شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 112
ديروز : 1361
ماه : 40299
سال جاری : 567552
تعدا مطالب : 13303
كل : 567552
 
تاریخ : شنبه 20 مرداد 1397     |     کد : 28745

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

توسعه استان مبتنی بر علم و فناوری پیگیری می‌شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر نگاه چندبعدی به موضوع توسعه گفت: وظیفه اصلی مدیران ارشد استان تمرکز بر موضوع توسعه است و این مهم محقق نمی‌شود مگر با تأکید بر علم و فناوری و توسعه استان مبتنی بر این دو مؤلفه اصلی پیگیری می‌شود.

علی جهانگیری در آیین تودیع و معارفه رییس پارک علم و فناوری استان با اشاره به برنامه‌های پیش روی دولت در تحقق برنامه‌های کلان اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی نیز با تکیه‌بر اقتصاد دانش‌بنیان خواهد توانست به مؤلفه‌های اصلی مردمی بودن، برون‌نگر بودن و درون‌زا بودن دست یابد.

وی، با اشاره به ساختارهای اقتصادی کشور در طول سالیان متمادی گفت: متأسفانه در کشور ما توسعه اقتصادی به مفهوم اصلی آن محقق نشده است و تنها در برخی از بخش‌ها و به‌صورت محدود و خودجوش این توسعه را شاهد هستیم اما در برخی از کشورها ازجمله کشورهای جنوب غرب آسیا، ژاپن و چین این مهم با آگاهی و برنامه‌ریزی دقیق به نتیجه مطلوبی رسیده است.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، توجه به اقتصاد دانش‌بنیان در تحقق برنامه‌های کلان توسعه‌ای را یادآور شد و گفت: امروز برای ایجاد تحول در این عرصه نیازمند نظام منطقه‌ای نوآوری هستیم تا اقتصاد مبتنی بر دانش روز در کشور شکل بگیرد و این نظام بدون شک به دنبال نخبگان، کارآفرینان است نه بروکراسی‌های سنگین که اجازه نوآوری و خلاقیت را از افراد نخبه می‌گیرد.

جهانگیری حضور منطقی دولت در تسریع روند توسعه‌یافتگی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم و نباید به سمت بنگاه‌داری حرکت کنیم بلکه این بخش خصوصی است که باید بازیگر اصلی این میدان باشد اما دولت نیز به‌عنوان ناظر و تسریع‌کننده امور باید در کنار بخش خصوصی باشد.

وی، ورود سرمایه‌گذاران به بخش دانش‌بنیان و فعالیت‌های فناوری را لازمه تحقق اقتصاد دانش‌بنیان دانست و ادامه داد: متأسفانه ما در طول سالیان متمادی نتوانستیم سرمایه‌گذاران را با عرصه‌های جدید فناوری آشنا کنیم و امروز جای خالی این‌گونه فعالیت‌ها در استان به‌شدت احساس می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از هدف‌گذاری‌های استان در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد دانش‌بنیان خبر داد و گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا استان آذربایجان شرقی را به یکی از قطب‌های اقتصاد دانش‌بنیان در کشور و منطقه تبدیل کنیم و این برنامه نیازمند همدلی دانشگاهیان، فناوران، سرمایه‌گذاران و صنعتگران استان است.

وی با اشاره به جایگاه برجسته پارک علم و فناوری در تحقق برنامه‌های کلان توسعه‌ای در کشور افزود: این مجموعه باید به‌عنوان حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه در جامعه عمل کند تا  ضمن عمل به ماموریت اصلی خود شاهد تحقق اکوسیستم نوآوری در استان باشیم.

 گفتنی است در ادامه این آیین ضمن تقدیر از زحمات 16 ساله محمدعلی حسین پور فیض، عبدالرضا واعظی به‌عنوان رییس جدید پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی معرفی شد.
 


نوشته شده در   شنبه 20 مرداد 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir