شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
اعمال فشار مضاعف بر واحدهای تولیدی قابل قبول نیست

استاندار آذربایجان شرقی:
مسائل فرهنگی و اجتماعی در احیای دریاچه ارومیه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

مانور دورمیزی رزمایش زیستی در شهرستان مرند برگزار شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:
حرکت سازمان‌های دولتی به سمت جلب مشارکت‌های مردمی امر مبارکی است

استاندار آذربایجان شرقی:
مشکل خاصی در حوزه دامپزشکی استان نداریم

آخرین وضعیت پروژه‌های نیروگاهی و تولید برق آذربایجان شرقی بررسی شد

پیام تبریک استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت افتخارآفرینی کاروان ورزشی استان در بازی‌های پاراآسیایی

استاندار آذربایجان شرقی:
فرمانداران استان برای جذب تسهیلات اشتغال تلاش کنند/ حضور در بین مردم سازنده است

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
ضرورت نظارت جدی بر فعالیت مساجد شبانه‌روزی در سطح استان

استاندار آذربایجان شرقی:
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک‌های استان بیش از تعهد بوده است

آرشیو
 
 
امروز : 32
ديروز : 1689
ماه : 41372
سال جاری : 56800
تعدا مطالب : 11526
كل : 56800
 
تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1397     |     کد : 27949

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:

شعار «حمایت از کالای ایرانی» نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی شعار «حمایت از کالای ایرانی» را نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان دانست و گفت: اگر از تولید داخلی حمایت نشود اشتغال مفهومی نخواهد داشت.

تقی کرمی افزود: متأسفانه چندین سال است که ذائقه کاذبی برای مصرف کالاهای خارجی ایجاد شده و به همین خاطر مقام معظم رهبری هدف‌گذاری درستی در انتخاب شعار سال داشتند که با تبعیت مردم از این شعار، شاهد رونق تولید داخلی و رفع مشکل اشتغال جوانان خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته هدف مقام معظم رهبری از این شعار این نبوده که باید صد درصد کالاها تولید داخل باشد بلکه نگاه ایشان بر این مبنا بوده که وقتی دو کالای مشابه ایرانی و خارجی داریم مطمئناً باید اولویت خرید را به کالاهای داخلی بدهیم.

کرمی با بیان اینکه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری روستائیان و عشایر نقش بی‌بدیلی را می‌توانند ایفا کنند، گفت: ایران عزیز به دلیل چهارفصل بودن مزیت‌های خاصی نسبت به دیگر کشورها دارد، محصولات کشاورزی در هر فصل تولید می‌شود حال اگر به‌درستی هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شود در کنار تأمین نیاز داخلی می‌توان به مقاصد خارجی نیز محصولات را صادر کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بیان کرد: آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی کشور مخصوصاً در صنعت چرم و کفش بوده به‌طوری‌که کفش تبریز یکی از برندهای جهانی به شمار می‌رود، اما به دلیل واردات بی‌رویه کالاهای خارجی این موضوع تحت‌الشعاع قرارگرفته است.

وی ادامه داد:  تحقق شعار سال می‌تواند به بخش صنعت چرم و کفش و پوشاک رونق مضاعفی بدهد، البته در تحقق این شعار تنها مردم نیستند بلکه تولیدکننده‌ها هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند متأسفانه برخی تولیدکننده‌ها بدون توجه به اهداف بلندمدت کشور کالاهای بی‌کیفیت تولید می‌کنند.

کرمی تأکید کرد: اگر همزمان مردم همراهی کنند و تولیدکننده کیفیت کالا را مقدم بر کمیت قرار دهد این شعار در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 912 دهیاری در آذربایجان شرقی تأکید کرد: به تمام دهیاری‌های استان تأکید خواهد شد تا در خرید کالاها و ملزومات موردنیاز اولویت به تولیدات داخلی داده شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحقق شعار سال وظیفه ذاتی ماست، افزود: آن‌چه می‌تواند در تحقق شعار سال موثر باشد موضوع برندسازی است که متأسفانه در کشور به‌صورت اعم و در آذربایجان شرقی به‌طور اخص به این مرحله نرسیده‌ایم و متأسفانه به ارائه محصولات به شکل فله‌ای عادت داریم.

کرمی ادامه داد: دولت قدم‌های مثبتی در خصوص برندسازی برداشته است و تسهیلات اشتغال روستایی نیز با اولویت برندسازی پرداخت می‌شود.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir