی ما در کنار متخصصان اروپایی بتوانند به تجربه کافی دست یابند .

جهانگیری همکاری و تعامل با دیگر سازمان‌های بین‌المللی برای رسیدن به اهداف تعریف‌شده در این صنعت را نیز متذکر شد و گفت: توسعه همکاری‌های بین‌المللی با همراهی سازمان‌هایی همچون یونیدو نیز باید هم‌زمان پیگیری شود و ادامه همکاری با موسسه  فناوری اتریش(AIT) به نظر می‌رسد با مداخله شرکت شهرک‌های صنعتی در دور جدید همکاری‌ها مثمر ثمر تر خواهد بود.

مصطفی کاظمی معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف نیز در این نشست ضمن تقدیر از پیگیری‌های مدیران ارشد استان و همکاری و تعامل خوب بخش خصوصی در تحقق برنامه‌های این پروژه گفت: طبق نتایج بررسی‌های صورت گرفته شورای عالی عتف نیز مصمم به ادامه این پروژه تأثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: ما برای تحقق تمامی اهداف تعریف‌شده در این پروژه همراه فعالان اقتصادی استان در این حوزه بوده و تصمیم‌گیری‌ها بعد از مشورت با مدیران استانی و فعالان قطعه‌سازی استان خواهد بود.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir