شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
دیوان محاسبات، مشاور امین دستگاه‌های اجرایی است

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از موسسه توانمندسازی بهشت بانوان

گزارش گردهمایی بزرگ سمن‌های آذربایجان شرقی؛
افزایش مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در دولت تدبیر و امید

معاون رئیس جمهور خبر داد:
موافقت با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط ۲ متروی تبریز

معاون رئیس جمهور:
آزادراه تبریز- بازرگان و تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز مشکل اعتباری ندارند

معاون رئیس جمهور:
سدهای شهید مدنی تبریز و شهریار میانه سال آینده آبگیری می‌شوند

معاون رئیس جمهور:
راه‌آهن میانه- تبریز در محور میانه تا بستان‌آباد تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار آذربایجان شرقی:
تکمیل خط آهن میانه- تبریز نیازمند 120 میلیارد تومان اعتبار است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل مجموعه تاریخی بازار تبریز جدی گرفته شود

معاون استاندار:
مشارکت حداکثری مردم و سلامت انتخابات، اولویت اصلی ماست

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 1069
ديروز : 951
ماه : 56150
سال جاری : 526714
تعدا مطالب : 13151
كل : 526714
 
تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1397     |     کد : 27949

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:

شعار «حمایت از کالای ایرانی» نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی شعار «حمایت از کالای ایرانی» را نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان دانست و گفت: اگر از تولید داخلی حمایت نشود اشتغال مفهومی نخواهد داشت.

تقی کرمی افزود: متأسفانه چندین سال است که ذائقه کاذبی برای مصرف کالاهای خارجی ایجاد شده و به همین خاطر مقام معظم رهبری هدف‌گذاری درستی در انتخاب شعار سال داشتند که با تبعیت مردم از این شعار، شاهد رونق تولید داخلی و رفع مشکل اشتغال جوانان خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته هدف مقام معظم رهبری از این شعار این نبوده که باید صد درصد کالاها تولید داخل باشد بلکه نگاه ایشان بر این مبنا بوده که وقتی دو کالای مشابه ایرانی و خارجی داریم مطمئناً باید اولویت خرید را به کالاهای داخلی بدهیم.

کرمی با بیان اینکه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری روستائیان و عشایر نقش بی‌بدیلی را می‌توانند ایفا کنند، گفت: ایران عزیز به دلیل چهارفصل بودن مزیت‌های خاصی نسبت به دیگر کشورها دارد، محصولات کشاورزی در هر فصل تولید می‌شود حال اگر به‌درستی هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شود در کنار تأمین نیاز داخلی می‌توان به مقاصد خارجی نیز محصولات را صادر کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بیان کرد: آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی کشور مخصوصاً در صنعت چرم و کفش بوده به‌طوری‌که کفش تبریز یکی از برندهای جهانی به شمار می‌رود، اما به دلیل واردات بی‌رویه کالاهای خارجی این موضوع تحت‌الشعاع قرارگرفته است.

وی ادامه داد:  تحقق شعار سال می‌تواند به بخش صنعت چرم و کفش و پوشاک رونق مضاعفی بدهد، البته در تحقق این شعار تنها مردم نیستند بلکه تولیدکننده‌ها هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند متأسفانه برخی تولیدکننده‌ها بدون توجه به اهداف بلندمدت کشور کالاهای بی‌کیفیت تولید می‌کنند.

کرمی تأکید کرد: اگر همزمان مردم همراهی کنند و تولیدکننده کیفیت کالا را مقدم بر کمیت قرار دهد این شعار در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 912 دهیاری در آذربایجان شرقی تأکید کرد: به تمام دهیاری‌های استان تأکید خواهد شد تا در خرید کالاها و ملزومات موردنیاز اولویت به تولیدات داخلی داده شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحقق شعار سال وظیفه ذاتی ماست، افزود: آن‌چه می‌تواند در تحقق شعار سال موثر باشد موضوع برندسازی است که متأسفانه در کشور به‌صورت اعم و در آذربایجان شرقی به‌طور اخص به این مرحله نرسیده‌ایم و متأسفانه به ارائه محصولات به شکل فله‌ای عادت داریم.

کرمی ادامه داد: دولت قدم‌های مثبتی در خصوص برندسازی برداشته است و تسهیلات اشتغال روستایی نیز با اولویت برندسازی پرداخت می‌شود.
 


نوشته شده در   دوشنبه 6 فروردين 1397  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir