شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eaz_gov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار؛
مسائل و مشکلات اداری فرمانداری هریس بررسی شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تاکید کرد:
آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از سال‌ تحصیلی جدید

استاندار آذربایجان شرقی:
سامان‌دهی مقبره‌الشعرا، مطالبه جدی مردم و مدیریت ارشد استان است

وعده‌هایی که محقق شدند؛
از احیای پروژه نفلین‌سینیت سراب تا کارخانه ذوب مس و بازگشت حساب‌های مس سونگون به استان

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری آذربایجان شرقی:
کتاب "راهنمای مدیریت استانداری" تدوین و منتشر شد

اطلاعیه؛
شرایط حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در انتخابات شورای توسعه و حمایت استان

در راستای نظارت بر حُسن جریان انتخابات؛
هیأت بازرسی انتخابات استان آذربایجان شرقی تشکیل شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:
آمادگی برای شرایط بحرانی و اضطراری از اولویت های پدافند غیر عامل است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
اقتصاد مقاومتی، شاه کلید حل مشکلات کشور در دوران تحریم است

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
انتقال تجهیزات کارخانه ذوب مس و حساب‌های مس سونگون به استان

آرشیو Print RSS
 
 
امروز : 117
ديروز : 1361
ماه : 40304
سال جاری : 567557
تعدا مطالب : 13303
كل : 567557
 
تاریخ : شنبه 14 مرداد 1396     |     کد : 26578

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

روابط عمومی‌ها نقطه تلاقی مردم با سازمان‌هاست/ کار روابط عمومی، نیازمند ایمان و اعتقاد است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌ها در این زمینه، گفت: روابط عمومی نقطه تلاقی مردم با سازمان‌هاست.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌ها در این زمینه، گفت: روابط عمومی نقطه تلاقی مردم با سازمان‌هاست.

دکتر سعید شبستری در جمع کارشناسان روابط عمومی استانداری، خاطرنشان کرد: کار روابط عمومی با هر تعبیری که از آن می‌شود حساس و مهم است.

وی با اشاره به اینکه امروزه اطلاعات در لحظه منتشر می‌شود، افزود: تمام اتفاقات دنیا توسط بمباران اطلاعاتی و مهندسی افکار عمومی، هدایت می‌شوند و قدرت‌های بزرگ حتی کارهای نامشروع خود را از این طریق به مطالبه عمومی تبدیل می‌کنند.

شبستری اضافه کرد: متأسفانه فرهنگ جامعه ما به‌گونه‌ای است که حتی کارهای انجام شده را هم نمی‌توانیم نشان دهیم، در حالی که مردم تشنه اطلاعات هستند و اطلاع از عملکرد دستگاه‌ها، مطالبه آحاد جامعه است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه انعکاس عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی، توصیه امام و رهبری است، گفت: تحقق این امر نیازمند این است که روابط عمومی‌ها را بااهمیت تلقی کنیم.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها در خط مقدم دستگاه‌های اجرایی هستند، افزود: حضور افراد متخصصی که در حوزه‌های مختلف سررشته باشند یکی از ضرورت‌های روابط عمومی‌هاست و کار در روابط عمومی، نیازمند ایمان و اعتقاد است و این مهم با ارتقا بیشتر جایگاه روابط‌عمومی و در نتیجه اثربخشی بیشتر روابط‌عمومی در برقراری ارتباط با جامعه و مجموعه دستگاه‌های مرتبط بدست می آید .

شبستری خاطرنشان کرد: وظایف روابط عمومی‌ها، حد و مرز مشخصی ندارد و بر این اساس باید کارشناسان روابط عمومی، تجربه و خلاقیت کافی را داشته باشند و عملکرد دستگاه‌ها را با در نظر گرفتن ذائقه مردم و با ادبیات و شیوه‌های مناسب و هنرمندانه انعکاس دهند.
وی، نقش روابط عمومی استانداری را نیز فوق‌العاده حساس برشمرد و گفت: روابط عمومی استانداری نقش هدایت و راهبری روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارد و باید از ظرفیت آنها در جهت اجرای سیاست‌های کلی استان استفاده کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر اهمیت شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان تأکید کرد و گفت: ایجاد احساس مسئولیت، هماهنگی و وحدت رویه در روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، تبادل تجربیات و استفاده از روش‌های نوین روابط عمومی باید از رویکردهای اصلی این شورا باشد.

وی با اشاره به ابلاغ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، گفت: مردم حق دارند که آزادانه و به صورت یکسان، به اطلاعات طبقه‌بندی نشده دسترسی داشته باشند و این موضوع یکی از راه‌های جلوگیری از فساد و رانت‌خواری است.

شبستری از به‌روز نبودن اطلاعات سایت‌های اینترنتی دستگاه‌های اجرایی نیز انتقاد کرد و گفت: راه‌اندازی پرتال جامع استان می‌تواند زمینه دسترسی مردم به خدمات و اطلاعات همه دستگاه‌های اجرایی را فراهم کند.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان هم در این نشست، ارتباطات، آگاه‌سازی و اقناع افکار عمومی را سه وظیفه مهم روابط عمومی‌ها برشمرد و گفت: عملکرد همه بخش‌های یک سازمان به نوعی مرتبط با روابط عمومی است و عملکرد 24ساعته روابط عمومی به این ترتیب معنا می‌یابد.

جواد آهنگری با ارائه گزارشی از عملکرد روابط عمومی‌های استان، گفت: برگزاری نشست‌های خبری موضوعی، انتشار گزارش‌های عملکرد، برگزاری نشست‌های شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان و اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سطح دستگاه‌های اجرایی استان از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده است.

وی همچنین از برگزاری سلسله نشست‌های میز مشترک رسانه و روابط عمومی با حضور فعالان رسانه‌ای و روابط عمومی‌های استان خبر داد و افزود: این میز در راستای تعامل هرچه بیشتر و به اشتراک‌گذاری تجربیات روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها در راستای اهداف توسعه استان فعالیت می‌کند و تمام کارگزاران عرصه رسانه و خبر به تدریج با حضور فعالانه در این نشست‌ها می‌توانند به کارآیی آن بیفزایند.


نوشته شده در   شنبه 14 مرداد 1396  توسط   مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی   
PDF چاپ چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir