شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
دیوان محاسبات، مشاور امین دستگاه‌های اجرایی است

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از موسسه توانمندسازی بهشت بانوان

گزارش گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی؛
افزایش مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید

معاون رئیس جمهور خبر داد:
موافقت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط ۲ متروی تبریز

معاون رئیس جمهور:
آزادراه تبریز- بازرگان و تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز مشکل اعتباری ندارند

معاون رئیس جمهور:
سدهای شهید مدنی تبریز و شهریار میانه سال آینده آبگیری می‌شوند

معاون رئیس جمهور:
راه‌آهن میانه- تبریز در محور میانه تا بستان‌آباد تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار آذربایجان شرقی:
تکمیل خط آهن میانه- تبریز نیازمند 120 میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل مجموعه تاریخی بازار تبریز جدی گرفته شود

معاون استاندار:
مشارکت حداکثری مردم و سلامت انتخابات، اولویت اصلی ماست

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1019
ديروز : 951
ماه : 56100
سال جاری : 526664
تعدا مطالب : 13151
كل : 526663
 
تاریخ : دوشنبه 31 ارديبهشت 1397     |     کد : 28200

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

شهرداری تبریز مدیر بحران این شهر است/ ضرورت اقدام پیشگیرانه در مقابل آب‌گرفتگی در تبریز

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با بارش باران در شهر تبریز شاهد آبگرفتگی ها و وقوع سیل در برخی مناطق شهری هستیم، گفت: شهردار تبریز به عنوان مدیر بحران شهر باید پاسخگو باشد.

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به وضعیت شهر تبریز در زمان بارندگی، افزود: شهرداری هیچ برنامه ای برای جلوگیری و مواجهه با سیل ندارد.

وی ادامه داد: در کلانشهرها، شهرداری مدیر بحران است و باید علاوه بر اقدام پیشگیرانه در مواجهه با بحران ها، پاسخگو نیز باشد.

پورمهدی اظهار داشت: بارش اندکی باران موجب ایجاد ترافیک و بسته شدن شهر تبریز می شود که ضروری است اقدام اصلاحی و پیشگیرانه انجام شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ضروری است نقشه و طرح جامعی طراحی و براساس آن اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه تبریز برروی خط گسل زلزله قرار دارد، گفت: باید ساخت و سازهای ساختمان ها و تاسیسات مهم با توجه به نقشه حریم گسل ها در تبریز جانمایی و احداث شود.

پورمهدی ادامه داد: اگر به موضوع پیشگیری توجه کنیم در مواجهه با بلایا و بحران ها خسارت ها کاهش می یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بعد از امنیت، سلامت مردم اولویت اصلی است، اضافه کرد: کشتارگاه غیرمجاز در استان وجود ندارد و به صورت جدی این امر رصد و پیگیری می شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ضروری است تمامی کشتارگاه های استان به دوربین مدار بسته تجهیز و کنترل شوند.

پورمهدی با اشاره به کشتار غیرمجاز دام در کنار جاده در استان همجوار اضافه کرد: این موضوع باید به صورت جدی توسط مسئولان استان پیگیری شود و در صورت نیاز برای جلوگیری از آن، موضوع در وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی کشور مطرح شود.

پورمهدی خاطرنشان کرد: با عرضه گوشت مخالف نیستیم بلکه تاکید ما بر عرضه گوشت سالم است تا از بروز بیماری های مشترک بین حیوان و انسان جلوگیری شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان ‌شرقی نیز در این جلسه با اشاره به موضوع ماده 25 دستورالعمل آیین‌نامه اجرای قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران، اظهار داشت: براساس این ماده به دولت اجازه داده‌ شده اعتبارات پیشگیری از بحران را از 1.2 درصد تا سه درصد افزایش‌ دهد که تاکنون این موضوع محقق نشده و البته وضعیت 1.2 درصد اعتبارات نیز معلق است.

خلیل ساعی در خصوص وضعیت تأمین اعتبارات خسارات بخش کشاورزی نیز گفت: براساس گزارش جهاد کشاورزی، فرم‌های خسارات به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال‌ شده است.

وی با تأکید بر مستندسازی حوادث و بحران‌ها به‌عنوان تجربیات، گفت: صدا و سیمای استان به‌ عنوان متولی کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی باید تمام حوادثی که اتفاق می‌افتد را در مراحل چهارگانه مدیریت بحران مستندسازی کند.

ساعی، در خصوص موضوع سیلاب‌های اخیر تبریز اضافه کرد: در خصوص آسیب‌پذیری تبریز به لحاظ سیل، با مشارکت اداره کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مطالعات مناسبی انجام‌ شده اما در خصوص عملیات اجرایی آن موانعی وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی‌ آذربایجان ‌شرقی نیز در این نشست گفت: حوادث غیرمترقبه در 2 ماه گذشته یک‌هزار و 468 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرد.

اکبر فتحی اعلام کرد: از این میزان به ترتیب 67 میلیارد تومان مربوط به بخش زراعی، یک‌هزار و 374 میلیارد تومان در بخش باغی، 39 میلیارد تومان مربوط به بخش دامی و 5 میلیارد تومان در بخش ابنیه، قنات ها، کانال ها و تأسیسات است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت وارده ناشی از سرمایه دیر رس بهاره است، خاطرنشان کرد: از میزان کل خسارات وارده به بخش کشاورزی استان، یک‌هزار و 367 میلیارد تومان ناشی از سرمازدگی است.

 


نوشته شده در   دوشنبه 31 ارديبهشت 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir