شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
مسائل فرهنگی و اجتماعی در احیای دریاچه ارومیه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
حرکت سازمان‌های دولتی به سمت جلب مشارکت‌های مردمی امر مبارکی است

استاندار آذربایجان شرقی:
مشکل خاصی در حوزه دامپزشکی استان نداریم

آخرین وضعیت پروژه‌های نیروگاهی و تولید برق آذربایجان شرقی بررسی شد

پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت افتخارآفرینی کاروان ورزشی استان در بازی‌های پاراآسیایی

استاندار آذربایجان شرقی:
فرمانداران استان برای جذب تسهیلات اشتغال تلاش کنند/ حضور در بین مردم سازنده است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
ضرورت نظارت جدی بر فعالیت مساجد شبانه‌روزی در سطح استان

استاندار آذربایجان شرقی:
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک‌های استان بیش از تعهد بوده است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خبر داد:
برگزاری دوره‌های آموزش رزمایش پدافند زیستی در استان

در دیدار هیات اجرایی RINOTEX با نماینده ولی‌ فقیه مطرح شد:
نمایشگاه نوآوری افتخاری برای کشور و آذربایجان است

آرشیو
 
 
امروز : 606
ديروز : 1461
ماه : 41003
سال جاری : 55685
تعدا مطالب : 11522
كل : 55685
 
تاریخ : سه شنبه 16 مرداد 1397     |     کد : 28726

استاندار آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران ایسنا:

خبرنگاران نقش مهمی در انعکاس خدمات دولت دارند/ مسئولان پاسخگوی رسانه‌ها باشند

استاندار آذربایجان شرقی در آستانه 17 مرداد، روز خبرنگار با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، ضمن تبریک روز خبرنگار، با مدیران و خبرنگاران این رسانه گفت‌وگو کرد.

دکتر مجید خدابخش در جمع صمیمی مدیران و خبرنگاران ایسنا، با بیان اینکه اعتبار این خبرگزاری سرمایه ارزشمندی است، تأکید کرد: ایسنا یکی از رسانه‌های مورد اعتماد جامعه است که در مقاطع مختلف به خوبی امتحان‌ پس داده است.
 
وی، حضور دانشجویان در بدنه ایسنا و نگاه تخصصی خبرنگاران این رسانه به موضوعات مختلف را یک مزیت قلمداد کرد و افزود: رویکرد تخصصی این خبرگزاری قابل تقدیر است.

استاندار آذربایجان شرقی از خبرنگاران به قشر پرتلاش و خستگی‌ناپذیر یاد کرد و افزود: اصحاب رسانه در تمام جلسات و سفرهای شهرستانی، ما را همراهی می‌کنند و علی‌رغم فشردگی برنامه‌ها و سختی‌های سفر هیچ‌گاه گلایه‌ای از آنها نشنیده‌ایم.

وی، نقش خبرنگاران را در انعکاس خدمات دولت بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر انعکاس خدمات انجام شده، رسانه‌ها باید مطالبات و سخنان مردم را منعکس کنند؛ چرا که شاید مسئولان به دلیل فشردگی برنامه‌ها، در جریان تمامی مشکلات مردم نباشند.

وی با بیان اینکه ایفای نقش رسانه به عنوان رکن چهارم جامعه در کاهش مفاسد نیز موثر است، خاطرنشان کرد: مسئولان می‌دانند که باید پاسخگوی سوالات و نقدهای خبرنگاران فعال و جسور باشند؛ به همین دلیل رسانه‌ها نقش بازدارنده نیز دارند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتشار سریع اخبار در فضای مجازی، تأکید کرد: نقش رسانه‌ها در انتقال درست موضوعات به مردم بسیار مهم و ارزشمند است که نباید از آن غفلت کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه رسانه‌های آذربایجان شرقی از انتشار خبرهای جنجالی و خلاف واقع خودداری می‌کنند، مطرح کرد: به تازگی رسانه‌های معاند می‌نویسند «تبریز در خواب است» که معتقدم یکی از دلایل آرام بودن وضعیت استان، فعالیت توام با صداقت و دلسوزی رسانه‌های آذربایجان شرقی در راستای منافع ملی است.
 
خدابخش با بیان اینکه رسانه‌های استان از مخدوش کردن وضعیت پرهیز می‌کنند، گفت: آرام بودن فضای استان به معنی نبود اعتراض و کم و کاستی نیست، ما خودمان مشکلات اقشار آسیب‌پذیر، اصناف و واحدهای تولیدی و آنچه که در کف جامعه می‌گذرد را به مسئولان کشور منتقل کرده و به دنبال رفع آن‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: گاه مسئولان تصور می‌کنند رسیدگی حقوقی و قضایی به مسائلی نظیر اسید پاشی اکتفا می‌کند، اما بنده معتقدم اصحاب رسانه باید چنین موضوعاتی را به عنوان یک آسیب اجتماعی بررسی کرده و به جامعه آگاهی دهند.

خدابخش در رابطه با گلایه خبرنگاران در خصوص عدم پاسخگویی برخی از مدیران استانی، اظهار کرد: بنده بارها در جلسه شورای اداری خواستار پاسخگویی مسئولان به خبرنگاران شده‌ام و بار دیگر به این موضوع تأکید خواهم کرد.

وی با اشاره به 16 مرداد ماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به فرمان معمار کبیر انقلاب،  گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب بوده و با توجه به اینکه نیازهای کنونی و فعالیت‌های آن نسبت به زمان تأسیس تفاوت کرده، معتقدم اکنون زمینه کار برای این نهاد فراهم بوده و این نهاد انقلابی می‌تواند دوره‌های «کسب و کار» و «کارآفرینی با بهره‌گیری از فرصت‌های پیش آمده در جامعه» را برگزار کند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: برخی‌ها تنها به دنبال کسب درآمد از طریق استخدام هستند، غافل از اینکه فضاهای جدید برای کسب درآمد وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

وی، اقدامات جهاد دانشگاهی در زمینه ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و درمان ناباروری را موثر دانست و گفت: خوشبختانه عملکرد سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در زمینه بهره‌گیری از انرژی خورشیدی برای تولید برق ارزشمند است و این نهاد می‌تواند با استفاده از ابتکار جوانان روند توسعه را تسریع بخشد.

مدیرمسئول ایسنا در آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: تمامی خبرنگاران ایسنا از میان دانشجویان فعال انتخاب شده اند و بر این باوریم رسانه‌های جهاد دانشگاهی با حداقل امکانات بیشترین خروجی را دارند.

جعفر محسنی با بیان اینکه ایسنا در راستای اهداف رویداد گردشگری «تبریز 2018»  نقش آفرینی کرده‌ است، گفت: سازمان جهاددانشگاهی استان اخیرا موفق به اخذ مجوز برای راه‌اندازی مرکز گردشگری دانشجویان شده و این مرکز در راستای تحقق برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ راه‌اندازی می‌شود که بستر مناسبی برای اشتغال‌زایی است.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی همچنین گزارشی از عملکرد این نهاد علمی و پژوهشی ارائه کرد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بخش‌های فرهنگی، صنعتی، درمانی و علوم انسانی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد، گفت: با توجه به نبود امکانات در استان، بخشی از افراد برای مطمئن شدن از سلامت جنین به تهران و یا سایر استان‌ها مراجعه می‌کردند که خوشبختانه دستگاه NGS(نسل جدیدی از توالی یابی) برای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی خریداری شده و با کمک این دستگاه سلامت ژنتیکی جنین‌ بررسی شده و درصد شکست در روش‌های کمک باروری کاهش خواهد یافت.
 
محسنی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ شش ساله، مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی به بیمارستان تخصصی ناباروری و سلول‌های بنیادی تبدیل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان برای تولید برق از انرژی خورشیدی، گفت: نیروگاه‌های خورشیدی در بسیاری از نقاط استان نصب شده و پشت بام برخی ادارات و کارخانجات نیز نصب خواهد شد که علاوه بر تولید برق، درآمدزایی هم به دنبال دارد.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir