شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
از رفتارهای سلیقه‌ای در برگزاری مناقصات پرهیز شود

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
لزوم نظارت همگانی برای کنترل بازار و برخورد جدی با گران‌فروشان حرفه‌ای

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
اکوسیستم نوآوری به عنوان یکی از هسته‌های کلیدی سند تدبیر توسعه استان پیگیری می‌شود

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
29 بهمن یوم‌الله واقعی بود/ مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب هم پیشتاز باشند

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی:
جریمه تخلفات ساختمانی شامل مدیران و عوامل موثر در این زمینه شود

در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان؛
مشکلات 10 واحد تولیدی و صنعتی بررسی شد

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
لزوم حمایت از کالای ایرانی در شرایط تحریم

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد:
لزوم توجه به تامین زیرساخت‎های انرژی در سند تدبیر توسعه استان

با حضور استاندار؛
۱۷۴ طرح فنی صداوسیمای مرکز آذربایجان ‌شرقی به بهره‌برداری رسید

معاون عمرانی استاندار آذربایجان ‎شرقی:
اختصاص 300 هکتار زمین برای احداث شهرک تفریحی در تبریز

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1234
ديروز : 2207
ماه : 58713
سال جاری : 145592
تعدا مطالب : 12176
كل : 145592
 
تاریخ : دوشنبه 19 شهريور 1397     |     کد : 28912

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

اصلاح صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت ادامه همکاری خوشه قطعه‌سازی استان با موسسه فناوری اتریش(AIT)، گفت: صنعت قطعه‌سازی در استان ما باوجود قدمت چندین ساله امروز نیازمند بازنگری جدی است ازاین‌رو اصلاح کسب‌وکارهای مبتنی بر صنعت قطعه‌سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می‌شود.

علی جهانگیری در جلسه مشترک با معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف که با حضور فعالان صنعت قطعه‌سازی استان برگزار شد گفت:  خوشبختانه پروژه توسعه نظام نوآوری قطعه‌سازی خودرو با  هماهنگی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری مشترک بین موسسه فناوری اتریش(AIT)، منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و انجمن مدیریت تکنولوژی ایران در حوزه قطعه‌سازی خودرو استان آذربایجان شرقی اجرایی شد و امروز برای رسیدن به نتایج مطلوب نیازمند تمدید و ادامه همکاری با این موسسه هستیم.

وی، ادامه داد: این اقدام و همراهی علمی و فناوری بین المللی در استان ما کار مثبت و بزرگی بود و ارزش تمرکز را دارد ازاین‌رو باید با همفکری یکدیگر راهی برای ادامه این مسیر پیدا کنیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: رفت‌وآمدهای متعدد بین متولیان امر و بخصوص صنعتگران و مدیران قطعه‌سازی استان به‌عنوان بازیگران اصلی این حوزه  به کشور اتریش خوشبختانه نتایج مهمی داشته است و امروز ما به این نتیجه رسیده‌ایم که برای ماندن در این صنعت نیازمند بازتعریف و چرخش جدی هستیم و این مهم با تکیه‌بر توسعه همکاری‌های مشترک و تمرکز بر بخش‌های تحقیق و توسعه و آموزش  متخصصین کشور ما در اتریش دست یافتنی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت همکاری با کشورهای اروپایی در بحث های  اطلاعاتی و نرم افزاری گفت:  امروز برای به روز کردن این صنعت نیازمند مدیران فنی هستیم تا دانش‌آموختگان دانشگاهی ما در کنار متخصصان اروپایی بتوانند به تجربه کافی دست یابند .

جهانگیری همکاری و تعامل با دیگر سازمان‌های بین‌المللی برای رسیدن به اهداف تعریف‌شده در این صنعت را نیز متذکر شد و گفت: توسعه همکاری‌های بین‌المللی با همراهی سازمان‌هایی همچون یونیدو نیز باید هم‌زمان پیگیری شود و ادامه همکاری با موسسه  فناوری اتریش(AIT) به نظر می‌رسد با مداخله شرکت شهرک‌های صنعتی در دور جدید همکاری‌ها مثمر ثمر تر خواهد بود.

مصطفی کاظمی معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف نیز در این نشست ضمن تقدیر از پیگیری‌های مدیران ارشد استان و همکاری و تعامل خوب بخش خصوصی در تحقق برنامه‌های این پروژه گفت: طبق نتایج بررسی‌های صورت گرفته شورای عالی عتف نیز مصمم به ادامه این پروژه تأثیرگذار است.

وی خاطرنشان کرد: ما برای تحقق تمامی اهداف تعریف‌شده در این پروژه همراه فعالان اقتصادی استان در این حوزه بوده و تصمیم‌گیری‌ها بعد از مشورت با مدیران استانی و فعالان قطعه‌سازی استان خواهد بود.
 


نوشته شده در   دوشنبه 19 شهريور 1397  توسط   روابط عمومی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir